Özel Göztepe Çekirdek Çocuk Yuvası

 Tel  : +90 216 386 09 73
 Fax  : +90 216 363 30 02
 Web Adresi http://goztepecekirdekcocukyuvasi.com/
 Adres :Ömer Paşa Karanfil Sok. No:37 Göztepe, Göztepe, İstanbul - Asya


 

 

 • Anaokulundan Teklif Al
 • Should be Empty:

Özel Göztepe Çekirdek Çocuk Yuvası

  Neden Biz

  • Eğitimci kadrosu uzun yıllardır bir arada çalışan, deneyimli ve uzman bir ekiptir.
  • Göztepe Çekirdek'de her çocuk özeldir; yeteneklerine, kişilik gelişimine, zeka gelişimine uygun özel bir program uygulanır.
  • Çocukları mutlu edebilecek birçok aktivite mevcuttur.
  • Çocuklar Göztepe Çekirdek'de hem öğrenir, hem eğlenir, hem başarılı olmanın keyfini yaşar.
  • Göztepe Çekirdek'de çalışan herkes sevecen ve güler yüzlüdür.
  • Aile sıcaklığı veren, temiz, mutlu, rengarenk, cıvıl cıvıl bir yuvadır.
  • Göztepe Çekirdeğin bahçesi huzur dolu, keyifli ve eğlenceli bir oyun alanıdır.
  • Çocuğunuzun pedagojik gelişimi takip edilir.
  • Çocuğunuzla ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorunda pedagojik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Hakkımızda

  Çekirdek anaokulu 1981 yılında kurulmuştur. İsimin tohumdan almıştır. Ağaç yaş iken eğitilir atasözünden ilham alınmıştır. Uzun yıllar Montessori eğitimi ile çalışılmıştır. Daha sonra o zamanlarda güncel bir akım olan highscope yöntemi ile çalışmıştır. Şimdilerde ise çok yaygın olarak benimsenen, uzmanlarca da onaylanan çoklu zeka eğitim sistemi ile çalışmaktayız. Okulumuza gelen her çocuk sevgi ile karşılanır. Çocuk gelişiminde en önem verdiğimiz noktalar, sevgi, saygı ve özgüvenli bireyler yetiştirmektedir bunu 32 yıldır çizgimizden çıkmadan gerçekleştirmekteyiz. Okulumuzda “Ben” değil “Biz” diyoruz, çünkü eğitim sektörü bir takım işidir, herkesin aynı davranış içinde uyumlu olması gerekmektedir. Çocuklarımızın hijyenik bakımları, dengeli beslenmeleri en dikkat ettiğimiz unsurlardır. Onlar olmadan verimli bir eğitim yapmanın mümkün olmadığını düşünmekteyiz. Bu temel şartlar sağlandıktan sonra çocuklarımızın eğitim kurumumuzda kendilerini iyi ve güvende hissetmelerini sağlamak en önemli görevlerimiz arasındadır. Olumlu veya olumsuz davranışları rahatça çekinmeden konuşmaları, kendilerini ifade etme özgürlüklerine sahip olduklarını öğretmekteyiz. Okulda bulundukları süre içerisinde toplum kurallarını uygulamaya geçirmek, sevdikleri ilgilendikleri aktivitelere göre görev vererek liderlik ve sorumluluk duygularını pekiştirmekteyiz. İlgi duydukları alanlarda yardımcı olmak ilkesiyle hareket etmekteyiz. Müzik, resim, bale, modern dans, folklör, satranç, İngilizce ek derslerimizle çocuklarımıza hizmet vermekteyiz. Her sınıfımızda bulunan fen-doğa köşeleri, matematik oyunları ile farklı ilgi alanlarındaki çocukların hepsine hitap etmekteyiz. Çocuğun o yaşta kazanması gereken gelişimsel olgulara erişebilmesi için dergi çalışmalarında bulunmaktayız. Kurumumuzda yoğunlaşma-dikkat dağınıklığı üzerine çalışmalar uygulamaktadır. Derslerde hikaye anlatımlarında uygulanan drama ile çocuktaki kendini ifade edebilme yeteneğini sözel gelişimini olumlu yönde etkilemeyi hedeflemekteyiz. Okulmuzda hergün psikoloğumuz bulunmakta ve çocukların günlük aktivitelerini takip edip gelişimleri hakkında gözlem dosyaları tutmaktadır. Veliler ile sürekli iletişim halinde koordine bir şekilde eğitim sürecimize devam etmekteyiz.


  Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Kaydedilen Yerler 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM