Atakent Yetenek Avcıları Anaokulu


Atakent Yetenek Avcıları Anaokulu

Hakkımızda

YETENEK AVCILARI ANAOKULU,   2016 yılında Eğitim –Öğretime başlamıştır. Eğitimli ve deneyimli kadrosuyla ,bilimin ışığında geleceğin çağdaş, özgüvenli, yeni yetenekleri keşfetme yolunda çabasını sürdürmektedir. Kurucumuz 20 yıllık eğitim tecrübesini sizlerin en değerli varlığı olan çocuklarınıza aktarmak için ekibiyle birlikte yola çıkmıştır.
  Vizyonumuz, Çocuğu seven, bireysel farklılıkları bilen ve geliştirmeyi başarabilen yuvamızda amacımız; aile sevgisi ve güvenine öğretmen tecrübesini de ekleyerek, kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli çocuklar yetiştirmek, çocuğa kalıcı ve doğru davranışlar kazandırmaktır. YETENEK AVCILARI’nda; çocukların yaşını, gelişim özelliklerini, cinsiyet farklılıklarını göz önünde bulundurarak, eğitimde özgüven-özsaygı-yeterlilik duygularını kazandırmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.
En iyi öğrenme; duyular yoluyla gerçekleşen öğrenmedir. Küçük çocuklar öğrenme sürecini bütün duyularını katarak yaşadıkları için, tüm duyulara hitap eden bir eğitim anlayışını benimseyerek öğrenmeyi kolay ve kalıcı hale getiriyoruz.
 Misyonumuz, ‘’Her çocuk farklı ve özeldir’’. Çocuklarımızın içlerindeki yaşam sevincini ve yaratıcılıklarını arttırarak yardımcı kullanmadan yaşamayı, dik durmayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen, uyumlu bireyler olmalarını sağlamaktır.
Öncelikli hedefimiz, sağlıklı, kendisinin ve yaşadığı dünyanın farkında, duyarlı, değişikliğe açık, iletişim becerileri gelişmiş, sorun çözebilen, bağımsız olarak karar alabilen, özsaygısı oturmuş, güvenli ve ortak insani değerlere sahip bireyler yetiştirmektir..

Okulumuz

Anaokulumuz üç katlı müstakil bina olup , 24-36 ay, 36-48 ay  ve 48-66 ay arası öğrencilerimize üç derslik ile eğitim vermektedir. Okulumuzun mimari yapısı, projeleri MEB standartlarına uygun olup deprem, yangın ve olası tüm tehlikelere karşı güvenli hale getirilmiştir. Mutfak ve temizlik kontrollerimiz  standart olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

     Okul öncesi dönemde pek çok farklı yaklaşım bulunmaktadır. YETENEK AVCILARI Bu programlardan sadece birini temel almak yerine   aşağıda kısaca bahsedilen yaklaşım ve yöntemlerin karması sayılabilecek, çocuk merkezli bir program uygulamaktadır.
Montessori Yaklaşımı; çocuklara araştırma, deneme, hata yapma ve hatalarını düzeltme şansını tanıyan bir yaklaşımdır. Çocuklar onlara sunulan özgür bir ortamda, duyu organları aracılığıyla çevresini keşfeder..
Waldorf yaklaşımı; Bu yaklaşımın temelinde yaratıcılık, taklit ederek, yaşayarak ve üreterek öğrenmeyle duygusal gelişim vardır. Bu doğrultuda iletişime ağırlık verilir. Dramatik oyun, resim çizme, canlandırma gibi birçok etkinlikle çocuklar kendini ifade ederler.
High Scope:  High/Scope yaklaşımında  planla-yap-değerlendir süreci ile  planlama zamanında çocuklar, hangi masa veya köşede çalışmak istediklerini, bu köşe veya masada ne yapmak istediklerini, hangi malzemelerle çalışmak istediklerini belirler ve tüm çocuklar planlarını yaptıktan sonra çalışma zamanı başlatılır.
Scamper; yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir.  Scamper tekniği kullanılarak yapılan Göster-Anlat etkinliğinde çocuklar nesnelerle ilgili açık uçlu soruları cevaplandırırlar. Çocukların düşüncelerini geliştirir.
GEMS ; heyecan verici etkili fen ve matematik deney etkinliklerini sınıflara taşıyan kaliteli ve esnek bir ders programıdır. Bütün GEMS etkinliklerinin amacı, temel bilimsel kavram ve yöntemleri açıklarken hayal gücünü etkilemektir.

Etkinliklerimiz

Resim ve Sanat Etkinlikleri-Mandala: Bunun için okulumda arkadaşlarımla birlikte kâğıtlar kesiyoruz, katlıyoruz, yırtıyoruz, boncuklar diziyoruz, ip bağlıyoruz, hamur yoğuruyoruz, lego oynuyoruz, parmak oyunları oynuyoruz.
Fen ve Doğa Etkinlikleri(Deneyler):  Çevremde gördüğüm her şeyi daha iyi anlamak, bitkileri, hayvanları, doğayı yakından tanımak için, arkadaşlarım ve öğretmenlerimle birlikte araştırıyor ve inceliyoruz.
Türkçe Etkinliği-Okuma yazma Calışmaları :Öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla birlikte şiirler okumaya, hikâyeler dinlemeye, parmak oyunları ve tekerlemeler öğrenmeye, kuklaları izlemeye bayılıyoruz.  
Müzik  Etkinlikleri (Piyano-Ritim-Drama-Orff) : Haftanın belli günlerinde okulumuza gelen deneyimli müzik öğretmenimiz ile yepyeni şarkılar öğreniyoruz, yaratıcı drama etkinlikleri ve ritim atölyesi çalışmalarında çok eğlenceli saatler geçiriyoruz.                
İngilizce: İngilizce öğretmenimiz , haftanın 3 günü bizimle devamlı İngilizce konuşuyor. Başlarda ne dediğini pek anlamıyoruz,
Bilişsel Etkinlikler(Akıl Oyunları): Yaptığımız aktivitelerle zekâmızı geliştiriyor, problem çözmeyi öğreniyor, hayal gücümüzü zenginleştiriyoruz. Bu şekilde; kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli bireyler oluyoruz.       
Beden Eğitimi ve Spor (Jimnastik):Her sabah yaptığımız egzersizler bizi sağlıklı ve güçlü yapıyor. Ayrıca bazı günler öğretmenimizle Jimnastik ve Basketbol dersleri yapıyoruz. Kendi aramızda yaptığımız yarışmalar ve oyunlarla hem kaslarımızı geliştiriyoruz, hem de eğleniyoruz.
Sosyal Etkinlikler:Okulumuzda doğum günümüzü eğlenceli partilerle kutluyoruz, bazen ailelerimizin biraraya geldiği tanışma toplantıları oluyor. Bir de yıl boyunca öğrendiklerimizi ailelerimize gösterdiğimiz yılsonu gösterileri yapıyoruz.
Gezi-Gözlem Etkinlikleri:Bazı günler hep birlikte gezmeye gidiyoruz. Nerelere mi? Tiyatroya, sinemaya, müzeye, hayvanat bahçesine, Kızılay’a, İtfaiye’ye,… Gittiğimiz her yerde birçok şeyi yerinde görerek öğreniyoruz ve bunları hiç unutmuyoruz.
Yaz Okulu Etkinlikleri:Sıcak yaz aylarında yüzme öğrenmek için gittiğimiz havuzda hem çok eğleniyor, hem de serinliyoruz. Bunun yanında; gezilere ve pikniklere gidiyoruz. Bahçeye çıkıyor, hep birlikte oyunlar oynuyoruz.        
Değerler Eğitimi: Erken çocukluk döneminde değerlerin kazandırılması çok önemlidir. Bu nedenle, değer eğitimi okul öncesi eğitimin önemli hedefleri arasında yer almalıdır.

İletişim

Atakent Yetenek Avcıları Anaokulu

Atakent Mh. Atakan cd. No:6/A Ümraniye
Tel: 0216 412 12 19

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM