İçerenköy Önce Anaokulu - Küçükbakkalköy Önce Anaokulu

   
     
Hedefimiz ve sloganımız olan Ön Eğitimde Cesur Bakış düşüncemize uygun programlar eşliğinde cesaretin kendine güvenden oluştuğu; Özgüvenli Nitelikli Cesur Evrensel nesiller yetiştirme konusunda evlatlarımızı yönlendirmekteyiz. Meb’e bağlı olan kurumumuz resmi, dini, kar tatili, valilik kararınca açıklanan tatiller dışında 9 ay kış dönemi eğitimi(sömestr dahil),3 ay yaz okulu olarak haftanın beş günü 08.00 – 18.00 (çalışan annelere yönelik 07.30 – 19.00) saatlerinde hizmet vermekteyiz. Uzman pedagogumuzun yönlendirmesiyle tam gün eğitimin yanı sıra yarım gün eğitimlerimiz içerisinde tüm branş dersleri, gezi gözlem programları yer almaktadır. Amacımız Atatürk İlke ve İnkılaplarını unutturmamak ve onun izinde cesur nesiller yetiştirmektir. Sevmeyi öğrenmiş doğaya, insana saygılı, öğrenmeye yeniliklere açık nesillerle merhaba demek için çıktığımız bu yolda inançla devam etmekteyiz.
Önce Çocuklarım Dedi;
Geleceğe umutla baktığı bu dünyaya dört kıymetli evlat katan, varlığını onların istikbali için ortaya koyan Sebahat Açık önderliğinde hayatlarımızın anlamı yavrularımız için, çıktığımız bu yolda tam gün hizmet anlayışı uzman pedagogumuz kontrolünde yeniliklere açık eğitim anlayışı, Atatürk İlke ve İnkılapları yolunda modern eğitimin tüm imkanlarını sunan deneyimli ekibi ile şimdi; ÖNCEliğimiz Evlatlarınız diyoruz…

Drama

    Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için, çocuğun dikkat algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir.

Modern Dans & Bale

Çocuklarımızda ki bedensel gelişime faydalı ritim çalışmaları içeren eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayan profesyonel eğitmen eşliğinde modern dans ve bale çalışmaları yapılır.


Folklör

Çocuklarımızın kendi örf ve adetlerini öğrenebilmelerini destekleyebilme amaçlı yöresel danslarla eğlenceli vakit geçirebilecekleri folklör dersleri verilmektedir.


Müzik (Orff ve Ritim)

Evrensel dil olduğu kanıtlanmış müzik ile tanışmalarını sağlamak amaçlı,ritim çalışmaları müzik aletleri eşliğinde uzman öğretmenleri tarafından müzik dersi verilmektedir.

Satranç

Çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak kişilik gelişimlerinde satrancın pozitif etkilerinden yararlanmaları amaçlanarak konusunda uzman bir eğitmen eşliğinde satranç dersleri yapılmaktadır.

İngilizce

Kendilerini ifade edip iletişim kurmaya yardımcı olmak, İngilizce dinlemeyi ve konuşmayı oluşturacak temel becerileri sağlamak ve gelecek yıllardaki yabancı dil öğretimine yönelik bir alt yapı hazırlamaktır.

Okul öncesi dönemde iyi hazırlanmış bir çocuk yaşam boyu başarılı olur. Bu doğrultuda amacımız, çocuklarımızın içlerindeki yaşam sevincini ve yaratıcılığını arttırarak yardımcı kullanmadan yaşamayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen, uyumlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

Bu dönemde çocuklarda yaşama koşulsuz bakabilme, büyüme, gelişme, öğrenme en üst düzeydedir ve kalıcıdır. Çocuklarda dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık, araştırma, durumları sorgulayabilme özellikleri vardır. Bunları koruyabilmek ve ileri yaşlarında canlı tutabilmek önceliğimizdir.

İletişim

İçerenköy Önce Anaokulu

İçerenköy Mah. İpekçi Sok. No:7/1 İçerenköy/Ataşehir,İstanbul
Telefon: : 0 216 575 52 37

Gsm: 0538 044 12 12
Eposta: gozde@onceanaokulu.com

 

Küçükbakkalköy Önce Anaokulu

Küçükbakkalköy şube Adres: Küçükbakkalköy mah.Kazımpaşa Sokak No:12 Ataşehir
Telefon: : 0216 577 51 19
Eposta: gozde@onceanaokulu.com


Daha Büyük Görüntüle
  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 


Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM