Özel Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu - Oyun Evi

 Tel : 0216 327 05 27
Adres : Salih Omurtak Caddesi NO:17 Koşuyolu - Kadıköy / İstanbul


 

Özel Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu - Oyun Grubu


Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun GrubuKoşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun Grubu

Bizim Çocuklar Oyun Evine hoş geldiniz. Kurumumuz Koşuyolu salih omurtak sok no 17de arka ve önde bahçe içerisinde çocuklarımızın park ihtiyacını giderecek tüm oyun aletleriyle ruhsatlı bir şekilde hizmet vermektedir.

Bizim Çocuklar Oyun Evi'nde, çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri ön planda tutulmasının yanısıra yabancı dil eğitimleri ve ilkokula hazırlık çalışmaları eğitim programının temelini oluşturmaktadır.

Amacımız:sağlıklı ve öz güvenli çocuklar yetiştirmek.İlkelerimiz:Atatürk ilkelerine bağlı ,Kendi kararlarını verebilen çocuklar yetiştirmek için ailelere yardımcı olmak.


Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun GrubuÇocuklarımızın düşünen, araştıran, risk alabilen, iletişim yetileri gelişmiş, öğrenmeye aç ve empati yeteneği gelişmiş bireyler olarak yetişebilmesi, çocuk yaşta alınan iyi bir eğitim ile mümkündür.

Her çocuğun kendine has öğrenme şekli, yetenekli olduğu bir alanı mutlaka vardır. eğitimcilerin sorumluluğu; onları gözlemleyerek, ilgi ve yeteneklerinin yoğunlaştığı noktalara eğilerek, kendilerini rahat ve özgüvenli hissettikleri alanları keşfetmektir.

Bizim Çocuklar Oyun Evi bunları kendine ilke edinerek, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı etkinliklerle; yaparak, yaşayarak, deneyerek ve eğlenerek öğrendiklerini uygulama imkanı sağlarlar. böylelikle çocukların girişken, rahat, yaratıcı, sorgulayıcı ve başkalarının düşüncelerine açık olma özelliklerini geliştirmelerini destekler.

Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun GrubuSerbest zaman etkinlikleri:

Çocukların öğretmenleri rehberliğinde, kendi ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda ilgilendikleri etkinliklerdir. bu süreçte çocuklar, kendi çalışmalarını planlayarak, yaptıkları planlamayı uygulayarak, uygulamalarını görsel ve sözel olarak diğer çocuklar ve yetişkinlerle paylaşarak öğrenme süreçlerini tamamlarlar. hem kendini geliştirmesi hem de ifade yeteneği için bu çalışmalar büyük önem taşır.

Jimnastik:

Oyun evimizde jimnastik etkinliği, her sabah hava koşullarına bağlı olarak bahçede ya da spor sınıfında yapılır. kas ve eklem hareketliliği sağlanıp çocukların güne dinç ve enerjik başlaması hedeflenir.

Sanat etkinlikleri:

Her hafta yapılan sinema, tiyatro gezileri; oyun evimizde yapılan etkinlikler çocuklarımızın yaratıcılığını ve hayal güçlerini teşvik etmek amacıyla düzenli olarak gerçekleştirilir.

Oyun ve hareket etkinlikleri:

Bizim Çocuklar Oyun Evi'nde gerek oyun salonumuzda gerek içinde park da bulunduran bahçemizde çocukların dinlenmesi, doğal ortam içinde olabilmesi, sosyalleşip iletişim yeteneklerini geliştirmesi için en uygun şartlar sunuyoruz. biliyoruz ki bir çocuğun en gelişmeye açık olduğu anlara en rahat ve huzurlu hissettiği anlara denk gelir.

Aile katılımı ve iletişimi:

Yıl sonunda yapılan etkinliklerimizle ailelerimizin, çocuklarının gelişimini kendi sunumları ile görmeleri sağlanmaktadır. gezi takvimleri, yapılan aktiviteler, çocuklarımızın kendi yaratıcılıklarının ürünü olan çalışmalar ve eğitim etkinlikleri hakkında aileler sürekli bilgilendirilir ve çocuklarının oyun evindeki hayatlarının içinde tutulur.


Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun GrubuBranş Derslerimiz :

- İngilizce
- Müzik
- Tiyatro
- Dans
- Resim
- Satranç
- Yaz mevsiminde ekstra olarak yüzme kursları, at binme ve tenis kursları imkanları sağlıyoruz.

Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun Grubu

Bir Günlük Hayat

Oyun evimiz sabah 07:30 ile akşam 19:00 saatleri arasında açıktır.
Servis ile gelen öğrencilerimiz eğitim saati başlangıcında okula gelir bitişinde yine servisle okuldan ayrılırlar. (kartal ve üsküdar bölgesine servis hizmeti sağlanmaktadır.)

2-4 Yaş Sınıf Programı

- 08.00 JİMNASTİK
- 08.30 KAHVALTI - 09.00 KİTAP ÇALIŞMASI
- 10.00 BRANŞ DERSİ (MÜZİK-DANS)
- 11.00 FAALİYET ZAMANI
- 11.30 OYUN SAATİ
- 12.00 ÖĞLE YEMEĞİ
- 12.30 UYKU HAZIRLIK
- 13.00 UYKUYA YATTIK
- 15.00 UYKUDAN KALKTIK
- 15.15 OYUN SAATİ
- 16.00 İKİNDİ KAHVALTISI
- 16.30 HİKAYE SAATİ
- 17.00 GRUP OYUN ÇALIŞMASI
- 18.00 CD SAATİ
-19.00 EVE GİDİŞ

4-5 Yaş Sınıf Programı

- 08.00 JİMNASTİK
- 08.30 KAHVALTI
- 09.00 KİTAP ÇALIŞMASI
- 10.00 BRANŞ DERSİ (İNGİLİZCE-SATRANÇ-MÜZİK-DANS)
- 11.00 FAALİYET ZAMANI
- 11.30 OYUN SAATİ
- 12.00 ÖĞLE YEMEĞİ
- 12.30 SERBEST RESİM ÇALIŞMASI
- 13.00 HAFTALIK PROGRAM TEKRARI
-14.00 HİKAYE-DRAMA
- 15.00 OYUN SAATİ
- 16.00 İKİNDİ KAHVALTISI
- 16.30 HİKAYE SAATİ
- 17.00 GRUP OYUN ÇALIŞMASI
- 18.00 CD SAATİ
- 19.00 EVE GİDİŞ

Koşuyolu Bizim Çocuklar Anaokulu / Oyun Grubu

TEL: : 0216 327 05 27

ADRES : Salih Omurtak Caddesi NO:17 Koşuyolu - Kadıköy / İstanbul.

DUYURULAR: Velilerimiz okulumuza gelebilir arayabilir ancak derslerin aksamaması için 11-13 saatleri arasında yapmalıdırlar.

SAĞLIK: tüm gün çocuklarımız Yüksek hemşire tarafından gözetim altında tutulmaktadır.

YEMEK:Yemeklerimiz Gıda mühendisi tarafından Mevsime uygun olarak hazırlanmaktadır.

Eylül ayı sonuna kadar kayıt yaptırmaya gelen velilerimize %15 indirim Öğretmen ve sağlık çalışanlarına %20 indirim kurumumuz tarafından yapılacaktır.

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM