Aikimode Aiki Akademi

Çocuklar İçin Aikido Ataşehir ve 4 Levent 'te

Aikido Japonca üç heceden oluşur. Aİ-harmoni, (uyumlu hareket etme) Kİ-ruh, düşünce, akıl evrensel enerji ve DO-yol. O halde Aikido evrensel enerji ile uyumun yolu, başka bir bakış açısı ile Aikido, saldırganın sizi sarsmasına ya da vuruşuna başlamasına imkan vermeden uygulanan savunma sanatıdır. Aslında ideal olan da; saldırı tamamen uygulanmadan nötralize edecek şekilde saldırganın duruşuna ve hareketlerine duyarlı olmaktır.

Aikido, Morihei Ueshiba (1883-1969) tarafından Japonya”da 20. yy’ın ilk yarısında doğmuş ve geliştirilmiş bir Japon savaş sanatıdır. O”Sensei Ueshiba, yaklaşık 900 yıllık Daito Ryu Aikijutsu tekniklerini, kendi aydınlanma yolunda kazandığı anlayışıyla yoğurarak farklı bir savaş sanatı olan bugünkü aikido formunu ortaya koymuştur.

Aikido; kendini savunmanın ve taktik bilimi olmanın ötesinde bireyin tam entegre bir insan olarak ortaya çıkabilmesi için ruhu mükemmelleştirmenin, vücudu ve aklı güçlendirmenin, bireyin fiziksel ve zihinsel gücünü birleştirmenin yoludur.

Aikido bükme ve fırlatma tekniklerinin kullanılması ve saldırganın gücünü ve hamlelerini ona karşı kullanılmayı amaçlaması bakımından, bir çok savaş sanatından ayrılır.

Ayrıca hasmın bizi tutmasına, sarsmasına, itmesine, vurmasına izin vermeden onu ekarte edebilecek şekilde savunmayı ve tekrarlanan ataklara cevap verebilmeyi amaçlar ve uygulamaya sokar. Bu sistemde ayrıca yaşamsal sinir merkezlerine baskı yapmakta yer alır.

Aikido tekniklerinin bir çoğu öldürücü olabilir. Aikido’da hasmın üzerinde üstünlük sağlamak için kişinin özellikle eksiksiz bir zihinsel sakinliğe ulaşmasının ve kendi bedeni üzerinde denetim kurmasının önemi vurgulanır. Daha başka Doğu savaş sanatlarında olduğu gibi, disiplini ve saygıyı geliştirmek aikido eğitiminin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

O’SENSEİ Morihei Ueshiba’nın da anlattığı gibi dövüş ve savaş bizi kesinlikle mahvedebilir, şimdi bizim ihtiyacımız olan çekişme değil, uyum ve teknikleridir. İstenilen savaş sanatı değil barış sanatıdır. Aikido’nun nihai hedefi kişisel transformasyondur. Amaç; herhangi bir problemi çözebilmek için içlerindeki yeteneklerini ortaya çıkartabilen entegre insanları yaratabilmektir.

Aikido her alanda insanın içinde bulunan potansiyelini dışarıya çıkartmasına yardım eden içsel bir olgudur. Aikido’da belli bir yaş, cinsiyet ya da fiziksel güç sınırı ya da gereksinimi yoktur. Her yaşta bayan, erkek ve çocuklar yapabilir.

3-4 YAŞ

3-4 Yaş Grubu çocuklar için Aikido eğitimleri Aikimode Aiki Akademi 4.Levent ve Ataşehir şubelerinde devam etmektedir. Özel bir programla aikido ve oyunlarla yaptığımız çalışmalara çocuklar velileri ile birlikte eş zamanlı katılıyor. Eğitmenler eşliğinde Anne veya babası ile aikido çalışmalarında yabancılık çekmeden motor hareket düzeyini arttıracak çalışmalarla çocuklara spor ve sanat alışkanlığı ufak yaşta kazandırılıyor. 3-4 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 3 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar; Isınma ve motor hereket gelişimi çalışmaları

Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları

Motor hareketi geliştirici Aikido Oyunları

Her dersin ortasında 3-4 dakikalık bir mola verilmektedir. Bu yaş grubu çocukları haftada 1 gün ve Ailesinden bir birey ile birlikte (Tercihen Anne veya Baba) kabul etmekteyiz. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 45-60 dakika sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön deneme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun uyumu, antrenmanlara katılma isteği vede gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu deneme eğitimlerine çocuğunuzla birlikte katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

4 – 7 Yaş Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 4-7 yaş grubu çocukların katılabilecekleri aikido sınıfları oluşturduk. Bu sınıflarda çocuklarımızın motor hareket gelişimlerini artırarak onlara mücadele etmeyi oyunlarla öğretiyoruz. Antrenmanlarda ana eğitmenin dışında büyük asistanlarımız ile çocuklarımız sürekli gözlem altında tutuluyor ve yeni başlayanların adaptasyonları sağlanıyor. Bu sayede çocuklar kendileri için oluşturulmuş antrenman alanında güvenli bir şekilde eğitim almış oluyorlar.  Çok asistan ile özel ders mantığı ile grup derslerini işlemek Aikimode Aiki Akademi’yi diğer okullardan farklı kılan en büyük özelliklerden. Bu sistem ile tüm çocuklar verimli bir eğitim almış olmanın yanı sıra farkındalıklarınında arttığı şüphesiz ortada.

4-7 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

  • Isınma ve motor hereket gelişimi çalışmaları
  • Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları
  • Hareketli teknik çalışmalar
  • Motor hareketi geliştirici Aikido Oyunları ( denge, trambolin, minder, ip, sopa vb.)

Her dersin ortasında 2 dakikalık bir su molası verilmektedir. Bu yaş grubu çocukları haftada 1 gün eğitime kabul etmekteyiz. Eğer veliler isterlerse ilkokul 2. sınıftan sonra opsiyonel olarak haftada 2 güne çıkılabilir. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön deneme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gruba olan uyumu, antrenmanlara katılma isteği vede gözle görülebilir spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu deneme eğitimlerine çocuğunuzun katılmasını arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

7 – 12 Yaş Aikido

Aikimode Aiki Akademi?de 7-12 yaş grubu çocukların katılabilecekleri haftaiçi ve haftasonu aikido sınıfları mevcut. Bu sınflarda çocukların temel Aikido tekniklerinin öğretimiyle, bu tekniklerin dinamik temellerini oluşturan kondisyonel ve koordinatif biyomotor özelliklerin çok yönlü gelişimi işlenir.

Antrenmanlarda ana eğitmenin dışında büyük asistanlarımız ile çocuklarımız sürekli gözlem altında tutuluyor ve yeni başlayanların adaptasyonları sağlanıyor. Bu sayede çocuklar kendileri için oluşturulmuş antrenman alanında güvenli bir şekilde eğitim almış oluyorlar.  Bu sistem ile tüm çocuklar verimli bir eğitim almış olmanın yanı sıra farkındalıklarını da artırmaktalar.

7-12 Yaş gurubunda genelde derslerimiz 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar;

  • Isınma ve fiziksel becereleri geliştirme çalışmaları
  • Temel teknik ve gücü yönetebilme çalışmaları
  • İleri seviye teknik çalışmalar
  • Performans çalışmaları

 

Bu yaş grubu çocukları opsiyonel olarak haftada 1, 2 veya 3 gün eğitime kabul etmekteyiz.  Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön deneme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında çocuğun gruba olan uyumu, antrenmanlara katılma isteği vede spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu deneme eğitimlerine çocuğunuzun katılmasını arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

12 – 18 yaş gençler için Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 12-18 yaş arası gençler için haftaiçi ve haftasonu Aikido eğitimi alma fırsatı.  Antrenmana katılmak isteyen ortaokul ve lise öğrencilerinin haftanın hergünü aikido eğitimlerine katılabileceği sınıflar mevcut.

Bu yaş grubu öğrencileri opsiyonel olarak haftada minimum 2 veya 2+ gün (seans) eğitime almaktayız. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-jo ve aiki-ken çalışmalarına (sopa ve tahta kılıç) da dahil olan gençler aikido sanatın temellerini daha iyi anlamak için olanak bulabilmektedirler.

Aikido eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında öğrencinin antrenmanlara katılma isteği vede spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Ataşehir Aikimode Aiki Akademi

Adres: Barbaros Mah. Evren Cad. No.68/A Ataşehir/İSTANBUL
Telefon : +90 (0) 532 310 66 25
Telefon : +90 (0) 553 580 89 77
E-Posta : atasehir@aikimode.com
E-Posta : bilgi@aikimode.com

4. Levent Aikimode Aiki Akademi

Adres: Yeşilce Mah. Diken Sk. No:3 K:3 D:5 4.Levent/İSTANBUL
Telefon : +90 (0) 532 310 56 63
Telefon : +90 (0) 553 580 89 77
E-Posta : 4levent@aikimode.com
E-Posta : bilgi@aikimode.com

18 – 35 Yaş Aikido

Aikimode Aiki Akademi’de 18-35 yaş arası yetişkinler için haftaiçi ve haftasonu aikido eğitimleri tüm hızı ile devam ediyor. Bu yaş grubu aikido çalışmaları dinamizm ve farkındalık üzerine kurulmuş bir sistemde devam ettirilmektedir. Antrenmana katılmak isteyen 18-35 yaş grubu yetişkinlerin haftanın hergünü katılabileceği sınıflar mevcut.

Bu yaş grubu öğrencileri opsiyonel olarak haftada minimum 2 veya 2+ gün (seans) eğitime almaktayız. Haftada sınırsız eğitim alma imkanı bu yaş gurubu katılımcılar için Aikimode Aiki Akademi’de var. Aikido eğitimleri 1 seans yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aikido eğitimlerinin dışında aiki-jo ve aiki-ken çalışmalarına (sopa ve tahta kılıç) da dahil olan yetişkinler aikido sanatın temellerini daha iyi anlamak için olanak bulabilmektedirler.

Eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler için öncelikle bir ön değerlendirme dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında öğrencinin antrenmanlara katılma isteği vede spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir.

Bu değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM