Sincap Motivasyon Anaokulu


İçerenköy Sincap Motivasyon Anaokulu

Hakkımızda

Özel Sincap Motivasyon Anaokulu, 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'na bağlı olarak hizmet vermektedir. Okulumuz şehrin yoğun trafiğinden uzak, 6 katlı binasında eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktadır.

Farklı yaş guruplarına uygun olarak tasarlanmış, 2 ayrı oyun bahçesine sahip, deprem güvenlikli, yangın sistemli, hijyenik, geniş, ferah, aydınlık ve güneş gören sınıflarda etkin MOTİVASYONyöntemleri ile her öğrencinin kaliteli ve yüksek standartlarda eğitim alması bilinciyle kurulmuş ve çalışmalarını bu çerçevede sürdüren bir eğitim kurumudur.

Eğitim Yaklaşımımız

Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim programı ile birlikte Montessori, High Scope, Reggio Emilia eğitim yaklaşımlarının sentezinden oluşturulmuş eğitim programı ''Motivasyon'' yöntemleri ile desteklenerek uygulanmaktadır.

Sincap Motivasyon Anaokulu öğrencilerimizin fiziksel, bilişsel, duygusal, sosyal ve dil becerileri gelişmiş sorgulayan, araştıran bilinçli bireyler olarak yetiştirmektedir. Öğrencilerimiz soru sorarak, yaparak, eğlenerek, keşfederek öğrenirken sosyal etkinliklere katılarak sanatsal, bedensel, duygusal yönlerini de geliştirirler.

Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yaş düzeylerine uygun edinmesi gereken akademik bilgilerin yanı sıra çevreye saygıyı önemseyen bireysel ilgileri doğrultusunda deneyimler yaşayabilmesini destekleyen bir program hazırlar.

Hazırlanan program uygun fiziksel koşullarda oyun yöntemiyle uygulanır ve öğrencilerimizin var olan yaratıcılıklarını geliştirmelerine imkan sağlanır. Sincap Motivasyon anaokulun da öğrencilerimiz gülmeliler, oynamalılar, eğlenmeliler ve eğlenirken öğrenmeliler. Bir eğitimin başarı kriteri çocuğun ne kadar mutlu olduğudur.


Atölyelerimiz

Müzik Atölyesi 
Erken müzik eğitimi programı olan orf eğitimi ile çocuğun duygularını ritim, müzik ve hareketle anlatabilmeyi desteklemektedir. Müzik atölyemizde yaratıcı ses çalışmaları, ritmik ve tonal kavramları tanıma çalışmaları yapılmaktadır.

Fen-Doğa ve Matematik Atölyesi
Çocuklarımızla yapılan fen, doğa, matematik çalışmaları ve deneyler ile bilimsel olaylara karşı daha duyarlı hale gelmelerini sağlamakta ve yaparak yaşayarak öğrenmelerini hedeflemektedir.

Sanat Atölyesi
Sanat atölyesinde çocuklarımızın iç ve dış dünyaları arasında kurdukları bağları yaptıkları resim, seramik, hamur, kolaj boyama, tahta boyama, parmak boyama, oyun hamuru, baskı çalışmaları vb. etkinlikler ile çocukların el becerilerini, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve sanatsal yönlerini geliştirir.

Modern Dans ve Yaratıcı Drama Atölyesi
Okulumuzda bale eğitimi klasik müzik eşliğinde yapılır. Bu durum çocuğun, müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Bu sayede çocuk müziğe nasıl eşlik etmesi gerektiğini öğrenir. Çocuklar balede belli, masal karakterlerini canlandırırlar. Masallarda ve hikayelerde yer almak, hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlar. Bu alanda özel yeteneği keşfedilen çocuklar daha yoğun akademik çalışmalara yönlendirilirler.

Robotik Kodlama ve Algoritma
Sincap Motivasyon Anaokulu Kodlama eğitimi ile öğrencilerimize matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar, ve tasarım odaklı düşünebilme becerisi kazandırmayı hedefler. Algoritma bir problemi çözmek için izlenmesi gereken yolun adım adım olacak şekilde açık, düzenli ve sıralı şekilde ifade edilmesidir. Algoritmaların en temel özellikleri bir başlangıç noktasından başlayarak bitiş noktasına doğru adım adım ilerlemesidir. Amacımız öğrencilerimizin algoritmik düşünce yetisine sahip olarak olayları artısı ve eksisi ile kurgulamasıdır. Çocuklarımızın bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerini hedeflediğimiz bu atölyede Bilgisayar Mühendisleri tarafından eğlenceli aktivitelerle aktarılmaktadır.

Sağlık


Çocuklarımızdan kayıt esnasında "okula gitmesine sakınca bulunmamaktadır" raporu istenmektedir. Okul revirimizde kurum doktorumuz tarafından belli aralıklarla sağlık kontrolleri yapılmaktadır. 
Acil kazalar, çarpmalar vb. durumlar ile ilgili ilk müdahale revirimizde yapılmakta olup ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlar ile ilgili veli bilgisi dahilinde sağlık kurumuna nakli ve veliye teslimi sağlanmaktadır.

Sağlık en büyük nimettir. Sağlığımızı korumak birincil görevlerimizdendir.

Servis


Okulumuz personeli itina ve özen göstererek çocuklarımızın güven ve huzur içerisinde okuldan eve, evden okula ulaşmasını sağlamaktadır. Okul girişine iniş ve binişlerimiz okul önünde servis hostesimiz ve öğretmenlerimiz yardımıyla kontrollü bir şekilde gerçekleşmektedir.
Okulumuzun servis hizmeti NES TUR tarafından yapılmaktadır.

Güvenlik kriterleri ile hijyen koşullarına dikkat edilmektedir. Araçlar taşıt kartlıdır, yetki belgeli, koltuklar dört nokta emniyet kemerli, isteğe göre bebek koltuğu ilave edilmektedir. Koltuklar sigortalı, tüm bakımları yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Haftalık rutin kontroller kurumumuz tarafından yapılmaktadır. Sürücülerimiz (SRC) belgeli olup alanında uzman kişilerden seçilmektedir.

Trafik kurallarına ve can güvenliği hususuna maksimum dikkat ve özeni göstermek üzere eğitilmişlerdir. Servis aracımız standartları yüksek, iyi donanımlı kaliteli araçlardan seçilmiştir.

Okul Aile Otomasyonu


Özel Sincap Motivasyon Anaokulu çağdaş ve yenilikçi eğitim sisteminin bir parçası olarak gördüğü Okul Aile Otomasyon Sistemi'ni etkin kullanan bir anaokuludur.

Bu sistem sayesinde okulumuzda Veli ile Okul arasında anında bilgilendirme yapan, Veli ve Çocuğun gizliliğini koruyan ve Velinin çocuğunu anlık takip etmesini sağlayan bir nevi Okul ile Veli arasında dijital bir köprü görevini görmektedir.

Güvenlik


Özel Sincap Motivasyon Anaokulu Pronet Alarm ve Güvenlik Sistemi tarafından 32 kamera ile 7X24 iç ve diş koruma sağlanmaktadır.

Buna ek olarak okulumuzun girişinde velilerimiz ve çocuklarımızı karşılamak üzere, güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlayan 7X24 okulumuzda bulunan profesyonel güvenlik personelleri ile Bilkent Holding Tepe Savunma Güvenlık A.Ş. tarafından korunmaktadır.

Temizlik


Temizlik ve hijyen kurumumuzun en hassas ve dikkat ettiği konulardan biridir.

Sınıflarımız, her katta bulunan tuvalet ve lavabolarımız sık aralıklarla antialerjik temizlik malzemeleri kullanılarak profesyonel personel ekibiyle Bilkent Holding Tepe Servis A.Ş.tarafından temizlenmektedir.

Gıda


Kurumumuzda çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak temel amaçlarımızdan biridir.

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi için uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan menüler, günlük alınan sebze, meyve ve malzemeler ile büyük bir titizlikle sağlık kontrollerinden geçmiş profesyonel aşçılarla Bilkent Holding BCC Catering Yemek Üretim Hizmetleri A.Ş. tarafından hazırlanmaktadır.

Yemeklerin numuneleri alınarak saklanmaktadır.

Duyurular

Sayın Velimiz,

Okulumuzda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 19.04.2019 Cuma günü saat 14.00-16.00 arasında “23 Nisan Şenliği” havasında okulumuz bahçesinde kutlanacaktır. Bu şenlikte activiteler, çocuklarımız ve anne-babalarımızın birlikte zaman geçirmesine ve eğlenmesine katkıda bulunması amacıyla organize edilmiştir. Çocuklarımızın görsel sanatlar dersinde yaptığı sanat etkinlikleri sergilenecek, aynı zamanda yıl boyunca çocuklarımızın aldığı Kodlama ve Algoritma dersi çocuklarımız ve velilerimiz ile hep birlikte yapılacak ve akabinde animasyon ekibiyle eğlenilecektir.

Katılım gösterecek ailelerimizin okul yönetimine bilgi vermesini rica ederiz. Kontenjanımız sınırlıdır.

 

Tarih     : 19.04.2019

Saat       : 14.00-16.00

Yer         : Sincap Motivasyon Anaokulu

Küçükbakkalköy Mah. Atilla İlhan Cad. Sinemacılar Sok. No:14 Ataşehir/İstanbul

Tel : 0850 302 9999
e.posta: info@sincapmotivasyon.com.tr

Web adresimiz:  http://www.sincapmotivasyon.com.tr

Facebook adresimiz:  https://www.facebook.com/EgemenAnaokullari/

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM