Dragos Keşif Anaokulları


Dragos Keşif Anaokulları

Kurumsal

Dragos Keşif Anaokulu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Dragos Keşif Anaokulu, 2016-2017 eğitim yılında, güler yüzlü, deneyimli ve uzman eğitim kadrosuyla; çocuklara tam gün, yarım gün ve oyun gurubu olarak hizmet vermeye başlamıştır.
İstanbul’un en seçkin ve merkezi semtlerinden biri Dragos’ta; denize nazır, çam ağaçlarıyla çevrili bol oksijenli doğanın içindeki eğitim kurumumuz 450 metrekare iç, 800 metrekare bahçe etkinlikleri, organik ekim aktiviteleri alanına sahiptir. Bahçemizdeki hayvan barınakları, çocuklarımıza hayvan sevgisini yaşatarak; paylaşmayı ve empati kurmalarını sağlayıp, karakter gelişimlerinde olumlu sonuçlara neden olmaktadır. Dragos Keşif Anaokulu olarak temel hedefimiz; geleceğe, doğaya, insana, çevreye ve etik değerlere önem veren, bilgiyi keşfederek öğrenirken, geleceği inşa eden mutlu ve özgür çocuklar yetiştirmektir.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Keşif Anaokulu olarak esas aldığımız hedef; çocuğun, ezbere dayalı olmaksızın yaşantılarla öğrenmesi sağlanarak, sorgulamalı bir yaklaşımla problemleri çözerek eğitim almasıdır. Misyonumuz idealinde; çocukların araştırırken çözümler bularak öğrenmesi için akıl haritaları oluşturuyoruz. Çocuklara bilgiyi direk vermek yerine merak uyandırıcı aktivitelerle bilgiye çocuğun ulaşmasını sağlıyoruz bu da kalıcı bir öğrenme gerçekleştiriyor. Çocuklar bilgiyi ezbere vericiden almak yerine; bilgiye keşfederek, düşünerek, problem çözerek erişiyor.Keşif Anaokulu olarak; Vizyonumuz ve Misyonumuz

Keşif Anaokulu olarak vizyonumuz; bilgiyi keşfederek öğrenen, inşa edebilen ve aktif olarak yaşamda kullanabilen, sorunları sorgulayıcı ve araştırıcı yaklaşımlarla çözebilen, kişilik bilinci gelişmiş, topluma uyum sağlayabilen, sosyal, empati yapabilen, doğaya ve çevrisine saygılı, yardımlaşan, hoşgörülü, paylaşımcı, sorumluluk sahibi, iletişim yetisi gelişmiş, öz değerlerine sahip, ilkeli aydın bireyler yetiştirmektir.

Akademik

Akademik hedefimiz; okulumuzda toplumun devamını sağlayacak, toplumun gelişimine yön verecek yaşamı inşa eden bireyler yetiştirmektir. Bu hedefe yönelik olarak, okulumuzda öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ön plana alınmıştır. Önemli hedeflerimizden biri de demokratik bir toplumun gerekliliği bilgisini öğrencilerimize kazandırmaktır. Yapılan aktivitelerde, öğrencilerin düşüncelerini kolay bir şekilde ifade etmelerinin sağlanması, farklılıklara duyarlılık gösterilmesi önceliklerimizin arasında yer alır almaktadır. Okulumuzda her birey tektir ve biriciktir. Eğitim sürecimizde, her birey biriciktir ilkesinden hareketle; her çocuğun bilişsel, duyuşsal, devinimsel alandaki bireysel farklılıklarına dikkat edilir ve söz konusu farklıklar eğitimin her adımında harekete geçirilir. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarının farkında olması sağlanarak, bireysel gelişimlerine destek vermek eğitimimizin temel işlevleri arasında yer almaktadır. Okulumuzda öğrencilerimizin bilgiyi hazır olarak almaları yerine, bilgiyi keşfetmelerini sağlayacak yöntem ve tekniklerin öğrenme süreci içinde uygulanması benimsenmiştir. Akademik eğitim anlayışımız; öğrencilerimizi yaşamaya hazırlamaktan ziyade, yapılan etkinliklerde yaşamın kendisini oluşturan bireyler yetiştirmektir.
 • Branş Derslerimiz

  İngilizce

  We are reading stories (İngilizce Kitap Okuma Etkinlikleri)
  We learn and we fun (İngilizce Oyunlar, Aktiviteler ve Yaratıcı Drama Çalışmaları)
  Today is the day to learn something (Bugün Bir şey Öğrenme Günü Etkinliği)
  Communication based (İletişime Dayalı Uygulamalı İngilizce Öğretimi)
  Science and Art Lessons (İngilizce Fen ve Sanat Etkinlikleri)

 • Satranç
 • Dans (Modern Dans ve Folklor)
 • Drama
 • Müzik
 • Jimnastik ve Yoga

Etkinliklerimiz

 • -Yaratıcı drama
  -Modern dans – Folklor
  -Müzik - Orff
  -Plastik Sanatlar
  -Bahçecilik ve Çiftçilik
  -Düşler Atölyesi
  -Eğlenceli Bilim
  -Akıl oyunları
  -Montessori Etkinlikleri
  -Mat Their Way (Ayılarla Matematik Programı)
  -GEMS Çalışmaları
  -Problem Çözme Teknikleri
  -Scamper Zamanı
  -Jimnastik ve Yoga
  -Fonolojik Duyarlılık Çalışmaları (Kelime Hazinesi Gelişimi - Okuma becerisi)

  ANAOKULUMUZDA BİR GÜN

  -Güne merhaba jimnastiği
  -Kahvaltı zamanı
  -Çember Zamanı
  -Dil etkinlikleri
  -Bahçe Zamanı
  -Matematik Etkinlikleri
  -Fen Etkinliklerimiz
  -Müzik ve Orrf Etkinliklerimiz
  -Sanat Etkinlikleri
  -Eğitici Drama Çalışmaları
  -Öğrenme Merkezlerinde Oyun Etkinlikleri
  -Sosyalleşme Zamanı
  -Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
  -Düşler Atölyesi

  DESTEKLEYİCİ EĞİTİM GÜNLERİMİZ

  -Paylaşım Günümüz
  -Kitap Günümüz
  -Göster Anlat Günümüz
  -Haftanın Kelimesi Günümüz
  -Gezilerimiz

  Keşif Anaokulu olarak vizyonumuz; bilgiyi keşfederek öğrenen, inşa edebilen ve aktif olarak yaşamda kullanabilen, sorunları sorgulayıcı ve araştırıcı yaklaşımlarla çözebilen, kişilik bilinci gelişmiş, topluma uyum sağlayabilen, sosyal, empati yeteneği gelişmiş, doğaya ve çevrisine saygılı, yardımlaşan, hoşgörülü, paylaşımcı, sorumluluk sahibi, iletişim yetisi gelişmiş, öz değerlerine sahip ilkeli aydın bireyler yetiştirmektir.
  Hafta içi; sabah 7:30 – akşam 19:00 okulumuz hizmet vermektedir.


Orhantepe Mh. Orhangazi Cd. Kayın Sk. No:35 Dragos/KARTAL İstanbul

Tel : (0216) 457 87 89
e.posta: bilgi@kesifanaokullari.com

Web adresimiz:  http://www.kesifanaokullari.com/

Facebook adresimiz:  https://www.facebook.com/Dragos-Ke%C5%9Fif-Anaokulu-674849902689941/?fref=ts

 • Anaokulundan Teklif Al
 • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM