Koşuyolu Erguvan Anaokulu


Hakkımızda

 550 m2 lik bir kullanım alanına sahip olan okulumuzda;4 sınıf, 1 oyun odası, 1 uyku odası, 1 yemekhane ve 100 m2 lik kiraz ve defne ağaçları arasında bir oyun bahçesi bulunmaktadır.Tüm sınıflarımız gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmaktadır.Okulumuzda güvenlik kamera sistemiyle sağlanmaktadır.Ayrıca sınıflarımız temiz,geniş ve ferahtır.
   ’Eğitim çocuğu sevmekle başlar.’ Felsefesiyle bir Türkiye efsanesi olan Köy Enstitüleri eğitim sistemiyle ve çocukların günlük yaşamda teoriyi pratiğe eğlenceli bir biçimde dökmelerini sağlayan Waldorf Eğitim sistemiyle yola çıktık. Amacımız çocuklarımızın kalbine dokunarak, gözlerindeki parıltıyı hissetmek. Bunun için de çocuklarımızın mutlu olabilecekleri ve kendilerini rahatça özgür bir ortamda ifade edebilecekleri, toprağa, yeşile,doğaya dokunabilecekleri ve hissedebilecekleri bir eğitim yaklaşımı hedeflenmektedir.Bir çocuk değil bir gelecek inşa etmek için hemen her alanda fikir sahibi olan ve deneyim edinebilen bir eğitim ortamı oluşturulmaktadır.
   Uzman ve nitelikli öğretmen kadromuzla çocuklarımıza eğlenirken öğrenebileceği, öğrenirken de günlük hayata aktarabileceği bir ortam sunmaktayız.
   Bilim, sanat, kültür ve sosyal alanında başarılı, mutlu ve çağdaş bir gelecek inşa etmek için çocuklarımızla, ailemizle,  psikoloğumuzla el ele vererek ortak bir çaba oluşturuyoruz.

Kurucumuz

Kurucumuz Zuhal Polat 1987 yılında Hatay’da doğdu.2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde İki yıl Felsefe eğitiminden sonra, 2008 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği bölümünü kazanarak, 2012 yılında bu bölümden mezun olmuştur. Lisans eğitimi  esnasında okulöncesi birçok gönüllü projelerde yer aldı.  Ve bazı projeleri geliştirerek sosyal sorumluluk projesi adı altında projeyi yönetti.2012 yılında Özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde işe başladı ve altı yıl boyunca Özel Eğitimde görev yaptı. Bu süre boyunca okul öncesi çocukları gözlemleyerek, onlarla birlikte yürüttüğü faaliyetlerde çocukların yanlış yönlendirmelerle yanlış yerlere geldiğini gözlemlemiştir.  Ve okul öncesinde bir boşluğun var  olduğunu fark ederek okul öncesi alanına yönelmiştir. Ve ‘Her çocuk özeldir’ anlayışla yola çıktı. 

DEĞERLERİMİZ

En önemli sorumluluğumuz ATATÜRK'ÜN bizlere emanetine sahip çıkmak ve ona sahip çıkacak çocuklar yetiştirmektir. Bizler Erguvan Anaokulu olarak bu sorumluluğumuzun farkındayız ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyoruz.

ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlılık.
Bilimsel düşünme ve akılcılık.
Çağdaşlık.
Laiklik.
Yeniliklere ve gelişmelere açıklık.
Kişisel bakım ve temizlik. 
Sevgi
Şefkat
Duyarlılık
Çocuğa ve çocuk haklarına saygılı olmak.
Zengin ve keyifli eğitim ortamları yaratmak.
Çocuğa ve veliye gerçekçi geribildirim vermek.
Okul ve sınıf ortamında sağlık ve güvenliğini önemsemek.
Sınıfta önyargısız fırsat eşitliği sunmak.
Temel evrensel değerleri benimsemek.
Alçakgönüllülük.
Temiz ve düzenli olmaya özen göstermek.
Güler yüzlü ve saygılı davranış.
Dayanışma ve paylaşım.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ


Eğitim sistemi olarak  farklılığı ve yaratıcığı destekleyen, çocukların toprakla buluşmasını sağlayan, üretimi güçlendiren,manevi değerleri ön plana çıkaran, sanat, müzik, bahçecilik gibi alanları ön plana çıkaran, sosyal gelişimi destekleyen  Köy Enstitüleri ve Waldorf yaklaşımını kullanarak, çocuklarımızın bilişsel, psikomotor ve zihinsel gelişimlerini eğlenceli yollarla aktarmayı hedefliyoruz. 
İSTİYORUZ Kİ;
→Çocuklarımız bağımsız bir şekilde toplum içerisinde aktif birer birey olarak var olsunlar.
→Günümüz teknoloji ortamından bireysel olarak odaklandığı oyun ortamından çocuklarımızı uzaklaştırarak sınıf ve orman etkinlikleriyle sosyal arkadaşlarıyla bir şeyler üretmenin keyfine varsınlar.
→Çocuklarımızın birbirleriyle rekabet yerine birbirlerine saygı duyarak ve yardımlaşarak toplumun bir parçası olduğunu hissetsinler.
→Çocuklarımız teoriyi pratiğe döksünler.
→Çocuklarımızın içlerinde var olan potansiyeli açığa çıkarabilmeleri için sınıf ortamında çocuklarımıza sorumluluk vererek, kişisel özgüveni oluştursunlar.
→Her şeyden önce çocuklarımızın kendilerini  akademik birer sistem parçası içine çekilmiş ve başarı hırsıyla mücadele eden, yarışmaya sokulan birer bireyler değil de, çocuklukların sevgiyle, saygıyla ve rekabetten uzak kahkaların yükseldiği, yaptığı faaliyetlerle haz duygusu ön plana çıkan bir ortamda birer birey olarak var olsunlar.

PDR

 Çocuklarımızın hayatta karşılarına çıkabilecek sorunların üstesinden gelme,psikolojik olarak güçlenme,kendini keşfetme ve kendi gücünün farkına varabilmesi, kendi kararlarını kendi alabilen ve hayata geçirebilmeleri için Psikolojik danışmanımız, çocukları gözlemleyerek, yeri geldiğinde ailelerle iletişime geçerek ortak bir çaba oluşturacaktır.

Kurumumuzda uygulanabilen testler.

CAS (Cognitive Assesment System)
CAT Çocuklar İçin Algı Testi (3-10 Yaş) 
Frostig Görsel İdrak Testi(2)  4 – 7 yaş
Gessel Gelişim Figürleri 1- 6 yaş
Cattel Zeka Testi 6 – 14 yaş
Kent Egy / Porteus Labirentleri 6 – 14 yaş
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 4 -6 yaş
Stanford Binet Zeka Testi 2 yaş ve üzeri
SST Testi,
Afazi Testi
Konuşma sesleri gelişim testi (KSGT)
Artikülasyon testi (AT)
FONEM (konuşma sesi) Tespit etme testi

İletişim

TEL: 0216 327 07 47

Mail:info@kosuyoluerguvananaokulu.com

Cenap Şehabettin Sk. No 11 Koşuyolu Kadıköy / İstanbul

http://www.kosuyoluerguvananaokulu.com/

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

Bize Ulaşın

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM