Uğur Mumcu Minik Yıldızlar Anaokulu


Minik Yıldızlar Anaokulu

Kurucumuz

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul öncesi Eğitim Öğretmenliği (Lisans) mezunudur(2001). Mesleğe 2004 yılında Milli Eğitimde okul öncesi öğretmeni olarak başlamış ve halen devam etmektedir.” Eğitimde Yaratıcı Drama” Semineri (2011) , “Oyun” konulu seminer (2011) , “Dil ve Konuşma Bozuklukları Bilgilendirme” semineri (2012) , “3.Önce Okul Öncesi” semineri(2012) ve “Öğretmen Sohbetleri ”Diksiyon kursu 2013. Öğretmen Atölyesi 2014. Yaratıcı Drama Yönteminin Öğrenmedeki Etkisi 2015. İlkokula Hazırlık ve Okul Olgunluğu 2016. Çocukta Yaratıcılık ve Sanat 2016. Okulöncesi Dönemde Matematik Öğretim Yöntemleri 2016. Sınıf Yönetimi Teknikleri Taktikleri ve Uygulamaları 2016. Değişen Dünyada Çocuk Yetiştirmek 2016. Yöntemlerle Dans Temalı 2.Okulöncesi ve Sınıf Öğretmenliği 2016. Yaratıcı Dramanın Önemi ve Uygulamaları 2016. Başaralı Lider Olma 2017,Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu 2016 seminerlerine katıldı.

Farkımız

Çünkü Özel Kartal Minik Yıldızlar Anaokulu ; çocuk evi ,bakım evi , çocuk restaurant , çocuk sağlık merkezi, eğlence merkezi, sabah gelinip akşama kadar kalınan bir yer değil, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ve EBEVEYN EĞİTİM kurumudur. Okulumuzda sınıf sistemi yerine GEZİCİ SİSTEM vardır. Bu sistem sayesinde çocuklarımız tüm okulun her köşesini kullanmış , her aktivite odasında hayatın farklı yüzleriyle karşılaşıp, deneyimler kazanır. Biz Kartal Minik Yıldızlar Anaokulu olarak; Her türlü hava koşuluna rağmen FIRSAT EĞİTİMLERİNİ hiç kaçırmayız. Özel gün ve haftaları yerinde kutlamayı severiz. Toplumda nasıl davranmamız gerektiğini anca dış mekan gezilerimizle öğrenebiliriz. Öyle sinema ,tiyatro değil . Elbette oralara da gideriz ama ; asıl bizim ilgimizi hayatımızın içinde ,günlük kullanımlarımız da olan ve nasıl üretildiklerini hep merak ettiğimiz üretim yerleri çeker. (Ekmek,tuz,yoğurt,koltuk,reçel,kağıt fabrikaları gibi ) Bu arada NİYE sorusunu sürekli sorarız. Öğretmenlerimiz bu soruyu az sorduğumuzda endişelenirler. Çünkü Öğretmenlerimizin bizi buralara götürmelerinde ki hedefi ; araştıran,soran,merak eden ÖĞRENMEYE İLGİLİ bireyler olmamız içindir. Bu durum bazen anne babalarımız için zor olsa da biz çok mutluyuz Bazen TİYATROYA ,bazen de SİNEMA ya gideriz. Yine öğretmenlerimizin ilk amacı toplum içinde nasıl davranmamızı gerektiğini öğrenmemizi sağlamaktır. Elbette çok eğleniriz ama eğlenirken sinema ya da tiyatro da sessiz olmamız gerektiğini, önde oturanları rahatsız etmememiz gerektiğini biliriz.Çünkü bizler SAYGILI BİREYLERİZ . Estetik ve tarihi değerlerimizi incelemek için MÜZE gezilerimiz vazgeçilmezlerimizdendir. Gidip görüp incelenecek öyle çok müze var ki ; hiç birini kaçırmak istemiyoruz. Gelecek biz’iz ,bizler bu güzel yurdun istikbali, yıldızıyız. Küresel değişiklikleri takip eder, doğamızı korumak için çok çabalarız. Mesela Suyu az tüketmeyi biliyoruz. Çünkü Küresel ısınmanın farkındayız. Hazır malzemelerle etkinliklerimizi yapmaktansa evde kullandığımız birçok ARTIK MATERYALİ okulumuza getiriyor, o materyallerle hem YARATICILIĞIMIZI destekliyor, hem de ailelerimizi gereksiz kırtasiye masrafından kurtarıyoruz. Bütün bir yıl kullanamayacağımız kartonlar,el işi kağıtları yerine evde okunmuş dergiler, ambalaj kağıtları ile çok daha fazla üretken olabiliyoruz. Zaten ağaçlara hiç kıyamıyoruz… Plastik ürünleri az kullanmaları için ailelerimizi uyarıyoruz.Alışveriş merkezlerinden çok poşet almayın diyoruz. Çevremizi temiz tutmamız gerektiğini biliyoruz. Sokağa çöp atanları da uyarıyoruz. Zaman zaman okulumuzun etrafında ve yakın parklarda çevre temizliği yapıyoruz. Çünkü ÇEVREMİZE DUYARLI bireyleriz. Ailelerimiz de burada yaşamlarında hiç deneyimi olmadığı ve eğitimini almadığı anne-babalığı öğreniyorlar. Çocuğu ile doğru iletişim kurmayı, doğru zaman geçirmeyi ve hayat başarımızda üzerine düşen görevleri öğrenirler. BİZ FARKLIYIZ ÇÜNKÜ ; ÖZEL KARTAL MİNİK YILDIZLAR ANAOKULUNDAKİ ÇOCUKLAR KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK MEZUN OLUR.

High Scope

High-Scope (Etkin Öğrenme) A.B.D.’de geliştirilmiş olan bir okul öncesi eğitim programıdır. UNICEF tarafından EN İYİ EĞİTİM SİSTEMİ ödülünü almıştır. HIGH-SCOPE programının amacı, “gelişimsel olarak tutarlı bir eğitim ” sağlamaktır. Programın dayandığı temel prensip etkin öğrenme prensibidir.
HİGH/SCOPE ÖĞRENME MODELİ
Etkin öğrenmenin içsel ve insana özgü yönüyle, High/Scope, evrensel bir eğitim modelidir. Çağdaş bir eğitim modelinin gerektirdiği gelişimsel anlayış özelliğine sahip, çocuğun düşünsel ve sosyal gereksinimlerinin göz önünde bulundurulduğu bir yaklaşımdır.
High/Scope çerçevesinde uygulanan eğitim programında, her ders için çocuğa kazandırılması hedeflenen becerilerle ilgili zengin deneyim fırsatları sunulur. High/Scope yaklaşımında çocuklar, bilgiye, anlamlı eğitim deneyimleri yoluyla ulaşan etkin öğrencilerdir. Öğretmenler de , çocukları bilgiye ve olgunlaşmaya doğru götürecek yolu, yine çocukların keşfettiği ve izlediği eğitim ve öğretim sürecinde, onlara eşlik eden, destek veren rehber kişiler olarak yer alırlar.
Bu eğitim modelinde hedef, çocuğun doğal ilgi, eğilim ve amaçlarındaki yapıcı güçten, çocuğun çok yönlü gelişim sürecinde faydalanabilmesidir.
High/Scope öğretmeni sınıfta çocuklara çok çeşitli materyal sağlar. Çocukları planlama, planlarını uygulama ve sonucunun üzerinden geçme yönünde destekler. Bireysel olarak etkileşim içinde olup detaylı gözlemler yapar. Küçük veya büyük grup çalışmalarında etkin öğrenme fırsatları sağlayarak öğrenme sürecini destekler. Bu etkinliklerde çocuklar, müfredatın gerektirdiği temel derslere ait bilgi ve becerileri de doğal bir şekilde kazanmış olur.

Neden Minik Yıldızlar

Eğitimci kadrosu deneyimli ve uzman bir ekiptir. Minik Yıldızlar’da her çocuk özeldir; yeteneklerine, kişilik gelişimine, zeka gelişimine uygun özel bir program uygulanır. Çocukları mutlu edebilecek birçok aktivite mevcuttur. Çocuklar Minik Yıldızlar Anaokulunda hem öğrenir, hem eğlenir, hem başarılı olmanın keyfini yaşar. Minik Yıldızlar Anaokulunda çalışan herkes sevecen ve güler yüzlüdür. Aile sıcaklığı veren, temiz, mutlu, rengarenk, cıvıl cıvıl bir yuvadır. Minik Yıldızların bahçesi huzur dolu, keyifli ve eğlenceli bir oyun alanıdır. Çocuğunuzun pedagojik gelişimi takip edilir. Çocuğunuzla ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorunda pedagojik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Uğurmumcu Mah. Safahat Cad. Teknik Yapı Residance C/11/1 Kartal/İSTANBUL

Tel : 0216 475 00 78
e.posta: info@minikyildizlaranaokulu.k12.tr

Web adresimiz:  http://www.minikyildizlaranaokulu.k12.tr/

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM