Soyak Yenişehir İnci Yıldız Anaokulu


Soyak Yenişehir İnci Yıldız Anaokulu

Biz Kimiz ?

Geleceğin dünyasına yön veren insanlar, bugünün çocukları olacaktır. Bu noktadan hareketle eğitim liderlerinin en önemli görevi yeryüzü mirasçılarını nitelikli insanlar olarak yetiştirmektir. Okulumuzda eğitim faaliyetleri etkinlik temelli yapılandırılmış olup, bilişsel aktivitelerin yanında moral gelişimi sağlayıcı aktiviteler de bulunmaktadır.
Bu vesile ile  hedefimiz;

Sosyal becerileri gelişmiş, özgüvenli, varlığa karşı sevgiyle alaka duyan, dil becerisi ve ifade zenginliği kazanmış, öz denetimli, çevre duyarlılığına sahip, milli-manevi değerlerine bağlı ve bunların yanısıra akademik başarısı yüksek bireyler yetiştirmektir.

Kurucumuz

İNCİ YILDIZ Hanım,
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ FAKULTE MEZUNU AYNI ZAMANDA İLK YARDIM UZMANLIĞI HİZYEN UZMANLIĞI İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYARAK  EĞİTİME OLAN AŞKI İLE GELECEĞİN YILDIZLARINI YETİŞTİRMEK ÜZERE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI İLE 1998 DE İŞ HAYATINA BAŞLAMIŞ 2004 SENESİNDE ŞERFALİDEKİ ŞUBESİYLE GELECEĞİN YILDIZLARINI YETİŞTİRMEK ÜZERE YOLA ÇIKMIŞTIR EVLİ VE İKİ ÇOCUK  ANNESİDİR.

Okulumuz

M.E.B BAĞLI, OKULUMUZ 4 KATLI MUSTAKİL, YAZ OKULU İÇİN HAVUZLU BİR BİNA OLUP 10 DERSLİKLİ GENİŞ FERAH SINIFLARI İLE 250 M2 KIS BAHÇESİ 250 M2 YAZ BAHÇESİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞ MODERN ÇAĞDAŞ DİZAYNI İLE ASANSÖRLÜ, HER KATTA WC, UYKU ODASI İLE YEMEKHANE VE SİNEMA TİYATRO SALONU MÜZİK VE DANS ODASI, FEN VE DOĞA SINIFI KÜTÜPHANE İLE HER ZAMAN KENDİNİ GELİŞTİREN VE GELİŞMEYE AÇIK BİR OKULDUR KURUMLARIMIZDA HER SINIFTA BİR ASIL VE BİRDE YARDIMCI ÖGRETMEN BULUNMAKTADIR. İNCİ YILDIZ AİLESİ GÜLER YÜZLÜ ÜNİVERSİTE MEZUNU OLUP TECRÜBELİ VİZYON VE VİCDAN SAHİBİ EĞİTİME AŞK İLE BAĞLI ÖĞRETMENLERDEN OLUŞMAKTADIR  

Okullarımız da 
Anaokulu(3-6 yaş) 

Ana kucağından ilk okula kadar çocuklarımızın her daim yanındayız.
SERVİS ARAÇLARI
özel dizayn edilmiş kendine ait yeni servis araçları ile servis öğretmeni ve kendine ait kadrosu ile hizmet vermektedir .
SERVİS GÜZERGAHLARI
Ümraniye-Ataşehir-Çekmekoy-Soyak Yenişehir-Çamlıca

Eğitim Anlayışımız

Okulumuzda etkisini kısa sürede yitiren bir yaklaşımdan çok çocuklarımızın davranışlarında olumlu, kalıcı değişiklikler meydana getirebilecek bir eğitim yaklaşımı benimsenmektedir. Bu anlayıştan hareketle çocuklarımızın oyun ve eğlence dünyalarından, erdemli insan olmanın koridorlarına açılan kapıları keşfetmelerini ve kendini tanıyan bireylerin yetişmesini
sağlamaktır.
Eğitim yaşamının ilerleyen yıllarında da değerlerini yaşayan, akademik başarısı yüksek topluma faydalı hizmetlerde bulunma bilinci gelişmiş, büyüklerine saygılı ve tüm varlığı sevgiyle kucaklayan, yaşadığı ortamı  okuyabilen ve insanlığa faydalı projeler ile lider olabilecek bir bilgi birikimine sahip bireylerin yetişmesi hedeflenmektedir.

BRANŞ DERSLERİ
*YABANCI DİL
*SANTRAÇ 
*EBRU
*MODERN DANS
*YÜZME ÖĞRETİMİ 
*ADAB-MUAŞERET
*HALK OYUNU
*MÜZİK EĞİTİMİ
*ORF EĞİTİMİ
*DRAMA
*DEĞERLER EĞİTİMİ
*AKIL OYUNLARI
*DİKKAT ZEKA GELİŞTİRME

Montessori Eğitimi

Zihinsel gelişimin en önemli evresi çocuğun ilk altı yılıdır. Bilinçsiz öğrenmeden bilinçli öğrenme evresine geçilen bu yıllar, geri dönüşü olmayan bir dönemi temsil eder. Bu yıllarda çocukların, öğrenmek ve bilgiyi emmekte olağanüstü bir duyarlılıkları ve zihinsel güçleri vardır. Montessori Eğitimi geleneksel modellerden farklı bir eğitim sistemidir.

* Eğitim, her çocuğa özel programlanır ve uygulanır.

* Çocuklar karışık yaş uygulaması ile kendi gelişim seviyelerine göre eğitim alır.

* Çocuk çalışmayı bitirmeye zorlanmaz.

* Yapılan hata öğretmenler tarafından gösterilmez, materyaller hata kontrolü içerdiği için çocuklar tarafından öğrenilir.

Montessori’de Çocuğun Hareket Özgürlüğü Vardır.

MONTESSORİ EĞİTİMİ ÇOCUĞA NELER KAZANDIRIR

* Dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir.

* Üretken olur.

* Toplumsal bir varlık olur.

* Kaygılarını en doğru şekilde nasıl dışa vurabileceğini öğrenir.

* Özgüvenini ve sorumluluk duygusunu geliştirir.

* Disiplini içselleştirir.

* Kendisine ve başkalarına karşı saygı duyar.

  • Adres : Büyük çağrı market yanı samanyolu cad. İnci Yıldız Plaza Ümraniye /İstanbul
  • Telefon: 0216 313 67 81
  • GSM: 0 542 772 01 61
  • GSM: 0 506 155 10 84
  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM