Özel Göztepe İlgi Anaokulu

Özel Göztepe İlgi Anaokulu

Biz kimiz ?

2011 yılında başladığımız eğitim ve öğretim hizmetlerimize sizlerden gördüğümüz yoğun ilgi ve desteklerinizle yeni binamızda MEB'e bağlı olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz

KURUCULARIMIZ:

ESRA BARIŞ:
Eğitimini  Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ‘nde yüksek lisans yapmıştır. Son  dört yıldır anaokulu yöneticiği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

EVREN ÇATAY:
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni tamamladıktan sonra uzun yıllarda yabancı liselerde, uluslararası okullarda çalışmıştır. Eğitim kitapları çalışmaları vardır. İngiltere’de eğitimine devam etmiş ve çeşitli alanlarda sertifika programlarına katılmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

Eğitim Anlayışımız...

• Merak duygusu gelişmiş

• Soran sorgulayan

• Dayanışmayı ve paylaşmayı öğrenen

• Kendilerini rahat ve mutlu hisseden

• Bir dünya vatandışı olarak yabancı dil öğrenen

• Kendi dilini etkin kullanan

• Eğlenerek, oynayarak öğrenen

• Yeterli ve dengeli branş dersleri alan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda çocuklarımızın eğitim ve gelişimini desteklemek amacıyla velilerimizi bilinçlendirme ve yönlendirme konusunda duyarlı davranmak öncelikli ilkemizdir.

Okulumuzun Fiziksel Özellikleri...

OKUL ORTAMININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM KALİTESİ ÜZERİNDE ÖNEMLİ BİR ETKİSİ vardir.

Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış sınıflarımız, okulumuzun arkasında bulunan parklı bahçemiz , her katta bulunan çocuk tuvaletlerimiz, ışık alan ferah okulumuz öğrencilerimize uygun bir eğitim ortamı hazırlamaktadır.

Fiziksel özelliklerimiz ve güvenlik önlemlerimiz M.E.B Standartlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Yeni yönetmelik ve güvenlik standartlarına göre yenilenen yangın merdiveni, yangına karşı alınan tebirler, bina tahliye yönlendirme işaretlerimiz, can güvenliği için itina ile düşünülmüştür.

Binamızın depreme karşı dayanıklı olup İstanbul Üniversitesi Deprem Raporu da mevcuttur.

Binamız yaz döneminde yapı özelliği ve bulunduğu konum nedeniyle serin bir özellik göstermektedir. Bu nedenle çocuklarımızı klimalardan gelecek patalojik mikroorganizma ortamlarından korumaktadır.

Ayrıca engelli veya yardımcı aletler ile yürümek zorunda olan çocuklarımıza uygun asansörümüz ve uygun tuvaletlerimizle gerektiği gibi bir okul ortamı yaratmamızın ve topluma yararlı olmanın haklı gururunu taşıyoruz.

Yabancı Dil

Okulumuzda HER GÜN YOĞUN OLARAK İNGİLİZCE EĞİTİMİ VERİLMEKTEDİR. Sabah kahvaltıdan sonra yapılan ingilizce sabah sporunun ardından, Okulumuzda bütün sınıflara 2 ders saati olmak üzere her gün ingilizce dersi yapılmaktadır. Yıl sonunda hedefimiz; öğrencilerimize E1 seviyesinde kelime ve kalıp öğreterek ,öğrendiklerini etkin olarak kullanmalarını sağlamaktır.

Bir Not: Yabancı dil çalışmalarımızda çocuklarımızın gelişimlerini ve yabancıdil hakimiyetlerinin ve farkındalık düzeylerinin geliştiğini görmek, izlemek bizim için bir gurur kaynağıdır. İlerki yaşantılarında sağlam temeller attıkları ingilizce eğitimini daha da geliştirerek bir dil bir insan felsefesiyle, dünya vatandaşı olarak toplumda var olabilmelerini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

MERDİVENKÖY MAHALLESİ, BARBAROS SOKAK NO:1 GÖZTEPE KADIKÖY İSTANBUL

Tel : 0216 565 95 82 

http://www.goztepeilgianaokulu.com/ 

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM