Yenişehir Soyak Küçük Sıralar Anaokulu


Yenişehir Soyak Küçük Sıralar Anaokulu

HAKKIMIZDA

Çocuklarımızın parlak zihinlerinin, ezbere dayanan eğitim programlarıyla dejenere edilmesinin karşısında duruyoruz.
Bizler; kavramlarımızı öğretirken ilintileri tamamen çocuklara kurduruyor varacakları hedeflere keyifle ilerlemelerini sağlayacak ortamlar hazırlıyoruz. Deneyimleyerek, yaşayarak öğrenen Doğa ile barışık, özgür ve yaratıcı düşünebilen, kendini rahat ifade edebilen, özgüveni yüksek, çağdaş, Atatürk'çü düşünceye sahip çocuklar hedefliyoruz.
Temaların, proje bazlı atölye çalışmalarını yapıyoruz. Örneğin; çocukların beste yapıp enstrüman çalacakları müzik atölyeleri ve koreografisini hazırlayacakları dans çalışmaları aracılığıyla doğaçlama ve yaratıcılıklarını kullanarak yeteneklerini geliştirmelerini hedefliyoruz.
Bu tür sanatsal faaliyetler, matematik ve bilim atölyelerinde birleşerek bilgiye dönüşecek.
Ve en önemlisi, tüm bunları kendi kendilerine yaptıklarını algılayacaklar…
Öğretmen arkadaşları da bu yolculukta miniklere rehberlik edecek.

Okulumuz

800 metrekare açık, 750 metrekare de kapalı alanı olmak üzere toplamda 1450metrekareye sahip olan okul binamız iki ayrı bina konuşlandırılmış olup, içinde bir adet kapalı yüzme havuzuyla birlikte iki katdan oluşmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çalışan okulumuz, 2016 yılında Yeni Şehir Soyak'da kurulmuştur.

İç Mekanlarımız

·  Yaş gruplarımıza göre düzenlenmiş sınıflarımız
·  Matematik Atölyesi
·  Bilim Atölyemiz
·  İngilizce Atölyemiz
·  Jimnastik ve Müzik Atölyemiz
·  Sanat Atölyemiz
·  Yüzme Havuzumuz (Kapalı)
·  Uyku odamız
·  Yemekhanemiz
·  Mutfağımız

Dış Mekan

·  Teras : Yaz aylarında yemekhane, atölye çalışmaları,  kutlamalarımızı yaptığımız çok geniş bir terasımız bulunmaktadır. Ayrıca velilerimizi de bu keyifli alanda kahve içmeye davet ediyoruz.
·  Bahçemiz; zemini, toprak-beton ve çimenden oluşan toplam 800m2 kullanımalanından oluşmaktadır. Öncelikle çocuklarımızın güvenliği akabinde yaş grupları ve ilgi alanları göz önünde bulundurularak doğa dostu ve ahşap oyun gruplarıyla düzenlenmiştir.
·  Bostanımız; Uygun hava şartlarında çocuklarımızla birlikte ekim ve bakımını yaptığımız Bostanımızda, mevsimine göre sebze ve meyve yetiştiriyoruz.

EĞİTİM

Eğitim programımız yıllık, aylık ve günlük açılımlar halinde hazırlandı.

Bir günlük akış içinde;

*Günü planlayacağımız ve çocuklarımızın neleri öğrenmek istediklerine karar verecekleri “çember saat” ile güne başlıyoruz.
* Türkçe temaların, konu ve kavramların işlendiği Türkçe dil etkinliği sürecinde gördüğümüzü, dinlediğimizi anlama, anladığımızı aktarabilme, öğrenme stratejileri geliştirebilme, yaratıcı düşünebilme, hikaye ve dramatizasyonlar ile iç içe işleniyor.
* İnce kasların motor gelişiminden göz-el  koordinasyonuna, bilişsel çalışmalardan okuma yazmaya hazırlık alt yapısına kadar bir örgü, hafta boyunca programımızın inceliklerinden.
* Aktif katılımlı İngilizce saatleri (Türkçe temalara paralel, atölye sanat, oyun ve kitap etkinlikleri dahil) bütün güne yayılıyor.
*Matematik, Fen ve Doğa, özel olarak yapılandırılmış sınıflarımızda atölye çalışmaları ile kavramsal olarak işleniyor.
* Sanat atölyemiz, Müzik Atölyemiz ve Drama, eğitim programımızın örgüsü içinde haftanın günlerine renk katıyor. Yetenekleri erken yaşta keşfediyoruz, hedef belirliyoruz, destekliyoruz,  özel uygulamalar ile zenginleştiriyoruz.
*Açık havada; güneş, yağmur, çamur demeden bahçe keyfi etkinliklerimiz de ağırlıklı olarak programa alındı.
*Klasik müzik bestecileri, ressamlar, heykeltıraşlar ile tanışıyoruz.
* Tarihin ve arkeolojinin gizemli dünyasını hep beraber araştırarak keşfediyoruz.
Kısa başlıklar halinde özetlediğimiz program akışımız, haftanın her günü kendi içinde yaş gruplarına göre ayrıca yeniden düzenleniyor ve eğitim  içeriği detaylı olarak  günlük plan formlarına yazılıyor.

Rehberlik

Rehberlik servisi yaklaşımımız;

  • Psikoloji ya da Psikolojik danışma ve rehberlik bölümleri mezunu olan rehberlik servisi  uzmanlarımız, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu sınıf öğretmenlerimiz ile işbirliği halinde çalışırlar,
  • Yaş gruplarına göre öğrencilerimizin gelişim taramalarını yapılarak her öğrenci için ayrı ayrı raporlanarak sınıf öğretmenleri ile paylaşılır,
  • Öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre  ileride olan alanları için zenginleştirme programları hazırlanarak uygulanması için destek olunur,
  • Yaş gruplarına göre desteklenmesi gereken  alanlarda ilgili öğrenciye özel gelişim programı hazırlanıp, bireysel olarak uygulanır. Sınıf içinde ve ev ortamında anne baba tarafından nasıl desteklenmesi gerektiği konusunda  rehberlik edilir,
  • Öğrencilerin okul öncesi hazırlık ve olgunluk durumu ile ilgili gerekli envanterler ve testler uygulanır,
  • Aile rehberliği açısından gerekli temaları saptanarak, seminerler düzenlenerek anne baba rehberliği interaktif biçimde yürütülür,
  • Öğrencilerin aile içi paylaşımlarında meydana gelen olumsuz yaşantıların öğrenci üzerine yansıyacak  olumsuzlukları bertaraf etmek üzere gerek sosyal ve duygusal gerek se akademik olarak destek çalışmaları organize edilir ve yürütülür,
  • Bütün çalışmalar raporlanarak bir sunum halinde velilere iletilir, öğrencilerin özel gelişim dosyalarındaki gelişim ve gözlem bilgileri yazılı olarak veliler ile paylaşılır.

Yenişehir Soyak Anaokulları Arasında Bir İlk Kodlama Dersleri

Okulumuzda Kids Code Turkey işbirliği ile bilgisayar mühendisleri tarafından öğrecilerimize kodlama eğitimi verilmektedir. Çocuğunuzun erken yaşta kodlama eğitimi alması için pek çok önemli neden bulunuyor. Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

Site Mah. 23 Nisan Cad. No: 117- 119 A-B Blok

TEL1 : 0216 533 59 00

TEL2: 0216 533 58 86

GSM: 0533 148 30 80

Facebook adresimiz:  https://www.facebook.com/K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-S%C4%B1ralar-Anaokullar%C4%B1-Soyak-1616199895354572/?fref=ts

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM