Koşuyolu Düşler Evi Anaokulu


Hakkımızda
Düşler evi anaokulu, çocuklarımızın öğrenmeye, sevmeye ve yaşama sevincine olan iştahını kaybetmeden, sevginin ve güvenin tartışmasız en geçerli kavramlar olduğunu benimseyen, olumlu benlik algısına sahip ve en önemlisi ise mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedefler.Eğitim anlayışımıza emanet edilen minik yavrularımızın en iyi şekilde yetiştirme sorumluluğuyla 2008 yılında kurulan anaokulumuz, tek bir eğitim anlayışına bağlı kalmak yerine öğrenci ihtiyacına göre birleştirilmiş, çoklu zeka kuramını göz önüne alarak öğrenci merkezli, temelde yaşayarak ve etkin öğrenmenin oluşturulduğu bir eğitim anlayışını benimser.

Neden Düşler Evi? 
Hepimizin bir takım düşleri vardır. Bu düşlerin bazıları çocukluktan itibaren asla tazeliğini ve önemini yitirmez. Neredeyse yaşam hedefimiz haline gelir. Bizimde hedefimiz yıllar sonra geriye bakıldığında bir düş tadında inanılmaz bir eğlence dünyası olarak anılmak. Bunun için birçok düşün ve minik düş sahibinin bir arada olduğu bu yapıya Düşler Evi ismini koymayı uygun bulduk. Geleceğin düşlerini hayata geçirmek için minik sakinlerimizin, düşlerinin çizdiği yolda en iyi şekilde ilerlemelerini sağlamak için çabalıyoruz. Yeni düşleri ve düşlerin minik sahiplerini bir araya getirmek için nice Düşler Evine…

2008 yılında Özel Okullar Birliğine kabul edilen okulumuz seçkin okullar arasında yerini almıştır.

Okulumuz

Koşuyolu Düşler Evi Anaokulu: Okulumuz 450 m2 kullanım alanına sahip; 4 Sınıf,1 Oyun Odası, 1 Uyku Odası bulunmaktadır.Tüm sınıflarımız geniş ve ferahtır. Gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılmaktadır. Dünya Oyuncakçılar Birliğinin standart olarak belirlediği Kidsburg marka mobilyalar kullanılmaktadır. Yapıları gereği temizlenmesi çok kolay olan mobilyalar bu özellikleri sayesinde hijyen açısından bakıldığında da önemli bir işlev yerine getirmektedir. Her sınıfımızda yine CE normlarına sahip Kanada malı olan Lakeshore marka halılar kullanılmaktadır. Halılar İngilizce tasarlanmış olup,İngilizce eğitimine destek materyali olarak kullanıldığı gibi,aynı zamanda üzerinde oyun oynanabilen,antialerjik,anti bakteriyel, kolay temizlenebilen,toz ve kir tutmayan özelliklere sahiptir.

Koşuyolu Düşler Evi Anaokulu: 100m2’lik bahçemizde cadde gürültüsünden ve egsoz dumanından uzak yeşilliklerin ve kiraz ağaçların içindeki okul bahçemizde; çocuklarımız bol oksijenden faydalanma olanağı bulabiliyor. 

DEĞERLERİMİZ
En önemli sorumluluğumuz ATATÜRK'ÜN bizlere emanetine sahip çıkmak ve ona sahip çıkacak çocuklar yetiştirmektir. Bizler Düşlerevi Anaokulu olarak bu sorumluluğumuzun farkındayız ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyoruz.

ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlılık.
Bilimsel düşünme ve akılcılık.
Çağdaşlık.
Laiklik.
Yeniliklere ve gelişmelere açıklık.
Kişisel bakım ve temizlik. 
Sevgi
Şefkat
Duyarlılık
Çocuğa ve çocuk haklarına saygılı olmak.
Zengin ve keyifli eğitim ortamları yaratmak.
Çocuğa ve veliye gerçekçi geribildirim vermek.
Okul ve sınıf ortamında sağlık ve güvenliğini önemsemek.
Sınıfta önyargısız fırsat eşitliği sunmak.
Temel evrensel değerleri benimsemek.
Alçakgönüllülük.
Temiz ve düzenli olmaya özen göstermek.
Güler yüzlü ve saygılı davranış.
Dayanışma ve paylaşım.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

“ Her öğrenci farklı bir dünyadır, geliştirebilmek için ona ulaşmak gerekir.”

Amacımız, bilimin ışığında düşünme stratejisi geliştirebilen, bilgiyi yorumlayabilen, öğrendiğini sorgulayan, yaşama geçiren ve yeni fikirler üreten öğrenciler yetiştirmektir.                   

Anaokulumuzda Etkin Öğrenme ve Çoklu Zekâ Modeli esas alınarak 3-6 yaş grubu çocuklarının tüm gelişim alanlarındaki becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Her yaş grubuna özel, gelişimsel özellikleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programları ve tüm etkinlikler, çocuk merkezli öğrenme ilkesi ile çocukların bireysel farklılıkları, ilgi alanları ve gelişim düzeyleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.
Anaokulumuzda en değer verdiğimiz konulardan bir tanesi Karakter Eğitimidir. Akranlarıyla beraber yapılan etkinliklerde paylaşma, yardımlaşma, erteleyebilme, saygı, hoşgörü ve empati duygusunu geliştirebilmek için rehberlik biriminin, sınıf öğretmeninin ve aile katılımının koordineli çalışmasıyla çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz davranışlar özenle işlenir. Branş derslerimizi; çocuğun sorumluluk alabilmesi, yaratıcı düşünebilmesi, neden sonuç ilişkisini geliştirebilmesi, girişimci ve üretken olabilmesi gibi birçok önemli beceri üzerine şekillendirmekteyiz. 
EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM…

Günlük program içerisinde yaş gruplarına uygun etkinlikler, oyunlar ve proje çalışmaları eğitim programımızın temelini oluşturur. Planlama, sorgulama, araştırma ve tartışma ortamı sağlanarak çocukların üretken bireyler olmalarına çalışılır. Ana sınıfı eğitim programları, temelde ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olması, görsel algı ve dikkat çalışmaları ile okuma- yazma çalışmaları esas alınarak hazırlanmıştır. Eğitim programımızda Türkçe dil etkinliği, fen-matematik, okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları, İngilizce-Türkçe drama, bahçe etkinlikleri ve İngilizce yer almaktadır. Ayrıca yaş gruplarına göre yaratıcılıklarını geliştiren müzik ve orff çalışmaları, bale/modern dans, yaratıcı drama, yüzme, satranç,  halk oyunları, zeka ve akıl oyunları ve çocuk yogası gibi branş etkinlikleri ile desteklenir.     
ZÜMRE TOPLANTILARI
Programlarımızın amaç, kazanım ve öğrenme süreci ele alınarak her ay sonunda her sınıf için; yöneticilerin, rehber öğretmen ve sınıf öğretmeninin katıldığı bir değerlendirme toplantısı yapılır ve bu toplantı bir sonraki ay için bizlere rehber olur.

PDR
 Düşlerevi Anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi, bölüm uzmanı olan okul müdürümüz Gülçin Aydemir tarafından hizmet vermekte ve ayrıca Dil Konuşma Terapisti Uzm. Psk. Gönül Kurtoğlu ile ekip çalışması yürütmektedir.
Çocuklarımız danışmanlarımız tarafından çeşitli akademik ve projektif testler ile takip edilmektedir.

Kurumumuzda uygulanabilen testler.

CAS (Cognitive Assesment System)
CAT Çocuklar İçin Algı Testi (3-10 Yaş) 
Frostig Görsel İdrak Testi(2)  4 – 7 yaş
Gessel Gelişim Figürleri 1- 6 yaş
Cattel Zeka Testi 6 – 14 yaş
Kent Egy / Porteus Labirentleri 6 – 14 yaş
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 4 -6 yaş
Stanford Binet Zeka Testi 2 yaş ve üzeri
SST Testi,
Afazi Testi
Konuşma sesleri gelişim testi (KSGT)
Artikülasyon testi (AT)
FONEM (konuşma sesi) Tespit etme testi

      Rehberlik hizmetlerinde; uzman rehber, öğretmen, anne-baba ve öğrenci ayrılmaz bir bütündür. Bu bütünün temel ögesi öğrencidir. Çocuğun duygusal, sosyal ve akademik gelişimi için; anne-baba, öğretmen ve uzman rehber bir bütün olarak çalıştığında amaca ulaşılabilir. Bireyde meydana gelen davranış değişikliklerinin bir kısmı rastlantısal ve kendiliğinden, bir kısmı ise yetişkinler tarafından planlı olarak gerçekleştirilir.  

   Düşlerevi Anaokulu Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin esası, problem ortaya çıkmadan önlemektir. İnsan yaşamının en önemli dönemlerinden biri olan okul öncesi dönemde çocuklarımızın aldığı eğitim ve bakımın niteliği daha sonraki dönemler üzerinde çok etkili olacaktır. Bu bilinçle, akademik ve bilimsel yaklaşımla sevgi ve şefkati birleştirmeyi ilke edinen Düşlerevi Anaokulu yıl boyunca sizlere gereksinim duyduğunuz her konuda pedagojik destek vermeyi de amaçlamaktadır. Bu çalışmalarımız; aile ve uzman tarafından yapılacak olan ön görüşmeler, yıl boyunca ihtiyaç duyulan zamanlarda yapılacak olan randevulu görüşmeler ve önemli olduğu düşünülen çeşitli konularda sizlere sunulacak olan seminerler  şeklinde gerçekleştirilecektir. 

İletişim

TEL: 0216 339 13 43

Fax: 0216 339 13 77

Mail:info@duslerevi.k12.tr

Barbaros Mahallesi Denizmen Sokak No:1 Koşuyolu/Üsküdar

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM