Gülen Dünya Eğitim Kurumları / Maltepe

  Gülen Dünya Eğitim Kurumları / Maltepe

Hakkimizda

Kuruluşumuz 2005 yılında Eğitim –Öğretime başlamıştır. Faaliyete geçtiği gün itibariyle bilimin ışığında eğitimli kadrosuyla geleceğin çağdaş,özgüvenli yeni yetenekleri keşfetme yolunda çabasını göstermektedir.

 Bilgi çağının gerektirdiği donanıma sahip, bir üst öğrenime hazır,ülkesini başarıyla temsil edebilen, yaşam boyu hem bireysel hem de takım çalışmasında kendilerini geliştirmelerinde olanak sağlayan aktivite imkanları sunan, her alanda gelişimlerini sağlayacak farklı zeka alanlarına yönelik çalışmalar yapan bireyler yetiştirmektedir.

gletschercasino.org

Başarı tesadüf değildir.” Sloganıyla başarılı kendine güvenen çocuklar yetiştirmeyi sürdürmekteyiz.

Eğitim Kurumları Kurucu

Belki Doktor, Mühendis, Sanatçı, Akademisyen olacak ama asıl önemlisi sosyal açıdan aktif, hobileri olan, araştırmayı seven, estetik anlayışı gelişmiş, dolu dolu yaşayan bir birey olacak.

Çünkü '' BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR ''

                                                                                                     

  
Kurucularımız

 Nezehat KARADAŞ - 0533 425 74 47  

 Ayten ACAR - 0530 226 59 58 

Yaş Grupları

Anaokulumuz

1-)0-24 ay

2-) 25-72 ay arası öğrencilere eğitim ve öğretim vermektedir. Öğrencilerimizin sınıflara yerleştirilmesinde çocukların doğum yılları dengelenmesi göz önünde bulundurulur

Eğitim Saatleri

Gulen Dünya maltepe Anaokulu 08.00 - 18.00 saatleri arasında açık olup eğitim-öğretim 10.00 - 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

GÜVENLİK STANDARTLARIMIZ: Gulen Dünya maltepe Anaokulu maltepe çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

SAĞLIK STANDARTLARIMIZ:

Her ayın ilk haftası gerçekleştirilen rutin sağlık taramaları yapılmaktadır. Ayrıca yılda bir periyodik olarak diş ve göz kontrolünden geçmektedirler. Gülen Dünya maltepe Anaokulu acil durumlar ve ilkyardım uygulamaları için ilkyardım dolabımız bulunmaktadır. Öğretmen ve gerekli personeller ilkyardım eğitimi almış durumdadır.

BESLENME VE TEMİZLİK STANDARTLARIMIZ:

Gülen Dünya Anaokulları , temizliğinde çocuklara zarar vermeyen kimyasal içermeyen temizlik maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Temizliğimiz kendi bünyemizde çalışan temizlik personellerimiz tarafından hergün yapılmaktadır. Beslenme için alınan tüm gıdalar büyük market zincirlerinden yapılmaktadır. Markasız yiyecekler asla kullanılmamaktadır.

FİZİKSEL ŞARTLAR:

Gülen Dünya maltepe Anaokulu maltepe, mimari projeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü standartlarında olup, deprem, yangın ve olası tüm tehlike durumlarına karşı uygun hale getirilmiştir .Yangın merdivenleri uygun alanlara yerleştirilmiş durumdadır.

OKULLARIMIZDAKİ STANDARTLARIMIZ:

Okullarımızda yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi ,bulunmaktadır. Okul kapılarımızın giriş ve çıkışları kontrol altındadır. Okulumuz mutfak ve temizlik standart oalrak İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kontrol edilmektedir.

TÜRKÇE ANADİL ETKİNLİKLERİ

ANADİLDE KONU ANLATIM TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

Yıllık plan doğrultusunda belirlenen konular çerçevesinde, aktif öğrenme metotlarıyla,çocuklarımıza değişik çalışmalar yaptırılmaktadır.

YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ

Çocuklarımızda yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek amacıyla değişik aktiviteler yapmaları sağlanmaktadır.

PROBLEM ÇÖZME BECERİLERİ

Problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler düzenlenmektedir, problem çözme becerisinin akademik bilgi kadar öneminin farkında olanGülen Dünya Anaokulları değişik problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler yapılmaktadır.

KONU ANLATIM VE TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

DEĞER EĞİTİMİ

Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olabilmeleri için evrensel değerlere sahip olmaları gerektiği bilinciyle, doğruluğun önemi, insan sevgisinin önemi vb. değişik konularda çalışmalar yapılmaktadır.

SPORTİF ETKİNLİKLER

Çocuklarımız güne sabah sporu ile başlamaktadır. Çocuklarımızın bedensel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerini sağlayıp yeteneklerini ortaya çıkartmak,kas gelişimlerine destek olmak , değişik spor branşlarını sevdirmek, spor branşlarına olan ilgilerini arttırmak amacımızdır. Çocuklarımızın spora olan ilgileri, yaptığımız değişik spor dallarıyla her gün artmaktadır. Güne zinde ve daha sağlıklı başlamaları için spor aktivitelerimiz okulumuzda her gün tekrarlanmaktadır.

MÜZİK VE RİTİM

Çocuklarımızın en ilgi duyduğu alanlardan olan müzik ve ritim çalışmaları, milli eğitim konularına göre genişletilerek uygulanmaktadır. Müzik ve ritim derslerinde amacımız, onların müziğe olan ilgilerini arttırmaktadır. Müzik hayatımızın her döneminde vardır ve onu en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak bizim görevimizdir. Müzik ve ritim derslerinde, ritim tutma, şarkılar öğrenme ve söyleme, farklı sesleri birbirinden ayırt etme, ritim ve müzik aletleri ile tanışma, dans gibi birçok farklı becerileri öğrenmektedirler.

OYUN ETKİNLİKLERİ

Okul öncesindeki çocuklarımızın eğitim alırken oyun saatlerinde de çok eğlenmektedirler, Oyun etkinlik zamanlarında çocuklarımız birbiriyle paylaşmayı, beraber oynamayı, birbirlerine saygı duymayı öğrenirler. Çocuklarımız eğitim programlarına göre ilgi köşelerinde çeşitli oyunlar oynarlar ve bunun yanında 300 m2 bahçemizde bahçe oyuncakları, grup oyunları, bireysel oyunlarla çocuklarımızın bireysel gelişimleri desteklenmektedir.

DOĞA KULÜBÜ

Gülen Dünya Anaokulları , konum itibariyle bahçeli okullar olarak düzenlenmektedir. Bunun çok güzel bir avantaj olduğunu düşündüğümüz için, çocuklarımızla beraber doğadan topladığımız malzemelerle konularımıza göre farklı çalışmalar yapmaktayız. Çocuklarımızın doğa ile iç içe olmalarını sağlayarak, temiz hava ile vakit geçirmelerini ve çevre bilincinin oluşmasını sağlıyoruz.

FEN & MATEMATİK

Fen & matematik , çocuklarımızın sayısal zeka ve mantık yönlerini geliştirici, çeşitli deneysel aktivite ve çalışmalar yapılmaktadır.Mental matematik ve Akıl Oyunları ile çocuklarımızın gelişim süreçleri desteklenmektedir.

Aktiviteler

Yaz Okulu 

 • Yüzme  
 • Su Oyunları
 • Beden Eğitimi
 • Seramik
 • Ritmik Dans
 • Binicilik
 • Sosyal Aktivite Gezileri
 • Mini Basketbol
 • Kum Havuzu
 • Resim
 • Bahçe Oyunu
 • Bilim ve Teknoloji Dersleri
 • Geri Dönüşüm Dersi
 • Yaratıcı Drama
 • Puzzle ve Dikkat Çalışması


Brans Dersleri

 • İngilizce
 • Müzik
 • Mental Aritmetik(İsteğe Bağlı)
 • Beden Eğitimi/Yüzme
 • Satranç
 • Modern Dans

İletişim

Tel:0216 589 09 40
Gsm:0533 425 74 47 Nezahat Karadaş
Gsm:0530 226 59 58 Ayten Acar
Kültür Sk.No:4 Zümtrütevler/Maltepe/İstanbul.

 


 


                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM