Dragos Neslihanın Bahçesi Anaokulu


Neslihanın Bahçesi Anaokulu

Okulumuz

Kartal ın en nezih semti olan Dragos ta bulunan okulumuz, 800 m2 lik bahçe alanıyla 4 sınıftan oluşan özel uyku odalı, güvenlikli bina donanımıyla ve yeni eklenen özel sanat atölyesi ve kapalı bahçe yemek salonuyla hizmetinizdedir. Konusunda uzman eğitimli kadromuzla çocuklarınızı ana sıcaklığında güvenli ellere bırakmanız için sizi okulumuza bekliyoruz.

Hizmetlerimiz

SAĞLIK
Gerektiğinde genel sağlık taraması okulumuzun tarafından yaptırılacaktır. 37c ve üstü ateş, kusma, ishal vb durumlarda anne-baba hemen bilgilendirilir ve onların talimatı doğrultusunda hareket edilecektir. Anne babaya ulaşılamaması durumunda çocuğun doktoru ile temasa geçilecektir. Hasta çocuklar iyileşinceye kadar okula kabul edilmeyecektir. Israr edilmesi durumunda doktor raporu istenecektir. Okulda ilaç kullanımı veli onayı ile olacak ve kayıt altına alınacaktır.
HİJYEN
Anaokulumuzda temizlik ve hijyen üzerinde hassasiyetle durduğumuz konulardan birisidir. Gün içerisinde çocuklarımızın kullandığı bütün alanlar, kullandığımız bütün materyaller sıklıkla temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Yıl boyunca programlarımız içinde yer alan öz bakım becerileri geliştirmeye yönelik hedeflerimize ulaşmak için çocuklarımıza gerekli motivasyon ve destek verilmektedir. Tuvalet ve lavabo tasarımlarımız çocukların özellikle temizlik alışkanlıklarını oluşturmada destekleyici ve özendiricidir. Kurumumuzda kağıt havlu, peçete ve ıslak havlu kullanılmaktadır. Binamızın yer döşemelerinde antibakteriyel malzemeler tercih edilmiş olup sınıflar maksimum derecede güneş almakta ve havalandırma sorunu bulunmamaktadır. Doğalgaz - kombi sistemi ile ısıtılan binamızda ısı ayarı otomatik termostat ile sürekli korunmaktadır. Alerji sorunu yaşayan çocuklarımız düşünülerek özel filtre sistemli süpürgeler kullanılmaktadır .Yemek yapımında ve sunum anında hijyenik kurallara titizlikle uyulmaktadır.
SERVİS
Okulumuzda servisimiz ve servis hostesimiz mevcuttur. Servisle gidip gelen öğrencilerin servis saatinde hazır bulunmaları diğer çocukların beklememesi açısından önemlidir. (Örneğin; her velinin servisi 3 dakika bekletmesi, çocukların okula 45 dakika geç gelmesine sebep olacaktır.) Servisler çocukları evlerinin/apartmanlarının kapısından teslim alarak yine apartman kapısına teslim ederler. Evlerin/apartmanların zilini çalmaları, çocukları bulundukları kattan alıp oraya teslim etmeleri mümkün olmamaktadır. Servis içinde bekleyen diğer çocukların güvenliği açısından da bu hususa önem verilmektedir. Dönüş saatinde evinizin kapısında çocuğunuzu almaya hazır olun. Şoförümüz tanımadığı kişilere çocuğu teslim etmeyeceği için, önleminizi almanızı rica ederiz.
YEMEK
Okulumuzda yemekler deneyimli aşçımız tarafından titizlikle hazırlanıp sunulmaktadır. Yemek pişirilen ve yenen kapların temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmaktadır. Yemek listelerimiz her ay değiştirilmektedir. Bir aylık yemek listesi her ayın başında velilerimize mail ve aylık bülten yoluyla ulaştırılmaktadır. Et, süt ve süt ürünlerinde markalı ürünler kullanılmaktadır. Aşçımız hijyen sertifikası almıştır.

Branş Derslerimiz:

İNGİLİZCE
Gerçek dünya insanı olma felsefemizden yola çıkarak, okulumuzda İngilizce öğretmeni eşliğinde her gün yoğun İngilizce eğitimi vererek, çocuklarımızın eğlenerek erken yaşlarda İngilizce öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece çocuklarımızın ilkokul öncesinde yabancı dil konusunda yeterli seviyede alt yapıya ulaşmalarını hedefliyoruz.

 

FRANSIZCA
Gerçek dünya insanı olma felsefemizden yola çıkarak, okulumuzda Fransızca öğretmeni eşliğinde her gün yoğun Fransızca eğitimi vererek, çocuklarımızın eğlenerek erken yaşlarda Fransızca öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece çocuklarımızın ilkokul öncesinde yabancı dil konusunda yeterli seviyede alt yapıya ulaşmalarını hedefliyoruz.

 

YARATICI DRAMA
Çocuklarımızın duyarlı, kendine güvenen, empati kurabilen ve kendini en iyi şekilde ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerinde önemli katkılar sağlayan drama çalışmaları, çok yönlü gelişimi destekleyen önemli etkinliklerden biridir. Jest, mimik ve beden dili kullanımını geliştirmek amacıyla, dramatize etme ve hayal kurma çalışmalarının yanında, duygularını anlaşılabilir şekilde ifade edebilmeleri için dil gelişimi ile ilgili yaratıcı drama etkinlikleri gerçekleştirilir.

JİMNASTİK
Temel hareket ve koordinasyon becerilerinde gelişimlerini tamamlayacak olan çocuklarımız, tüm branşlara yönelik hazır düzeye geleceklerdir.

 

SATRANÇ
Çocuklarımız satranç dünyasına adım atarken konsantrasyonlarını güçlendirici, hafızayı geliştirici ve mantıksal düşünme becerisi kazandırıcı yetenek çalışmaları yapılmaktadır. Böylece sosyal ve zihinsel olarak gelişen çocuklarımız akademik olarak da ilerlemektedirler.

SANAT EĞİTİMİ
Bu branşlar alanlarında deneyimli sertifikalı ve ilgili bölümlerden mezun kişiler tarafından verilecektir. 
Diğer branşlar sertifikalı olmak koşuluyla grup sorumlusu öğretmenlerimiz tarafından verilebilecektir.

Eğitim Felsefemiz

Neslihan’ın Bahçesi Anaokulu olarak, öğrencilerimizin farklı yeteneklerini, profesyonel eğitimcilerimizin desteğiyle keşfetmek, geliştirmek ve onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek amacındayız.
Atatürk ilkelerine bağlı, sorumluluklarının bilincinde, çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, duygu ve düşüncelerini özgürce dile getirebilen, yaratıcı düşünce gücüne sahip, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerde kendini ifade edebilen üretken, öz güvenli ve mutlu bireyler olmalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz arasındadır. Öğrencilerimiz bilgiyi ezberci bir yaklaşımla değil, eğlenerek, sorgulayarak, araştırarak, yaparak, yaşayarak, kendilerini mutlu hissedecekleri güvenli, sevgi dolu ve anne şefkatini hissedebilecekleri bir ortamda öğrenirler.

ÖZEL NESLİHAN’IN BAHÇESİ ANAOKULU ADRES: ORHANTEPE MAH. FULYA SOKAK NO:4 DRAGOS-KARTAL-İSTANBUL

Tel: 216-305 29 29

Cep tel: 0506 882 59 78

Web: www.neslihaninbahcesianaokulu.com

Email: info@neslihaninbahcesianaokulu.com

Facebook: https://m.facebook.com/NeslihaninBahcesiAnaokulu/?ref=page_internal&mt_nav=1

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM