Özel Gülay Kışlak Anaokulu / Suadiye / Dragos / Levent / İSTANBUL

  Özel Gülay Kışlak Anaokulu 3 Şubesi İle Hizmetinizde

Hakkımızda

Özel Gülay Kışlak Anaokulu olarak sizlerin en değerli varlığınız olan çocuklarınıza sevgi dolu, güvenilir bir ortamda hizmet vermekteyiz.

Anaokulumuz 12 ay, sabah 07.30 akşam 18.30 saatleri arasında 02 - 06 Yaş çocukları için, tam gün, oyun grubu olarak tam gün ve yarım gün faaliyet göstermektedir.

Gülay Kışlak Okulöncesi Sınıfında çocuklarımız ilkokula hazırlanmaktadır.

Gülay Kışlak Anaokulu, Kartal ve Suadiye Anaokulları içinde kendi sistemiyle marka olan lider bir anaokuludur.

Anaokulumuzun Eğitim sistemi:

3 Dilde (İngilizce – İspanyolca – Türkçe) Eğitim

Uluslararası Eğitim Programları

Bireysel Öğrenme Tarzlarına Göre Yapılandırılmış Anaokulu Düzeyinde Eğitim Programı

Holistic - Bütünsel Gelişim Anlayışı - (Bedensel - Zihinsel - Duygusal - Ruhsal - Sosyal Gelişim)

Değerler Sistemine Dayalı Eğitim Kültürü (Paylaşma, Dayanışma, Başarı, Sevgi, Aile, Çevreye Saygı...)

Tüm Öğretmenleri Eğitim Koçu ve NLP Uzmanı olan Türkiye’nin İlk ve Tek Anaokulu

Gülay Kışlak Kimdir

Gülay Kışlak, uzun yıllar Türk Eğitim Sistemi ve dünya eğitim sistemleri üzerinde yaptığı araştırmalar sonunda Türkiye’nin İlk 8 yıllık İlköğretim Okullarından biri olan Özel Kışlak İlköğretim Okulu’nu kurmuştur.

Eğitimin bireysel öğrenme biçimlerine göre tasarlanması gerektiği inancıyla, sürekli olarak insan beyninin işleyişi ve düşünme ve algılama biçimleri üzerinde araştırmalar yapmış, özellikle okul-öncesi yıllarda başlaması gereken Karakter Eğitimi, Duyguların Eğitimi ve Değerler Eğitimi gibi çocukların kişisel gelişimini doğrudan etkileyen konuları da temel alan eğitim modelini oluşturarak yeniden bir eğitim kurumu açmıştır.
Özel Gülay Kışlak Anaokulunda Eğitim Sistemi, NLP Neuro Linguistic Programlama) Öğrenme ve Başarı İlkelerini temel alarak, Öğrenci Koçluğu desteği ile uygulanmaktadır.
Tüm öğretmenler NLP Uzmanı ve Okul-öncesi Öğrenci Koçu olarak yetiştirilerek çocukların gelişimi, akademik ve sosyal başarısının anında gözlenmesi ve kolaylıkla desteklenip güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

NLP EĞİTİM KOÇLUĞU

İndigo Çocuklar Kişisel Gelişim Akademisinde 5 - 12 Yaş çocukları için NLP (Neuro Linguistic Programla) Eğitim Koçluğu Desteği Velrilmektedir. 

HZLI OKUMA

HIZLI VE ANLAYARAK OKUMA
Küçük yaşlarda edinilmiş Kötü alışkanlıklar ve okuma hataları ortaya çıkarılır ve düzeltilir. Tony Buzan Hızlı okuma programı ile adım adım daha hızlı ve anlayarak okumayı ve daha etkin olmayı öğrenirsiniz.

Hızlı okuma programı yaş gruplarına göre yapılandırılmıştır. Okulöncesi gruba Gülay Kışlak tarafından özel geliştirilmiş Hafıza Teknikleri veOkumaya Hazırlık programı uygulanmaktadır.

HIZLI OKUMA PROGRAMI 
 • Mevcut Okuma Hızının Tespit Edilmesi
 • Hızlı Okumayı Engelleyen Zihinsel Sınırlamaların Tespiti
 • Hızlı Okumayı Engelleyen Alışkanlıkların Tespiti
 • Gözün Özellikleri
 • Konsantrasyonun Arttırılması
 • Aktif görme alanının genişletilmesi
 • Fotografik Hızlı Okuma
 • Okuma İçin Beyin Haritaları
 • Okuma ve Ders Çalışma
 • Beyin Haritaları (Mind Mapping)
 • Takistoskobik eğitim ve göz açılarının genişletilmesi çalışmaları

HAFIZA TEKNİKLERİ

İnsan beyni beş duyusuyla algıladığı her şeyi kaydeder. gördüklerini resimler, duyduklarını sesler, yaşadıklarını hisler ve duygular olarak kodlar. yaşadığımız bütün anılar siz unuttum sansanız bile bilinçaltınızda kayıtlıdır.
öğrendiğimiz her şeyi de kaydederiz. ama bazı bilgileri unuturuz. neden? çünkü beyin onları hafızaya alırken kendine göre kodlar ve bazılarını geçici hafızaya alır ve önemsiz görür unutur.

Öğrendiklerinizin kalıcı hafızanızda kaydedilmesi ve ihtiyacınız olduğunda yeniden alınıp kullanılabilmesi için hafıza teknikleri kullanırız.
Hafıza teknikleri isimleri, randevularınızı aklınızda tutmanıza yardım eder.

Hafıza teknikleri yapacağınız bir konuşmada söyleyeceklerinizi kolay hatırlamanızı sağlar. 

 

ZİHİN HARİTALARI

Öğrenciler, hafızalarını güçlendirmek, not almalarını hızlandırmak, zamandan kazanmak ve daha iyi sonuçlara ulaşmak için Zihin Haritalarını kullanırlar.

Zihin Haritalarını kullanmanın 7 yolu:

Not Alma

Zihin Haritaları, öğrencilerin aldıkları bütün bilgileri not etmek için çok etkin bir yoldur. Öğrenciler bir tek derste bile tonlarca bilgi, resim, grafik, formül öğrenirler ve bunları akılda tutmaları beklenir. Bunun nasıl bir şey olduğunu hissedebiliyor musunuz?
Zihin Haritaları öğrencilere, yalnızca önemli bilgileri anahtar sözcükleri kullanarak not etmeyi ve imgeleme yoluyla bilgi ile sonuçlar arasında ilişki kurmayı öğretir.
Sayfalarca konunun tek bir sayfada notunu tutmuş olurlar. Geri dönüp hatırlamak istediklerinde sadece harita üzerindeki bilgileri gözden geçirmeleri yeterlidir.

2) Proje Yapma

Öğrencilerden yıl boyunca farklı dersler için değişik konularda projeler yapmaları istenir ve onlar çoğu zaman nereden başlayacaklarını veya bilgileri nasıl düzenleyeceklerini bilemezler.
Oysa zihin haritası yaratarak projelerini kolaylıkla planlayabilirler, kolaylıkla çok sayıda fikir üretebilir, konular arasındaki bağlantıyı kolaylıkla görebilirler.
MindMap programı ile anahtar sözcükler Haritanızı yaratır, isterseniz ayrıntılı notlar ekleyebilirsiniz. Zihin Haritanızı yaptığınızda isterseniz onu word dokümanı, powerpoint olarak saklayabilirsiniz.

3) Sınavlara Çalışmak

Sizce sınavlardan nefret etmeyen öğrenci var mıdır? Ders çalışırken aldığınız bütün notları sınavda unutursunuz. Zihin Haritalarıyla çalıştığınızda sınavlardan korkmanıza gerek yoktur. Sadece her konu için aldığınız notlarınızı tekrarlayın ve hatırlamak istediğiniz anahtar sözcüklerden bir Zihin Haritası hazırlayın.
Zihin Haritanızı çalışarak girdiğiniz sınavlarda daha çok bilgiyi hatırlayacak ve konular arasındaki ilişkiyi daha kolay kurabilecek, bilgileri birbirine daha kolay bağlayabileceksiniz.

4) İlham Yaratmak

Siz hiç bir hikaye yazmanız, resim yapmanız veya bir konuyu projelendirmeniz gerektiğinde nasıl başlayacağınıza dair hiçbir fikrinizin olmadığını fark ettiniz mi?
Zihin Haritası ile zihninizde milyarlarca yaratıcı düşünce oluşur. Zihin Haritaları beyniniz gibi çalışır, yani aklınıza bir düşünce geldiğinde - bu bir resim olur, bir sözcük veya bir his olur – bu anında yüzlerce bağlantılı fikirler saçar.
Zihin Haritaları sadece bunu kağıt üzerinde göstermektir, Zihin Haritalarına başladığınızda binlerce fikrin uçuştuğunu göreceksiniz.

5) Problem Çözme

Eğer üstesinden gelmeniz gereken zor bir durum veya çözmeniz gereken bir problem varsa, Zihin Haritası yapmak her şeyi net bir şekilde görmenize yardım eder.
Öğrencilerin bilmesi gereken şey, problem çözme becerisi üniversitede de gelecekte çalışma hayatınızda da sahip olmanız gereken bir beceridir. Zihin Haritaları sizi geleceğe taşır.
Bir problem olduğunda, kalbiniz çarpmaya başlar, panik olur ve strese girersiniz. Çözüm bulmak için zihninizi zorlamak yerine Zihin Haritaları size problemi çözmek için pek çok olasılığı ve seçeneklerinizi görmenize yardım eder.
Bir çözüm için Zihin Haritası yapmaya başladığınızda, pek çok fikirler ve kaynaklar ilave edebilirsiniz, Zihin Haritalarının doğası gereği ilk düşüncelerinizden ortaya milyonlarca olasılık saçılabilir.
İşte o zaman en uygun olasılık ve çözümler için Haritanızı yeniden düzenlersiniz.
Öğrenciler bir problem için Zihin Haritası yaptıklarında birçok seçenekten ve çözümden en kolay ve en iyi olanı seçip ona odaklanabilirler.

6) Sunum Yapmak

İlkokulda, lisede veya üniversitede bir sunum yapmanız gerektiğinde, konuya hakim olduğunuzu göstermek ve dinleyenleri etkilemek ve kendinize güvenli bir şekilde konu hakkında konuşmak çok önemlidir. Ve sunum yapmak hangi yaşta olursa olsun streslidir.
Zihin haritaları ile sunum yapmak size nefes aldırır. Kağıttan veya notlardan sunum yapmak öğrenciler için sıkıcıdır. Oysa Zihin Haritaları ile sadece anahtar kelimeler ve resimlerle zihninize konuyu hatırlatırsınız ve dinleyenlerle göz temesı içinde daha rahat iletişim halinde olursunuz.

7) Grup Çalışmaları
Çocuklar için grup çalışmaları fikirlerini paylaşmanın bir yolu olarak çok eğlenceli olur ve Zihin Haritaları beyin fırtınalarında inanılmaz sonuçlar almanıza yardım eder.Üç Dilde Eğitim

Gülay Kışlak Anaokulu, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca öğrenme ortamında çocukların çok-kültürlülüğü benimsemiş bireyler olarak yetişmesini amaçlayan GLOBAL bir eğitim kurumudur. 

Beslenme Saatleri

Sabah Kahvaltı : 9.00, 9.30
Öğle Yemeği : 12.30, 13.30
İkindi Kahvaltı : 15.30, 16.30

İşleyiş Saatleri

Açılış : 7:30
Kapanış : 19:00
Tam gün : 8:30, 18:00
Y.Gün sabah : 8:00, 13:00
Y.Gün öğlen : 13:00, 17:00
Oyun Grubu : 2 Saat

Aktiviteler

Yaz Okulu 

 • Yüzme  
 • Su Oyunları
 • Satranç
 • Beden Eğitimi
 • Seramik
 • Ritmik Dans
 • Binicilik
 • Sosyal Aktivite Gezileri
 • Basketbol
 • Kum Havuzu
 • Resim
 • Bahçe Oyunu
 • Yaratıcı Drama


Brans Dersleri

 • İngilizce
 • Beden Eğitimi/Yüzme
 • Bilgisayar
 • Satranç
 • Bale/Modern Dans/Folklor
 • Bilim ve Teknoloji Dersleri
 • Yaratıcı Drama
 • Resim
 • Geri Dönüşüm Dersi
 • Puzzle
 • Karete
 • Aikido

Tel:+90 216 368 11 39

Gsm:+90 533 816 67 21

Adres:Bağdat Cad. Hatboyu Açelya Sok. No:1 Suadiye/Kadıköy/İSTANBUL

Mail:suadiye@gulaykislakanaokulu.k12.tr

 


 


                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM