Maltepe Bilkem Anaokulu(Bilgi Köşkü Eğitim Merkezi)

Maltepe Bilkem Anaokulu(Bilgi Köşkü Eğitim Merkezi)

Hakkımızda

Bilkem – Bilgi Köşkü Eğitim Merkezi ilk kez 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında şimdiki yerinde ”Etüd Merkezi ve Yaz Okulu” olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Bilgi Köşkü Anaokulu ve Kreş; Maltepe’nin merkezinde minibüs yolunun bir arka sokağında toplamda 1.000 m2′ lik bir bahçe içerisinde bulunan 2 adet köşkten oluşan bir eğitim yerleşkesidir. Anıtlar Kurulunun onayı ile bahçe ve iç tadilatları yapıldıktan ve gerekli ruhsatlama çalışmaları ile birlikte 2016- 2017 eğitim – öğretim faaliyetlerine Anaokulu ve Kreş olarak devam etmektedir.

Özel Güvenliği ve kendine ait otoparkı bulunan kurumumuzun tüm sınıfları ve sosyal alanları merkezi havalandırma sistemine sahiptir.

Arka tarafta yaklaşık 300 m2, ön tarafta ise 250 m2’lik kendine ait bahçesi bulunan kurumumuzun 1 adet de çocuk  oyun parkı bulunmaktadır. Kurumumuz bu özelliği ile de Maltepe’deki Anaokulları ve Kreşler içinde müstakil olarak geniş bina ve bahçesiyle özel bir yer edinmiştir.

Piyano, Müzik, Resim ve sanat eğitimlerimizi SASAV -Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı‘nın Güzel Sanatlar Akademisi mezunu hocaları vermektedirler. Küçük yaşlarda çocuklarımızı müzik ve sanata özendirilerek kişilik ve zeka gelişimine büyük katkı sağlamaktayız.

Ayrıca 30 yılı aşan tecrübesiyle çözüm ortağımız AHDAT – Anadolu Halk Dansları Gençlik Spor ve Musiki Derneği Halkoyunları ve Bale öğretmenleri eğitimlerimize benzersiz bir katkı sağlamaktadır.

Sanat, Spor, Jimnastik ve diğer sosyal aktivitelerimizin göstermelik değil neredeyse temel derslerden sayıldığı okulumuzda İngilizce eğitimine de ayrı bir önem verilmektedir. English Kids Academy ile yaptığımız çözüm ortaklığı ileİngilizce eğitimini kalitesini hep en üst seviyede tutmayı hedef edindik.

Bilim ve Teknoloji ders ve eğitimlerimizi yine  Mad Science ile yaptığımız çözüm ortaklığı ile oldukça eğlenceli ve öğretici bir hale getirdik.

Hedeflerimiz

Meraklı, karar verebilme ve problem çözebilme yeteneği olan, sosyal, kendi ile barışık, iletişim becerisi yüksek ve mutlu çocuklar yetiştirmek, okul öncesi eğitimindeki temel hedeflerimizdendir.

Okul öncesi eğitimin önemi, ilkokul 1.ci sınıfta çocukların okula daha çabuk adapte olmaları, sorumluluk bilincinin gelişimi, ders dinleme ve ödev yapma disiplini kazanmaları bakımından çok önemlidir.

İyi bir okul öncesi eğitimi alan çocuk; ilerideki eğitim aşamalarında, sorunsuz, hedefleri olan, özgüveni yüksek ve mutlu bir birey demektir.

Eğitim ve sosyal faaliyetlerimizin içeriğini özetlersek;

1- Kavram geliştirici oyuncaklarla ve çalışmalarla okuma - yazma gelişiminin
desteklenmesi, okul öncesi öğrencilerimizin ilkokula hazırlanması sağlanması.

2- Native Speaker ( Anadili İngilizce olan öğretmenler) eşliğinde İngilizce eğitimi: Kısa sürede öğrenme, uzun süre akılda kalma sağlanarak ilerideki yabancı dil eğitimlerine yatkınlık sağlamak.

3- Kitap okuma saati:  Yaş grubuna göre masal veya öykü kitapları okunması ile kitap sevgisinin ve kitap okuma disiplininin kazandırılması ile birlikte sosyal ve soyut kavramların, İnsan, doğa, hayvan sevgisi gibi temel değerleri kavramalarını sağlamak.

4- Sosyal becerileri geliştirici müzik, dans, drama eğitimi: Temel müzik eğitimi ve tercihe göre piyano, keman, gitar, bateri gibi müzik enstrümanlarını çalabilme eğitimlerinin yanında temel drama çalışmaları ile de sanat ve duygusal zeka gelişimi sağlanmaktadır. 

5- Yine sosyal aktiviteler kapsamında bale, dans ve yöresel halk oyunları temel eğitimiyle çocuklarımızın fiziksel gelişimlerine katkı sağlamanın yanında kültür ve sanat eğitimi vermekteyiz.

6- Spor eğitimi çocukların kas ve vücut gelişimi için çok önemlidir. Spor ve jimnastik aktiviteleriyle çocuklarımıza ömür boyu bu disiplini edinmelerini amaç edindik.

7- Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarımızı çocuklarımızla oynayarak arkadaşlıkların sanaldan - gerçeğe dönmesini, paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğretiyoruz.

8- Her bireyin anlama ve kavrama yöntemleri farklı olabilir. Bunları belirleyip, eğitim aşamalarında kullanılması Pedegog ve Psikologlar gözetiminde sağlamaktadır. Bunun yanında velilerimiz ile sık sık yaptığımız görüşmelerde davranış ve gelişim takibi sağlanmaktadır.

Eğlence ve Bilim

Bilkem- Bilgi Köşkü Anaokulu ve Kreş olarak  Mad Science  ile yaptığımız çözüm ortaklığı ile Bilim ve Teknoloji eğitimlerimizi eğlenceli ve öğretici bir etkinliğe dönüştürüyoruz.

MAD SCIENCE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMLARI

3-5 yaş grubu çocukların basit bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularını, araştırma ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi sağlanır. Hayvan dostlarımızdan suya, havadan toprağa, solucanlara, onlarca farklı konulu programlarımızın her biri çocukların öğrenme meraklarını geliştirici olarak tasarlanmıştır. Okul öncesi yaştaki çocuklar gösterilerde yer almaktan zevk duyarlar, basit deneyleri yaparlar ve bilimin yaşadığımız dünyanın daha iyi anlaşılmasına nasıl katkı sağladığını anlarlar.

Her bir etkinlik atölye programı 40 dakika olarak hazırlanmıştır, ayrıca her etkinlik için eğitim planı verilir. Çocuklar bir uygulamayı kendileri yaparak, yanlarında eve götürürler. Çocukların hayal gücünü ateşleyen, merak uyandıran ve eğlenirken öğreten programlardan oluşur. 

Mad Science okul öncesi atölye programı anaokulları ve çocuk gelişimine uygun olup çocuklara;

- Sınıfta verilmektedir.
-Çocuk gelişimine uygundur.
-Fen ve bilim konularını içerir.
-Ortalığı dağıtmadan etkinlik verilir ve güvenlidir.
-Eğlendirici ve meşgul edicidir.
-Çocuklar dikkatlerini çeken projeleri yapar ve eve götürürler.

İngilizce

Bilkem- Bilgi Köşkü Anaokulu ve Kreş olarak English Kids Academy ile yaptığımız çözüm ortaklığı ile İngilizce eğitimimizin kalitesini hep en üst seviyede tutmayı hedef edindik.

Ayrıca okulumuzda Native Speaker (Anadili ingilizce olan öğretmenler eşliğinde) eğitimin yanında oyun ve müzik gibi uygulamalarla da desteklenmektedir. Bu sayede kısa sürede öğrenme, uzun süre akılda kalma sağlanarak ilerideki yabancı dil eğitimlerine yatkınlık sağlanmaktadır.

İletişim

Adres : Bagdat Cad. Baglarbası Mah. Mor Lale Sk. No.20/1 Maltepe / İstanbul
Telefon1 : 0216 370 50 50
Telefon2 : 0216 370 50 51
Gsm : 0 507 195 8767

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

 


 


                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM