Denizin İncileri Anaokulu

   
     

Okulumuz M.E.B’ na bağlı olup tüm sene boyunca (12 ay) hizmet vermektedir.

Okulumuz eğitimcileri alanlarında uzman sınıf öğretmenleri, yabancı dil öğretmenleri, branş öğretmenleri ve psikologdan oluşmaktadır.  Sınıflarımızda sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen olmak üzere iki öğretmenimiz görev almaktadır.

Okulumuz altı katlı ve kalorifer sistemlidir. Oyun odası, dinlenme odası, gösteri salonumuz, tasarım atölyemiz, mutfak ve yemekhanemiz ve öğrencilerimizin yaz-kış güvenle oynayabilecekleri geniş bahçemiz mevcuttur.  Bahar ve yaz aylarında bahçemizde, öğrencilerimiz sebze, meyve ekimi yapmakta, gelişimlerini gözlemekte ve sofralarında kullanmak üzere ürünlerini toplamaktadırlar.

Eğitim programımız High Scope (Aktif Öğrenme), Reggio Emillia (Proje Tabanlı Öğretim Uygulamaları), Primary Years Program, Scamper (Farklı Düşünme Teknikleri) sentezi ile oluşturulmuştur. Primary Years Programı (PYP) gelişmiş ülkelerde uygulanan en güncel programdır. Bu programlardan yararlanarak müfredatımızı oluşturmamız ve eğitim metotlarımızı belirlememizin nedeni ise öğrencilerimize deneyerek-görerek öğrenme fırsatı tanımak, araştırma yapmaya, merak etmeye teşvik etmek, eleştirel düşünce yapısı kazandırabilmek ve sahip olduğu yetenekleri keşfetmesini sağlamaktır.

İkinci dil eğitimi İngilizce olan okulumuzda, Japonca seçeneği de mevcuttur.  Japonca sınıfı talebe göre açılmaktadır.

Standartlar

SAĞLIK

Çocuk sağlığı için beslenme önemlidir.  Dolayısı ile öğünlerimizi okulumuz mutfağında hijyen kuralları dahilinde, mevsim sebze ve meyveleri ile hazırlanan yemeklerimiz oluşturmaktadır.

Alerjisi olan çocuklara hassasiyet gösterilmektedir. Medikal rapor ya da ailenin önerisiyle; o günkü menüde yer alan besinler çocukların özel ihtiyaçlarına göre adapte edilebilmektedir.

Çocuk sağlığı için egzersiz de önemlidir.  Bu sebeple, öğrencilerimize gün içerisinde okul içi ve bahçesinde mutlaka hareket imkanı tanımaktayız.

Çocukların, sağlık, öz bakım becerileri ve hijyen kuralları konusunda sürekli olarak eğitilmesine ise özellikle önem vermekteyiz. El yıkama ve diş fırçalama alışkanlığını ilk günden itibaren kazandırmayı hedeflemekteyiz.
Hasta olan çocukların okula gönderilmemeleri konusunda ailelerin özen göstermesini rica etmekteyiz.  Herhangi bir bulaşıcı hastalık durumunda velilerimiz bizleri, bizler de diğer velilerimizi bilgilendirmek ile yükümlüyüzdür. Çocuklar iyileştikten sonra ise doktorlarından aldıkları sağlık raporuyla okula başlayabilmektedirler.

GÜVENLİK

Okulumuz bahçesi ve içi çocukların yaş düzeylerine uygun, tehlike yaratmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sınıflarımızda kullanılan materyaller (oyuncak ve kırtasiye malzemeleri) ise yüksek standartlara sahip, anti alerjik ürünlerdir.

Temalarımız ve yaşayan değerler kapsamında ‘güvenlik’ ile ilgili konular üzerinde öğretmenlerimiz hassasiyet ile durmaktadır.

Okulumuz binasının depreme karşı dayanıklılığı uzmanlarca tespit edilmiştir.

Okulumuz 24 saat kamera sistemi ile izlenmektedir.

ULAŞIM

Okulumuza kayıt olduğunuz program dahilindeki (yarım gün/uzun yarım gün/tam gün)saatlere uygun servis hizmetimiz mevcuttur.  Servis işleyişi okuldan bağımsızdır.  Ayrıntılı bilgi için okul yönetimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Servisin düzenli işleyebilmesi için dakiklik önem taşımaktadır.

KAYIT

Lütfen bizi daha yakından tanımak için (hafta içi/hafta sonu) randevu alınız.

Kayıtlar grup kontenjanına bağlı olarak sıra ile yapılır.

İletişim Bilgilerimiz:
Küçükbakkalköy Mahallesi Dumlupınar Sok. No:11

Küçükbakkalköy / ATAŞEHİR

Tel: (0216) 576 91 91

Eğitim Programları

HAZIRLIK GRUBU  (54-66 ay)

Eğitim Programı:  Hazırlık programımız, beş (5) tam gündür. Akademik programın devamlılığı 1.sınıfa dair öğrencilerin okul olgunluğu kazanımı adına önemlidir.

Eğitim İçeriği:  Hazırlık programımızda öğrencilerimizin 1. sınıfta ihtiyaç duyacakları bilişsel ve sosyal beceriler kazanımı hedeflenmektedir.  Etkinliklerimizi her yaş grubunda olduğu gibi bol oyun ve eğlenerek gerçekleştirmemizin yanı sıra akademik program, diğer yaş gruplarına göre yoğunluk kazanmaktadır.  Düşünme becerileri ve bilim&deney çalışmalarımız da artarak devam etmektedir.

Okul olgunluğu adına oluşturduğumuz akademik programımızı matematik, dil ve bilişsel becerilerin geliştirilmesine yönelik etkinlikler oluşturmaktadır.  Etkinliklerimiz sınıf içi ve kimi zaman ev desteği gereken çalışmalardan oluşmaktadır. Sınıf içi çalışmalarımızda her öğrenciye özel eğitim setleri ve eğitimci-psikolog ortak kararı ile belirlenmiş ek kaynaklar kullanılmaktadır.  Öğrencilerin bireysel ihtiyaç ve öğrenme stilleri göz önünde bulundurulmakta ve gerekli durumlarda bireysel çalışmalar yoğunlaştırılmaktadır.

Okuma yazmaya hazırlık için alıcı ve ifade edici dil becerileri, el-göz koordinasyonu ve ince motor becerilere dair çalışmalar ve çizgi-ses çalışmaları hazırlanmaktadır.

Matematik becerileri kazanımı için görsel algı ve hafıza, uzay ve mekansal yetenekler, sayı olgunluğu, parça-bütün ilişkisi, şekil ve kavram çalışmaları hazırlanmaktadır.

Tüm hazırlık çalışmalarının pekiştirilmesi ve zihinsel gelişimin desteklenmesi amacı ile dikkati sürdürebilme, odaklanma, planlama, problem çözme, neden-sonuç ilişkisi kurabilmeye yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

Hazırlık sınıfı akademik programına haftada beş (5) gün İngilizce derslerimiz ve atölye çalışmalarımız dahildir.

ORTA GRUP (Küçük Grup: 30-42 ay  Büyük Grup: 42-54 ay)

Eğitim Programı:  Beş (5) tam ve beş (5) yarım gün seçenekleri mevcuttur.  Eğitim programımız hafta içi her gündür.

Eğitim İçeriği:  Sorgulamanın ve öğrenmeye olan hevesin arttığı bu ay aralığında çocuklar yeni deneyimlerden ve yaparak-görerek-deneyerek öğrenmekten büyük keyif alırlar.  Bu sebeple programımız öz bakım becerilerinin kazanımının yanı sıra sosyal beceri gelişimi, bilişsel ve fiziksel yeni ve eğlenceli etkinlikler ve çalışmalar ile yürütülmektedir.

Çalışmalar eğitim setleri, eğitimci-psikolog ortak kararı ile belirlenmiş ek kaynak ve görsel materyaller ile gerçekleştirilmektedir.

Duygu ve düşüncelerini tanıma, kendini ifade edebilme, öz bakım ihtiyaçlarını karşılayabilme, oyun üretme ve grup oyunlarını yönetebilme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, el-göz koordinasyonu, denge, şekil ve kavram bilgisi kazanılması hedeflenen temel becerilerdir.

Orta grup akademik programına haftada beş (5) gün İngilizce derslerimiz ve atölye çalışmalarımız dahildir.

KÜÇÜK GRUP (20-30 ay) ve (30-42 ay)

Eğitim Programı:  Küçük grup programımızın hafta içi her gün;  beş (5) tam, beş (5) yarım ve üç (3) tam, üç (3) yarım gün seçenekleri mevcuttur.

Eğitim İçeriği:  Bu ay aralığındaki çocuklar dillenmeye başlamakta ve gittikçe artan becerileri sebebi ile hareketlilikleri artmaktadır.  Bu dönemde kazanılan beceri ve edinilen bilgiler, ileriki yıllara dair belirleyici özelliğe sahiptir.  Bu sebepledir ki aslında okulöncesi dönemde en kritik yıllardır ve eğitim programı itina ile oluşturulmalıdır.

Küçük grup için eğitim programımızın temelinde elbette serbest oyun ve bol hareketli etkinlikler yer almaktadır. Sınıf ve okul ortamında bol-işlevsel uyaran mevcuttur.  Uyaran zenginliği, bu ay aralığında dış uyaranları hızla içselleştiren çocukların dil, sosyal ve bilişsel gelişimleri için önemlidir.

Zihinsel gelişimin en büyük destekçisi olan motor-beden gelişimi gerek genel okul ortamında gerekse yapılandırılmış, yarı yapılandırılmış ve serbest oyun zamanlarında önemle desteklenmekte ve gözlemlenmektedir.

Bu yaş grubu etkinlikleri hikaye okuma/dinleme ve anlama, temalar hakkında sohbet (kendini ifade etme becerisi), ince ve kaba motor koordinasyonuna yönelik çalışmalar, hem fiziksel hem bilişsel gelişimi destekleyecek hem de yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayan sanat çalışmaları, yaş seviyesine uygun şekil, kavram ve matematik çalışmaları olarak örneklendirilebilir.

Bu ay aralığının birincil hedefi aile bireylerinden sağlıklı ayrışmayı sağlamaktır.  Her yaş grubu için, her okul başlangıcında oldukça önemli olan oryantasyon evresi (okula alışma zamanı) bu aylarda daha da önem kazanmaktadır.  Sağlıklı geçiş için aile-okul işbirliği ve aşamalı alıştırma süreci izlenmektedir.

Küçük grup akademik programına haftada beş (5) gün İngilizce derslerimiz ve atölye çalışmalarımız dahildir.

Kızım İpek artık eve doymuştu.  Televizyon, oyun hamuru, boyama derken artık ona yetemediğimi düşünmeye başladım.  2014 Mayıs ayında Denizin İncileri Anaokulu’na başvurdum.   Okul müdürü ve kurucumuz sağ olsunlar ki İpek’e aile ortamını hiç aratmadılar.  Bu şekilde 2-3 hafta alıştırma dönemi sonunda içim rahat şekilde tüm gün bırakmaya başladım.  Tabi ki ağladığı zamanlar oldu fakat tüm okul ekibi onu bağrına basıp, sakinleştirdi.  Sağ olsunlar bunu biliyorum…  Şimdi gözüm arkamda değil, onlara güvenim sonsuz!  Gizlimiz saklımız yok.  Bu şeffaflık için onlara teşekkür ediyorum.

Tuğba Öztürk

Merhabalar;

Ben çalışan bir anne olarak çocuğumdan erken ayrılanlardanım maalesef. Benim için önemli olan çocuğumun yuva sıcaklığını, anne sevgisini, paylaşmayı güzel ve içten insanlardan öğrenmesi. Bıraktığım okulda bu özelliklerin olması çok önemli.  Tabiki yemekleri, temizliği, öğretmenlerinin yetkinliği vs de büyük önem taşıyor. Bütün bu özelliklerin hepsini bulabildiğin nadir okullardan biri “Denizin İncileri Anaokulu” İlk tanıştığımızda okulun sahibi Deniz Hanım’ın annesi Naciye Hanım’dan da bahsetmeden edemeyeceğim. Çocuğumun anneanne sevgisini tadabileceği müthiş bir insan. Ayrıca öğretmenlerde çok sevecen, sevgi dolu ve güler yüzlü. Bu sıcak ve huzurlu ortamı hiç kaybetmemelerini diliyorum. Çocuğumun böyle bir ortamda büyümesi de beni çok mutlu ediyor. Gözüm arkada değil. Hepsine böyle güzel bir yer açtıkları ve bizi güvenli bir yer bulmak gibi büyük bir zahmetten kurtardıkları için çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte olacağız.

Gamze Dayıoğlu

Denizin İncileri Anaokulu, ilk kez bu yıl hizmete girmiş bir okul olarak daha şimdiden güvenimizi kazanmayı başardı.  Okul yönetimi ve öğretmenlerimizin çocuklarımıza dolayısıyla biz velilere karşı olan ilgi ve özenli tavrı mutluluk verici, çocuk gelişimine ve tabiî ki eğitimine önem veren, umut veren bir okul. Bunun için teşekkür ediyoruz.

Derya Hakyemez

Kızım henüz çok küçük olduğu ve öz bakıma ihtiyacı olduğu için anaokulu konusunda çok kararsızdık. Denizin İncileri ilk görüştüğümüz anaokuluydu. Ama oradaki insanların yakınlığı, sıcaklığı ve kendilerini ifade edişleri o kadar netti ki aklımızdaki soru işaretlerinin çoğu kalkmıştı.  İlk günler her çocuk ve veli gibi biz de ağlayarak gidiyorduk.  Ama çok kısa bir süre sonra kızımın gülerek ve isteyerek gittiğini görünce biz de mutlu oluyorduk. Şimdi eminim ki en az benim kadar özverili ve iyi bir şekilde bakılıyor. İlk günler ağzımızda emzik elimizde örtü ve sallanarak uyuyorduk. Bunları hiç bırakmayacağını düşünüyordum. Okulda çok ciddi sıkıntı yaratacağını sanıyordum ama hiç öyle olmadı. 1 hafta içinde Duru emziği, örtüyü ve sallanmayı bırakmıştı. Gerçekten inanamıyordum. Konuşmak için hiçbir çaba göstermiyordu. İsteklerini göstererek ya da kendi belirlediği imgelerle anlatıyordu. Şimdi ise konuşmak için çok yoğun bir çabası var. Birçok şeyi anlatabiliyor. Hatta öğrendiği şarkıları bile bize öğretmeye çalışıyor. 4 ay içerisinde inanılmaz bir yol aldık. Biz bu gelişimden çok memnunuz. Umarım uzun bir süre daha beraber oluruz. Her şey için çok teşekkür ederiz. Sizleri çok seviyoruz.

Duygu Zontunoğlu

 

İletişim

TEL: (0216) 576 91 91

Küçükbakkalköy Mahallesi Dumlupınar Sok. No:11 Küçükbakkalköy / ATAŞEHİR

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 


Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM