Maltepe Çağın Öncüsü Anaokulu

Maltepe Çağın Öncüsü Anaokulu

ANAOKULUMUZ

1 TEMMUZ 2016 TARİHİNDE YAZ OKULU ETKİNLİĞİNE BAŞLAYACAKTIR. YAZ OKULU BİRER AYLIK PERİYODLARDA VE AĞUSTOS SONUNDA BİTECEK ŞEKİLDE İKİ AY SÜRECEKTİR. EYLÜL BAŞINDA YENİ 2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYACAKTIR. 

YAZ OKULU KAPSAMINDA OKULUMUZDAKİ AKTİVİTELERİ ARTTIRIRKEN HER HAFTA ÇEŞİTLİ DIŞ ETKİNLİKLERLE DE ZENGİN BİR PROGRAM HAZIRLAMIŞTIR.
DIŞ ETKİNLİKLERİMİZDE HAFTADA BİR YÜZME VE EĞLENCE MERKEZİ, ONBEŞ GÜNDE BİR BİNİCİLİK, AYDA BİR DE MÜZE GEZİLERİ BULUNMAKTADIR.
PROGRAMLARIMIZA KATILMAK İSTEYEN VELİLER ÇOCUKLARINI ÜÇ GÜNLÜK, BEŞ GÜNLÜK VEYA SADECE ETKİNLİK GÜNLERİ ANAOKULUMUZA GÖNDERE BİLİRLER.
TÜM ANNE VE BABALARI ETKİNLİKLERİMİZE DAVET EDİYORUZ.
AYRICA TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARINDA KAYIT YAPTIRAN VELİLERE EYLÜL DÖNEMİNDE ERKEN KAYIT İNDİRİMİ YAPILMAKTADIR. SINIRLI SAYIDAKİ KONTENJANIMIZ TAMAMEN DOLMADAN SİZLERİ OKULUMUZA DEVET EDİYORUZ.
SAYGI İLE DUYURULUR.

Okulumuz 1500m2 lik bir alanda iki bahçesi ve bahçe içinde oyun olanları ile iki katlı ve çok amaçlı salonu olan ideal bir eğitim kurumudur, meyve ağaçlarıyla düzenlenmiş bahçesiyle, Maltepenin doğayla iç içe olan tek anaokuludur, okulumuzda  yedi adet oyun etkinlik odası, bir müzik atölyesi, 90m2lik çok amaçlı büyük bir salon ve bireysel etkinlik odaları vardır. Ayrıca beş adet çocuk ve iki adet büyükler için wc bulunmaktadır

Saatler: 7:30 - 19:00
Programlar:  Oyun Gurubu, Yarim Gun, Tam Gun (TG,) ve Uzun TG programlarimiz mevcuttur

Eğitim Anlayışımız

Anaokulumuzdaki etkinlikler yavrularımızın yaşları, bilgileri ve gelişim düzeylerine göre ayarlanmaktadır. Ayrıca becerilerini geliştirici, araştırıcı, merak uyandırıp öğrenmeye yönelterek kalıcı bilgi edinmelerini sağlamaktayız. Kurumumuz deneyimli ekibimizle güler yüzlü, pozitif ve bilimsel yaklaşımın farkında çocuk gelişimi konusunda uzman kadrosuyla en uygun eğitimi vermektedir.

Çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek, farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarıdır. Yaratıcılık çocukların düşüncelerini geliştirip onların keşif yapmasını cesaretlendirir. Grup çalışmaları ile öğrencilerin işbirliği yaparak öğrenme süreçlerini geliştiririz.


Bilindiği üzere okul öncesi dönem, çocukların daha çok yaparak, yaşayarak ve bilgiyi somut kavramlar desteğiyle öğrendikleri dönemdir. 
Ayrıca özellikle bilişsel açıdan en hızlı şekilde gelişim gösterdiği zaman aralığı okul öncesi yıllardır.

Bu bağlamda okulumuzda eğitim programı aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

 ● Çocuğun yaşı, gelişim özellikleri, ilgi ve gereksinimleri, bireysel farklılıkları ve yakın çevre özellikleri dikkate alınmaktadır.
 ● Çocuğun gelişiminin süreklilik isteyen bir değişim olduğu göz önünde tutularak tek yönlü değil çok yönlü gelişmesi hedeflenmektedir. Bilişsel, fiziksel, dil, sosyo-duygusal gelişim ve özbakım becerileri desteklenmektedir.
 ● Çocukların potansiyelini açığa çıkarıp gelişimleri desteklenir. 
 ● Çocuk oyunda, öğrenmeyi öğrenir, kendini tanır, yaşamın gerekliliklerini kavrar, kendine güvenmeyi başarır. Bu noktadan hareketle eğitim programında temel etkinlik olarak oyun kullanılmaktadır.
 ● Programdaki etkinliklerde yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme ve problem çözme ve problem çözme becerileri geliştirilmektedir. 
 ● Çocuğun güven duygusu ve olumlu benlik algısı kazanması temel alınmaktadır.
 ● Türkçe sözcüklerin doğru telaffuzu, Türkçenin vurgu ve tonlamalara uygun konuşulması amaçlanmaktadır.
 ● Çocukları sosyal, duygusal ve bilişsel olarak ilköğretime hazırlamak amaçlanmaktadır.

 

 Sınıf İçi Etkinlikler
 ● Serbest zaman etkinlikleri 
 ● İlgi köşeleri 
 ● Sanat etkinlikleri 
 ● Türkçe Dil etkinlikleri 
 ● Oyun Etkinlikleri 
 ● Müzik Etkinlikleri 
 ● Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları 
 ● Fen ve doğa etkinlikleri

 

Branş Dersleri
Özel Çağın Öncüsü Anaokulu'nda yaş gruplarına göre belirlenmiş olan derslerinin gün ve saatleri haftalık branş ders dağılım çizelgesinde yer almakta ve branş dersleri Ekim ayı itibarı ile başlamaktadır.
 Öğrencilerimizin alacağı branş dersleri aşağıdaki gibidir.

 ● İngilizce
 ● Fransızca
 ● Beden Eğitimi (Jimnastik)
 ● Bale
 ● Modern Dans 
 ● Folklor
 ● Drama
 ● Satranç
 ● Seramik sanatı  
 ● Ebru Sanatı

Rehberlik Ve Danışmanlık Hizmetleri

Çağın Öncüsü Anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi çalışmalarını her çocuğun özgün bir birey olduğu ilkesine dayandırmaktadır. Mutlu çocuğun, bireysel farklılıkları anlaşılan, pekiştirilen ve değer gören çocuk olduğu inancıyla yola çıkan servisimiz, gelişim seviyelerini ulaşılması gerekli basamaklar olarak değil, her çocuğun kendini farklı biçimde ifade ettiği alanlar olarak değerlendirmeyi hedeflemektedir.
“Önce mutlu çocuk” ilkesini temel alan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi’miz önceliği çocuğu tanıma ve anlama olan bireysel/grup içi gözlemler ve objektif değerlendirmeler yapar. Bu gözlem ve değerlendirmeler sonucunda her çocuğun bireysel ihtiyaçlarını belirler. Çocuğun ihtiyaçları ön planda tutularak öğretmenlere eğitim yöntemleri konusunda destek verilmesi hedeflenir.
Çocuklarımızın gelişimi ve ihtiyaçlarının takibi açısından velilerle görüşmeler, çocuğun yüksek menfaati gözetilerek yapılmaktadır. Amaç özgünlüğünün farkında olan, buna değer veren ve kendini bu doğrultuda özgürce ifade edebilen, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir.

İletişim

Adres : Zümrütevler Mah. Nazmi İlker Sk. No: 17
Maltepe, İstanbul
Telefon : 0(216) 457 55 44

Web:  http://www.ozelcaginoncusu.com/

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

 


 


                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM