Özel Adıgüzel Eğitim Kurumları Anaokulu

 Tel 1  : 0 (216) 456 55 40
 Tel 2  : 0 (216) 456 54 95
 Fax  : 0 (216) 456 06 99  
 Web Adresi www.adiguzel.k12.tr/anaokulu
 Adres : ADIGÜZEL SİTESİ YENİŞEHİR MAH. BARAJYOLU CAD.  No:12 34758 Yeni Çamlıca/Ataşehir/ İSTANBUL

AMAÇLARIMIZ

Rehberlik çalışmaları tüm öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal ve fizik gelişmelerine "gelişisel ve önleyici" rehberlik anlayışı, koordine etmeyi ve uygulamayı içerir.

Öğrencilerin gerek kendi kültürü, gerekse farklı kültür grupları içinde;

1) Kendini ve çevresini tanıması,

2) Farklı kültürleri tanıması ve bu çerçevede farklılıklara saygı ve hoşgörü göstermesi,

3) Kendini ifade etmesi,

4) Öz eleştiri yapabilmesi,

5) Sorunlara çözüm üretebilmesi,

6) Bağımsız davranabilmesi,

7) İlgi ve yeteneklerini tanıması.

 

DÜŞÜNME BECERİLERİ 

Öğrencilerimizin düşünme becerilerinin gelişmesi için öncelikle biz eğitimciler onların beyinlerini aktif hale getirecek   ve düşünmelerini sağlayacak sorular sormayı hedefliyoruz. Sorduğumuz sorular basit ve uygun kelimelerden oluşuyor ve sorulan sorular beyinde farklı düşünme becerilerini aktif hale getirecek çeşitlikte oluyor. Gerek hikaye anlatımlarıyla gerekse sınıfta yaptırdığımız çalışma sayfalarıyla öğrencimizi düşünmeye sevk ediyoruz. 

 

DİKKAT VE ALGI 

Uyguladığımız eğitim programıyla öğrencilerimizin yaş gelişimsel özelliklerine göre belirli bir süre dikkatini yoğunlaştırabilmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda   bilgiyi kolay algılayabilmesi ve yaşamına uygun hale getirip öğrenmeye kolaylığı sağlamasına yardımcı oluyoruz .
 

DÜNYAYI ALGILAMA

Dünayayı algılama çocuğun kendini çevreleyen dünya hakkında bilgi edinmesini sağlar. Öğrencilerimizin farklı kültürlerin yaşam biçimlerini yaratıcı ve eğlenceli oyunlarla keşfedebilmesi için bütün duyularını harekete geçirerek zengin bir ortam hazırlıyoruz.

 

DİL GELİŞİMİ

Dil Gelişimi ile öğrencimizin  sözlü olarak kendini yaşına uygun biçimde ifade edebilmesini ve çevreden gelen sözlü uyaranlar karşısında cevap verebilimesini hedefliyoruz. Öğrencilerimizin dili etkin kullanabilme becerisini kazanmaları onların akademik ve sosyal yaşamda daha başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM