Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu


Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu

Hakkımızda

Özel Yeşil Beyaz Anaokulu Dragos Kartal olarak 

Alanında Uzman Eğitici Kadromuz,

Uzman Çocuk Doktorumuz ve

Psikoloğumuz ile
“Çocuğunuz Eğitimde ve Sağlıkta Güvence Altında.”
Yeşil Beyaz Anaokulu

Ailenin Önemi

AİLENİN ÖNEMİ


 Her konuda olduğu gibi okul hayatının ilk adımları olan anaokulu vb programların temel taşlarının en iyi şekilde çocukta yerleşmesi için ailenin önemi çok büyüktür. Çünkü Okul Öncesi dönemdeki çocuklar öğrenebileceği tüm bilgileri ilk olarak ailede almaya başlarlar. Çocuklarımız biz büyüklerin aynasıdır. Çünkü bizimle özdeşim kurarak her türlü hareketimizi örnek alırlar.


  Anaokulundan  başlayarak üniversite yıllarına kadar evde çocuğuna her türlü imkanı sağlamaya çalışan, çocuğun okulu ve ilgi alanına giren diğer tüm kurumlarla iletişim sağlayan ailelerin çocuklarının başarıları diğer ilgisiz çocuklara göre çok daha fazla olmuştur. Yapılan araştırmalar anne ve babadan mahrum olan çocukların başarısının diğer çocuklara oranla çok daha düşük olduğunu göstermektedir. Tabiki bu durum onların her türlü faaliyetlerinin kısıtlanmasına ve çocuğun kendini yeteri kadar geliştirememesine sebep olmaktadır.


  Çocuklarına söyledikleri kelimelerin onların dünyalarında çok büyük bir etki yarattığını bilen aileler, konuşmalarını bilinçli bir şekilde yaparak onların gelişmelerine olumlu katkı yapmaktadır. Çocuğu ile yakından ilgilenen, çocuğunun başarısını desteklerken, başarısız olduğu durumlarda onların her zaman yanında olarak çocuklarına cesaret veren ve övgü dolu sözlerle onların azimlerini arttıran ailelerin çocuklarının başarısı her zaman yüksek olmaktadır. Bunun aksine, çocuğunu sürekli başkalarıyla kıyaslayan ve çocuğun başarısız olduğu durumlarda onları sürekli eleştiren çocuklarda ciddi sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu tür çocuklar ruhen ve fiziken çok yıpranmakta, başarısızlığın ve kendine ve aileye yetememezliğin verdiği korkuyla özgüvenlerini kaybederek hayata, rakiplerine göre bir sıfır geriden başlamaktadırlar.


   Çocuklarımızla kurduğumuz iletişimin ne kadar önemli olduğunu unutmamamız gerekir. İletişimi kuvvetli olan ailelerde biyiyen çocuklar, diğer çocuklara göre daha konuşkan, azimli, kendine güvenen, aldığı işin sorumluluğunu başarılı bir şekilde yerine getirebilen sosyal çocuklar olmaktadırlar. Fakat, iletişimin sıfır olduğu, annenin ,babanıni kardeşlerin birbirinden kopuk olarak yaşadığı, evde şiddet unsurlarının görüldüğü çocuklar ise maalesef sınıflarında korkak, şımarmaya daha meyilli, dikkat çekmeye çalışarak yaramazlık yapmayı seven, öğretmenleriyle iletişiminde sıkıntı yaşayan, hareketlerinde tutarsızlık görülen, ve arkadaşlarıyla iletişiminde sıkıntılar yaşayan problemli çocuklar olmaktadırlar.


   Çocuklarımızın yanında kesinlikle sesimizi yükselterek konuşmamalı, onların o minik dünyasında olup biten tüm üzüntülerin geleceklerini olumsuz yönde etkilediğini unutmamalıyız. Çocuklarımıza kesinlikle ilgisiz davranmamalıyız. Onlara sert ve kaba davranmamalıyız. Her türlü eğitimini seve seve araştırarak, elimizden gelenin en iyisini  yapmaya çalışmalı ve onlara doğru ve güzel tutumlar sergilemeliyiz.


  Unutmayınız ki, siz onların en iyi dostu, ilk öğretmenleri, en yakınları, ve en büyük destekçilerisiniz. Bu desteği daha onlar, gözlerini hayata ilk açtığından itibaren size muhtaç olarak her zaman görmek isteyeceklerdir. Anne baba olmanın aslında büyük sorumluluklar içiermiş olmasına rağmen dünyanın da en güzel duygusu olduğunu, çocuklarımızında bize armağan edilen en güzel hediye olduğunu unutmayalım.

Branş Derslerimiz:


    İNGİLİZCE: İkinci bir dil olarak kazandırmak istediğimiz İngilizce Eğitimini sevgili çocuklarımızın geleceği açısından çok önemli görmekteyiz. Çünkü çocuklar ikinci bir dille ilk kez bizim okulumuzda tanışacaklardır. Burada amacımız onların ikinci bir dile olan meraklarını ve ilgilerini keşfederek öğrencilerimize yardımcı olmaktır. Hayat boyu karşılarına çıkacak bu dilin temel taşlarının en iyi şekilde okulumuzda atılması için biz öğretmenleri olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. 


Okulumuzda öğrenci yaş gruplarına ve onların öğrenme stillerine göre esnek ve uygulanabilir bir program hazırlamaktayız. Bu programın içeriğini şarkılar, öğrendiğimiz kelimelerle ilgili boyamalar,kesme çalışmaları,ve kukla gösterileri, piano şekliğinde öğretilen şarkılar, etkinlikler ve ev çalışmalarıyla desteklemekteyiz. Derslerimiz her gün verilmekte olup istisna durumlarda en az üç gün verilmeye devam edilmektedir.  


Siz sevgili velilerimizden ricamız:bu dilin öneminin farkında olarak onlara evlerinizde destek olmanızdır. Unutmayalım ki, çocuklarımızın zihinleri daha çok taze ve bilgiyi almaya açık  olduğu için öğretilen her kelime ve cümle yapısı onların hafızasında biz büyüklerden çok daha kolay ve hızlı yerleşmekte ve unutulma oranı düşmektedir. 


     MÜZİK:  Müzik derslerimizde amacımız öncelikle çocuklarımızın müzik yeteneklerini ortaya çıkararak onlara müziği zorlamadan sevdirmektir. Ayrıca öğrencilerimizin eğlenmesi, rahatlaması ve enerjilerini müzik gibi güzel bir faaliyetle atabilmeleri onların zamanlarını değerlendirmeleri açısından güzel bir aktivite olmaktadır. Çocuklarımızın sesleri ayırt etmesini öğrenmeleri, dans etkinlikleriyle eğlenmeleri, müzikli hikayeler ile masal dünyalarını büyütmeleri, ritim yeteneklerinin ortaya çıkması, kısacası duygularını farketmelerinde müziğin rolünü unutmamamız gerekir.


    DRAMA:Çocuklarla okuduğumuz hikayeler sonrasnda onlarala yapılan soru cevap etkinlikleri, yarım bırakılan hikayeyi tamamlama hikaye hakkında farklı yorumlar yapabilme gibi etkinlikler çocuklarımızın hayal dünyasını zenginleştirerek onlara konuşma becerileri ve muhakeme gücü kazandırmaktadır.


Farklı zamanlarda hikayeler çocuklarımıza verilerek dramatize ettirilir. Drama çalışmalarımız senaryoyu çocuklarımıza öğretilerek oyun şeklinde de uygulatılır. Çünkü davranış kazanmada ve empati kurmada dramanın rolü çok büyüktür. Ayrıca Belirli Gün Ve Haftalarda etkinliklerimizi zenginleştirmek adına da drama çalıştırmaları yaptırmaktayız. Drama onların hayal güçlerini, yaratıcılıklarını, dünyalarındakini gün yüzüne çıkarmayı, ve düşüncelerine zenginlik kazanmayı,pskomotor becerilerine hareketlilik vermeyi ve özbakımlarına destek sağlayarak özgüvenlerinin de artmasına katkı sağlar.


    SATRANÇ; Okul olarak satrancın çocuklarımız üzerinde çok öenmli bir etkiye sahip olduğunun bilincindeyiz. Çocuklar satranç öğrenimiyle birlikte zekalarını daha da geliştirmektedirler. Çünkü hafızalarını zorladıkça onların zihinsel yapıları her geçen gün daha da gelişmektedir. Satranç çocuklarda üretkenlik, mantıklı ve hızlı hareket edebilme, planlı hareket edebilme,  dikkatini toplayabilme gibi çok önemli davranışlar kazandırır. Ayrıca kendine güven, mantıklı düşünmeyi öğrenen , kurallarla bir oyunun veya işin sonlandırılmasını becerebilen kişilikler kazanılmasına katkı sağlar. Bu nedenle okulumuzda isteyen öğrencilere belli bir grup olusturduktan sonra talebe göre satranç dersleri vermekteyiz.


 MONTESSORİ; Montessori terimi aslında İtalya'dan gelmiştir. Mario Montessori İtalya'nın ilk kadın doktorudur.İlk olarak zihinsel engelli çocuklarla yaptığı çalışmalarını daha sonra tüm çocuklar için fayda sağlayacağına inanarak kendi programının başlamasına sebep olmuştur. Montessori sayesinde çocuk bağımsız olmayı, kendine olan güvenini arttırmayı,farklı düşünmeyi, üretken olmayı,sabrı ve paylaşmayı öğrenir. Çocuklar bu derste gerçek metaryellerle çalışmaktadırlar.

%10 İndirim

Yeşil Beyaz Anaokulu Anaokullariburada.com Üyesidir.Anaokullariburada.com Portalımızdan Alacağınız İndirim Kodu İle Okulumuza %10 İndirim ile Kayıt Yaptırabilirsiniz.

ORHANTEPE MAH.ORHANGAZİ CAD.NO:108 DRAGOS - KARTAL

Tel : 0 216 441 99 69
e.posta: bilgi@yesilbeyazanaokulu.k12.tr

Web adresimiz:  http://www.yesilbeyazanaokulu.k12.tr/

Facebook adresimiz:  Yeşil Beyaz Anaokulu Facebook Adresi İçin Tıklayınız

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM