Şerifali Özgün Fikirler Anaokulu


Şerifali Özgün Fikirler Anaokulu

Biz Kimiz ?

Okul öncesi dönem, bir bireyin gelişiminde kilit rol oynar. Bu, bilinen bir gerçektir. Bir çocuğun bilişsel gelişimine ek olarak, duygusal, fiziksel ve karakteristik pek çok temeli bu dönemde atılır. Bu çerçevede okul öncesi eğitim sadece fiziki şartları ile değil, aynı zamanda duygusal ve bilişsel yönleri ile de bir çocuğu besleyebilmelidir.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, pozitif bilim temellerine uygun ve yabancı eğitim yaklaşımlarının kültürümüz elverişliliği ışığında harmanlandığı bir eğitim modeli benimsemekteyiz. Gelişime açık, özgün fikirler üretebilen, doğaya ve ona ait tüm canlılara saygılı, yaşına uygun sorumlulukları yerine getirebilen, kültürü ile uyumlu ve dünya kültürlerine açık, mutlu ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek gayesi ile bir çocuğun gelişimini besleyecek temelleri en sağlıklı şekilde atmak Özgün Fikirler Anaokulu ailesinin birincil önceliğidir.

Bu öncelikleri kurucumuz Psikolog Nil Yamakoğlu önderliğinde ve kendisinin takibini yapacağı rehberlik hizmetleri ışığında hizmet veriyoruz. Nil Yamakoğlu Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bir süre görev almıştır. Tecrübesini Avustralya’daki Sidney Üniversitesi’nde yapmış olduğu yüksek lisans ve çalışma hayatı ile pekiştirmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra katılmış olduğu eğitimler ile aile ve çift terapisi uygulayabilir belgesi ve özellikle küçük yaş gruplarında oldukça faydalı bulunan oyun terapisi uzmanlığını almıştır. Özgün Fikirler projesini gerçekleştirmeden önce bir süre rehabilitasyon merkezinde özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizim ve çeşitli nörolojik rahatsızlıkları olan çocuk ve aileleri ile çalışmış olan Nil Hanım, özel danışmanlık hizmetleri vermesinin getirdiği birikimi, okulumuz bünyesinde aile ve eğitim kadromuz ile gerçekleştireceği düzenli seminerler eşliğinde farklılaştıracaktır. Bu seminerlerin, çocuklarda hedeflenen davranışların sürdürülebilir olması adına gerekli olduğunu düşünmektedir. Okulumuzda daimi pedagojik destek hizmeti verilmekte olup, her öğrencimiz çocuk gelişim testleri ile takip altında tutulmaktadır.

Özgün Fikirler Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 3-6 yaş arası öğrencileri kabul eden ancak 2yaş grupları ile özel programlar dahilinde çalışan bir okul öncesi özel eğitim kurumudur. Binamız deprem yönetmeliğine uygun olup 750 m2 kullanıp alanına sahiptir. Aydınlık ve ferah sınıflarımızda kontrollü uyaranlar eşliğinde eğitim vermekteyiz. Okulumuzda köklü bir tadilat gerçekleşmiş olup bahçe ve iç kullanım alanlarında yeni düzenlemeler yapılmıştır. Velilerimizin güvenerek, gözleri arkada kalmadan çocuklarını teslim edebilecekleri bir yerdir Özgün Fikirler Anaokulu.

Bahçemiz azami verim alınabilecek şekilde, oyun alanını kısıtlamadan, çocuklarımıza doğa sevgisini ve keşfetmeyi aşılayacak etkinlikleri yapabilmeye uygun olarak yeniden düzenlenmiştir.

Okulumuz kapılarını saat 07.30’dan 19.00’a kadar açık tutar.  Bu süreler dahilinde tam gün ve yarım gün uygulamalarımız mevcuttur. Özel durumları olan velilerimize gerekli kolaylıklar sağlanacaktır. Oyun gruplarımız ve etüt sınıflarımız mevcut olup gerekli bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Eğitim

Yabancı eğitim yaklaşımlarını kendi çatımızda özgün uyarlamalar eşliğinde uyguluyoruz. Bu sebeple Özgün Fikirler Anaokulu’nda tercih ettiğimiz eğitim setleri, çocukların bireysel farklılıklarını tespit edip, çocuğa özel yönlendirmelerin daha rahat yapılabileceği şekilde bize ve size özel hazırlanmıştır.

Öğrenmeyi ve uyum içinde paylaşabilmeyi sevdirebilmek, ve çocuklarımızın gelişimini besleyip zenginleştirebilmek adına branş derslerimize önem veriyoruz.
Yemek

Sağlıklı bir gelişimin yapıtaşlarından birinin beslenme olduğunun bilincindeyiz. Bu hususta beslenme uzmanı yönlendirmesi ile günlük besin değerlerine dikkat ederek aylık yemek listemiz hazırlanır. Sadece mevsim sebze ve meyveleri kullanılır ve sağlıklı pişirme yöntemleri tercih edilir. Prebiyotik ev yoğurdu ve kefirimizi kendimiz hazırlarız. Sadece organik yumurta ve tavuk tüketir, işlenmiş et ve türevlerini kullanmayız. Zeytinyağı ve tereyağını çok severiz. Neşeli sunumlarımız ile yemekleri ayırt etmemeye gayret gösteririz. Şundan emin olabilirsiniz ki, kendi evimize sokmayacağımız hiçbir besini okulumuzda da göremezsiniz.
Sağlık & Temizlik

Tüm binamız ve sınıflarımız küf, mantar ve bakteri oluşumunu önleyici sertifikalı Jotun Fenomastic Hygiene boyalar ile boyanmıştır. 

Aylık doktor kontrollerimize ek olarak, okul hemşiremiz düzenli ziyaretler gerçekleştirir. Olası acil durumlarda ambulans hizmeti gelene kadar gerekli ilk müdahaleleri yapabilmesi adına tüm eğitim ve yönetici kadromuz ilk yardım sertifikasına sahiptir.

Hijyen sertifikasına sahip aşçımız ve tecrübeli temizlik elemanımız ile okulumuzun sterilizasyonuna hassasiyetle yaklaşmaktayız.
Ulaşım

Servisimiz mevcuttur. Servis boyunca öğrencilerimize bir servis ablası eşlik eder. Ücretlendirmesi kilometre hesabına göre yapılmakta olup, okul ücretimize dahil değildir. Servisle gidip gelen öğrencilerin servis saatinde hazır bulunmaları diğer çocukların beklememesi açısından önemlidir. (Örneğin; her velinin servisi 3 dakika bekletmesi, çocukların okula 45 dakika geç gelmesine sebep olacaktır.) 
Servisler çocukları evlerinin/apartmanlarının kapısından teslim alarak yine apartman kapısına teslim ederler. Evlerin/apartmanların zilini çalmaları, çocukları bulundukları kattan alıp oraya teslim etmeleri mümkün olmamaktadır. Servis içinde bekleyen diğer çocukların güvenliği açısından da bu hususa önem verilmektedir.

Dönüş saatinde evinizin kapısında çocuğunuzu almaya hazır olmanızı ve şoförümüzün tanımadığı kişilere çocuğu teslim etmeyeceği için, önleminizi almanızı rica ederiz.

 
Güvenlik

Acil durumlar dahilinde kaçışlarımız direk sınıflarımızdan gerçekleşir. Her türlü önlem alınmış olsa dahi, olası bir olumsuz duruma karşı yangın ve gaz detektörlerimizin bakımı tamamlanmış olup, tüm okulumuz Pronet Alarm sistemi ve 7/24 kayıt tutan kameralarımız ile güvence altına alınmıştır. Olası su kesintilerine karşı su tankımız ve elektrik kesintilerine karşı jeneratörümüz mevcuttur. Çocuklarımızın güvenliğini temin edebilmek açısından gerekli risk analizleri yapılmış olup, tüm okulumuz çocuk dostu olarak yapılandırılmıştır.

Kurucumuz Psikolog Nil Yamakoğlu önderliğinde ve kendisinin takibini yapacağı rehberlik hizmetleri ışığında hizmet veriyoruz Nil Yamakoğlu Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bir süre görev almıştır. Tecrübesini Avustralya’daki Sidney Üniversitesi’nde yapmış olduğu yüksek lisans ve çalışma hayatı ile pekiştirmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra katılmış olduğu eğitimler ile aile ve çift terapisi uygulayabilir belgesi ve özellikle küçük yaş gruplarında oldukça faydalı bulunan oyun terapisi uzmanlığını almıştır. Özgün Fikirler projesini gerçekleştirmeden önce bir süre rehabilitasyon merkezinde özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizim ve çeşitli nörolojik rahatsızlıkları olan çocuk ve aileleri ile çalışmış olan Nil Hanım, özel danışmanlık hizmetleri vermesinin getirdiği birikimi, okulumuz bünyesinde aile ve eğitim kadromuz ile gerçekleştireceği düzenli seminerler eşliğinde farklılaştıracaktır. Bu seminerlerin, çocuklarda hedeflenen davranışların sürdürülebilir olması adına gerekli olduğunu düşünmektedir. Okulumuzda daimi pedagojik destek hizmeti verilmekte olup, her öğrencimiz çocuk gelişim testleri ile takip altında tutulmaktadır.

İletişim

Tatlısu Mah.Şimşek Cad.Vefa Sok NO:1 ŞERİFALİ - ÜMRANİYE / İSTANBUL

Şerifali Özgün Fikirler Anaokulu 

0 216 314 60 65

0 553 363 37 52

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM