Sihirli Orman Anaokulu

   
     

Sihirli Orman Anaokulları, 2008 yılında Çekmeköy de faaliyete geçmiştir. 2010 yılında yeniden yapılanma ve kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atarak, yeni eğitim - öğretim döneminde faaliyetine kendisini geliştirerek devam etmiştir.

   Sihirli Orman Anaokulu Ataşehir, Sihirli Orman Anaokulları Ailesi’ne 2013 yılında katılmıştır. Sihirli Orman Anaokulu İçerenköy Ataşehir  Şubesi 2. Sınıf tarihi köşk ile, mimari projesi, okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır; Özel dizayn edilen, ferah ve aydınlık sınıflarımız, çocuklarımız için en uygun eğitim ortamıdır.

GÜVENLİK STANDARTLARIMIZ:

   Sihirli Orman Anaokulu Ataşehir, çocuk güvenliğine uygun, özel olarak dizayn edilerek güvenlikli hale getirilmiştir.

BESLENME VE TEMİZLİK STANDARTLARIMIZ:

   Sihirli Orman Çocuk evi İçerenköy Ataşehir, temizliğinde çocuklara zarar vermeyen, kimyasal içermeyen temizlik maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Temizliğimiz kendi bünyemizde çalışan temizlik personellerimiz tarafından her gün yapılmaktadır. Beslenme için alınan tüm gıdalar büyük market zincirlerinden yapılmaktadır; markasız yiyecekler asla kullanılmamaktadır.

FİZİKSEL ŞARTLAR:

   Sihirli Orman Anaokulları Ataşehir 2. Sınıf Tarihi Eser Binasında eğitim vermektedir.Sosyal Hizmetlerin eğitim ve öğretim  standartlarında olup deprem, yangın ve olası tüm tehlike durumlarına karşı uygun hale getirilmiştir. 140 yıllık Tarihi Binamızda özel eğitim verilen öğrencilerimiz Tarihi dokuyu yaşamakta ve bu özel binada olmaktan son derece keyiflidirler. Bahçemiz, modern eğitim standartlarına uygun döşenmiş, yerler yuymuşak malzeme ile özel olarak döşenmiştir. Ataşehirdeki Sihirli Orman Anaokulumuzun iç ve dış bölümleri tamamen çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

OKULLARIMIZDAKİ STANDARTLARIMIZ:

   Okullarımızda yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi, yangın dedektörleri bulunmaktadır. Anaokullarımızda, sürekli kayıt yapan kamera bulunmaktadır ve bu kamera güvenlik tarafından 24 saat izlenmektedir. Okul kapılarımızın giriş ve çıkışları kontrol altında tutulmaktadır. Okulumuz mutfak ve temizlik standardı İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kontrol edilmektedir.

Eğitim Anlayışımız


TÜRKÇE ANADİL ETKİNLİKLERİ

ANADİLDE KONU ANLATIM TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

   Yıllık plan doğrultusunda belirlenen konular AKTİF ÖĞRENME metoduyla işlenmekte ve çocuklarımıza konularla ilgili değişik çalışmalar da verilmektedir.

YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ

   Çocuklarımızda yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek amacıyla okulumuzda, değişik aktivitelere yer verilmektedir.

PROBLEM ÇÖZME BECERİLERİ

   Problem durumlarında öncelikle “Öğrencilerin yaşadığı problem davranışsal mı yoksa bu becerilerin davranışa dönüştürülmesinde mi yaşanıyor?” sorusuna yanıt aranır. Bunun devamında, belirlenen problemler gerçekçi bir çözüm yolu ile sonuçlandırılır.

DEĞER EĞİTİMİ

   Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için, içinde bulundukları toplumun evrensel değerlerini bilmeleri ve bu değerlere sahip olmaları gerekmektedir. Değerleri bilmeleri ve günlük hayatta kullanabilmeleri için yaratıcı drama vb. çalışmalar yapılarak çocukların bu değerleri davranış haline getirmeleri sağlanır.

SPORTİF ETKİNLİKLER

   Çocuklarımız güne sabah sporu ile başlamaktadır. Çocuklarımızın bedensel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerini sağlayıp yeteneklerini ortaya çıkartmak, spor branşlarına olan ilgilerini artırmak amacımızdır.
Çocuklarımızın spora olan ilgileri, yaptığımız değişik spor aktiviteleriyle her gün artmaktadır. Güne zinde ve daha sağlıklı başlamaları için spor aktivitelerimiz okulumuzda her gün tekrarlanmaktadır.

MÜZİK VE RİTİM

   Çocuklarımızın ilgi duyduğu alanlardan olan müzik ve ritim çalışmaları, Milli Eğitim konularına göre genişletilerek uygulanmaktadır.

   Müzik ve ritim derslerinde amacımız, onların müziğe olan ilgilerini artırmaktır.

   Müzik ve ritim, hayatımızın her döneminde vardır ve çocuklarımızın bunları en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak bizim görevimizdir.

   Çocuklarımız, “müzik ve ritim dersleri”nde ritim tutma, şarkılar öğrenme ve söyleme, farklı sesleri birbirinden ayırt etme, ritim ve müzik aletleri ile tanışma, dans gibi birçok farklı beceriyi kazanmaktadırlar.

OYUN ETKİNLİKLERİ

   Okul öncesindeki çocuklarımız, eğitim alırken oyun saatlerinde de çok eğlenmektedirler. Oyun etkinlik zamanlarında çocuklarımız paylaşmayı, beraber oynamayı, birbirlerine saygı duymayı öğrenirler. Çocuklarımız eğitim programlarına göre ilgi köşelerinde çeşitli oyunlar oynarlar ve bunun yanında, grup oyunları, bireysel oyunlarla öğrenmeleri desteklenir.

DOĞA KULÜBÜ

   Çocuklarımızla beraber doğa kulübünde çevreden çeşitli materyaller toplayıp konularımıza göre farklı çalışmalar yapmaktayız. Çocuklarımızın, doğa ile iç içe olmalarını sağlayarak, temiz havada vakit geçirmelerini ve çevre bilinçlerinin oluşmasını sağlıyoruz.

FEN MATEMATİK KULÜBÜ

   Fen-Matematik alanında öğrencinin ilgi ve yeteneklerini keşfederek, onlarda merak duygusu uyandırarak çevrelerindeki problem ve olayları çözmeyi öğrenmelerine katkıda bulunuyoruz.


Branş Derslerimiz

 

***İNGİLİZCE

 

***SATRANÇ

 

***SERAMİK

 

***MÜZİK(ORFF)

 

***KEMAN

 

***PİYANO

 

***BALE

 

***HALK OYUNU

 

***MODERN DANS

 

***YOGA

 

***YÜZME

 


İletişim

TEL: 0 216 469 20 21

Gsm: 0 541 469 20 21

KARSLI AHMET CAD. ATİYE HANIM SOK. NO: 5 İÇERENKÖY ATAŞEHİR


Daha Büyük Görüntüle
  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 


Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM