Akıllı Çocuklar Anaokulu

Şerifali Akıllı Çocuklar Anaokulu

Okulumuz

Kuzey Ataşehir Şerifali bölgesindeki Akıllı Çocuklar Anaokulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokulları için hazırladığı mevzuata uygun olarak 2–6 yaş arası çocuklara eğitim sunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumudur.
Anaokulumuzun 500 m2’lik bir alana kurulu, 2 katlı müstakil binası, 400 m2 kapalı ve 300 m2 doğal çim bahçeli olup (tamamı öğrencilerimizin kullanımında) inşaat aşamasında modern ve butik bir anaokulu olarak tasarlanmıştır. Okul binamız herhangi bir konut, iş yeri veya plazadan dönüşen bir bina olmayıp temelden tamamen anaokulu amaçlı inşa edilmiştir. Sanat ve resim atölyesi ile müzik-bale ve jimnastik etkinlikleri için çok amaçlı sınıfı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişmeleri uzman psikoloğumuz tarafından devamlı olarak doğal ortamlarında gözlemlenmektedir. Çocuklarımız belirli aralıklarla özel hafta ve ulusal günlere uygun olarak dış gezilere, sanat atölyelerine, sinema ve tiyatroya götürülmektedirler.
Anaokulumuz konum olarak Tavukçuyolu, Ümraniye, Keyap, Modoko, İmes, Dudullu Organize Sanayi, Batı Ataşehir, Şerifali, Ataşehir bölgelerine son derece yakın bir konumda olup hem konut alanlarına hem de iş yerlerine yakınlığı nedenyle velilere ulaşımda son derece kolaylık sağlamaktadır. Bu bölgelerde çalışan velilerimizin sabah işe giderken çocuklarını bırakıp, akşam iş çıkışı alabilmelerine imkan sağlamaktadır. Çalışan velilerimizin çokluğu nedeniyle anaokulumuz hafta içi 07:30-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Eğitim

ÇOKLU ZEKA EĞİTİM SİSTEMİ
Geleneksel bakış açısına göre zekâ, doğuştan getirilen, IQ testleri ile belirlenen, sabit, değişmez, sözel ve matematiksel zekayı ifade eden bir kavramdır.
Öğrenmenin 8 Biçimi
ABDli psikolog Howard Gardner, 1983 yılında zekâyı yeniden tanımlamıştır. Zekânın tek boyutlu olmadığını, her bireyin farklı derecelerde çeşitli zekâlara sahip olduğunu ortaya koymuştur. Buna göre, 8 farklı zekâ alanı tanımlamıştır ve her bireyde tüm zekâ alanlarının bulunduğunu, ancak her bireyde bazılarının çekinik, bazılarının baskın olduğunu iddia etmiştir. Ona göre, her biri geliştirilip güçlendirilebilir.
Geleneksel yöntem, eğitim-öğretimde mantıksal/matematiksel ve sözel/dilsel zekâya odaklanmaktadır. Oysa bir konuyu öğretirken o konuyu öğretmek için farklı yollar da bulunmaktadır. Bir konuyu klasik yöntemlerle öğrenmede zorluk yaşayan bir çocukla karşılaşan bir öğretmen çoklu zekâyı bir çerçeve olarak kullanabilir. Her çocuğun olayları anlamlandırma, algılama ve öğrenme şekli birbirinden farklıdır.
Örneğin, mantıksal zekâsı gelişmiş bir çocuk neden-sonuç ilişkisiyle öğrenirken, bedensel zekâsı gelişmiş bir çocuk dokunarak, görsel zekâsı gelişmiş bir çocuk ise resimler,grafikler ve video filmlerle daha iyi ve kolay öğrenir.
Hedefimiz; her çocuk için, tüm zekâ alanlarının gelişim düzeyini derecelendirme ölçeği, gözlem ve anne-babalardan alınan bilgiler ışığında belirlemek, böylece her çocuğun bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduran, bunlara uygun eğitim metotları içeren programlar hazırlamak ve tüm zekâ alanlarını geliştirmeye yönelik olanaklar sunmaktır
BRANŞ DERSLERİ
Okulumuzda  fiziksel, kişisel, duygusal ve yaratıcı zihinsel gelişimi destekleyici aşağıdaki branş eğitimleri verilmektedir.

  • Yaratıcı Drama
  • Modern Dans & Klasik Bale
  • Müzik & Orff
  • Görsel Sanatlar

Hijyen

Anaokulumuz Şerifali’deki ilk “Beyaz Bayraklı Anaokulu” dur. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak denetleme standartlarını geçerek temiz ve hijyen okul anlamına gelen bu sertifikayı ve bayrağı almaya hak kazandı. Üstelik bu sertifikaya ikinci defa sahip oldu. Beyaz Bayrağımız MEB tarafından Haziran 2016 da teslim edilmiştir.

İngilizce

Gerçek dünya insanı olma felsefemizden yola çıkarak, okulumuzda yabancı ve yerli İngilizce öğretmenleri eşliğinde her gün yoğun İngilizce eğitimi vererek, çocuklarımızın eğlenerek erken yaşlarda İngilizce öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece çocuklarımızın ilkokul öncesinde yabancı dil konusunda yeterli seviyede alt yapıya ulaşmalarını hedefliyoruz.

İletişim

Adres : Çetin Cad. Açıkyüz Sok. No: 25
Şerifali – Ümraniye / İstanbul

Gsm No : 0532 426 52 39

Tel No :  0 216 210 0 222

Email :  bilgi@akillicocuklaranaokulu.k12.tr

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM