GeriMaltepe Anaokulları - Maltepe Sihirli Gemiler Anaokulu

                   Maltepe Sihirli Gemiler Anaokulu

Maltepe Sihirli Gemiler Anaokulu

Yaş Grupları

Anaokulumuz

1-)16-36 ay

2-) 37-66 ay arası öğrencilere eğitim ve öğretim vermektedir. Öğrencilerimizin sınıflara yerleştirilmesinde çocukların doğum yılları ve doğdukları aylar ile sınıflardaki kız erkek sayısının dengelenmesi göz önünde bulundurulur

Eğitim Saatleri

Sihirli Gemiler Anaokulu 08.00 - 18.00 saatleri arasında açık olup eğitim-öğretim 10.00 - 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

GÜVENLİK STANDARTLARIMIZ: Sihirli Gemiler Anaokulu Maltepe çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

SAĞLIK STANDARTLARIMIZ:

Sihirli Gemiler Anaokulları Adatepe Maltepe, her ayın ilk haftası gerçekleştirilen rutin sağlık taramaları yapılmaktadır. Ayrıca yılda bir periyodik olarak diş ve göz kontrolünden geçmektedirler. Sihirli Gemiler Anaokulu Maltepeacil durumlar ve ilkyardım uygulamaları için ilkyardım dolabımız bulunmaktadır. Öğretmen ve gerekli personeller ilkyardım eğitimi almış durumdadır.

BESLENME VE TEMİZLİK STANDARTLARIMIZ:

Sihirli Gemiler Anaokulları Adatepe Maltepe, temizliğinde çocuklara zarar vermeyen kimyasal içermeyen temizlik maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Temizliğimiz kendi bünyemizde çalışan temizlik personellerimiz tarafından hergün yapılmaktadır. Beslenme için alınan tüm gıdalar büyük market zincirlerinden yapılmaktadır. Markasız yiyecekler asla kullanılmamaktadır.

FİZİKSEL ŞARTLAR:

Sihirli Gemiler Anaokulu Maltepe, mimari projeleri, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarında olup, deprem, yangın ve olası tüm tehlike durumlarına karşı uygun hale getirilmiştir .Yangın merdivenleri uygun alanlara yerleştirilmiş durumdadır. 200 m2 olan bahçemiz yumuşak kauçuk zeminle kaplanmış tamamen çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

OKULLARIMIZDAKİ STANDARTLARIMIZ:

Okullarımızda yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi ,bulunmaktadır. Okul kapılarımızın giriş ve çıkışları kontrol altındadır. Okulumuz mutfak ve temizlik standart oalrak İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kontrol edilmektedir.

TÜRKÇE ANADİL ETKİNLİKLERİ

ANADİLDE KONU ANLATIM TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

Yıllık plan doğrultusunda belirlenen konular çerçevesinde, aktif öğrenme metotlarıyla,çocuklarımıza değişik çalışmalar yaptırılmaktadır.

YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ

Çocuklarımızda yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek amacıyla değişik aktiviteler yapmaları sağlanmaktadır.

PROBLEM ÇÖZME BECERİLERİ

Problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler düzenlenmektedir, problem çözme becerisinin akademik bilgi kadar öneminin farkında olan Sihirli Gemiler Anaokulları değişik problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler yapılmaktadır.

KONU ANLATIM VE TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

DEĞER EĞİTİMİ

Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olabilmeleri için evrensel değerlere sahip olmaları gerektiği bilinciyle, doğruluğun önemi, insan sevgisinin önemi vb. değişik konularda çalışmalar yapılmaktadır.

SPORTİF ETKİNLİKLER

Çocuklarımız güne sabah sporu ile başlamaktadır. Çocuklarımızın bedensel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerini sağlayıp yeteneklerini ortaya çıkartmak,kas gelişimlerine destek olmak , değişik spor branşlarını sevdirmek, spor branşlarına olan ilgilerini arttırmak amacımızdır. Çocuklarımızın spora olan ilgileri, yaptığımız değişik spor dallarıyla her gün artmaktadır. Güne zinde ve daha sağlıklı başlamaları için spor aktivitelerimiz okulumuzda her gün tekrarlanmaktadır.

MÜZİK VE RİTİM

Çocuklarımızın en ilgi duyduğu alanlardan olan müzik ve ritim çalışmaları, milli eğitim konularına göre genişletilerek uygulanmaktadır. Müzik ve ritim derslerinde amacımız, onların müziğe olan ilgilerini arttırmaktadır. Müzik hayatımızın her döneminde vardır ve onu en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak bizim görevimizdir. Müzik ve ritim derslerinde, ritim tutma, şarkılar öğrenme ve söyleme, farklı sesleri birbirinden ayırt etme, ritim ve müzik aletleri ile tanışma, dans gibi birçok farklı becerileri öğrenmektedirler.

OYUN ETKİNLİKLERİ

Okul öncesindeki çocuklarımızın eğitim alırken oyun saatlerinde de çok eğlenmektedirler, Oyun etkinlik zamanlarında çocuklarımız birbiriyle paylaşmayı, beraber oynamayı, birbirlerine saygı duymayı öğrenirler. Çocuklarımız eğitim programlarına göre ilgi köşelerinde çeşitli oyunlar oynarlar ve bunun yanında 300 m2 bahçemizde bahçe oyuncakları, grup oyunları, bireysel oyunlarla çocuklarımızın bireysel gelişimleri desteklenmektedir.

DOĞA KULÜBÜ

Sihirli Gemiler Anaokulları Bağcılar, konum itibariyle bahçeli okullar olarak düzenlenmektedir. Bunun çok güzel bir avantaj olduğunu düşündüğümüz için, çocuklarımızla beraber doğadan topladığımız malzemelerle konularımıza göre farklı çalışmalar yapmaktayız. Çocuklarımızın doğa ile iç içe olmalarını sağlayarak, temiz hava ile vakit geçirmelerini ve çevre bilincinin oluşmasını sağlıyoruz.

FEN MATEMATİK KULÜBÜ

Fen matematik kulübümüzde, çocuklarımızın sayısal zeka ve mantık yönlerini geliştirici, çeşitli deneysel aktivite ve çalışmalar yapılmaktadır.Mental matematik ve Akıl Oyunları ile çocuklarımızın gelişim süreçleri desteklenmektedir.

Sihirli Gemiler Maltepe Anaokulu Kurucu

Okulumuzun Kurucusu ve aynı zamanda sorumlu müdürü olan MİNE GEMİCİOĞLU AÖF Halkla İlişkiler ve İşletme mezunu olup evli ve 2 çocuk annesidir.

***İNGİLİZCE

 

***SATRANÇ

 

***SERAMİK

 

***MÜZİK(ORFF)

 

***KEMAN

 

***PİYANO

 

***BALE

 

***HALK OYUNU

 

***MODERN DANS

 

***YOGO

 

***YÜZME

İletişim

TEL : 0216 383 03 05

CEP : 0 533 246 38 13

Bağlarbaşı Mahallesi, Kooperatif Sokak, No: 21 Maltepe/İSTANBUL

 


 


                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM