Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi


Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi

HAKKIMIZDA

Okulumuz Beylerbeyi merkezinde 750mlik alanda 350 m si bahçe içerisinde olan tarihi eser bir köşk te butik bir anaokuludur. Bahçemiz de50 m lik branş derslerimiz için yaptırdığımız stüdyomuz bulunmaktadır. Bahçemizde bir kümes ve 1 su 1kara kaplumbağası vardır. Kümesimiz de tavuk, horoz, ördek, tavşan bulunmaktadır.

Çocuklarımız sabah kahvaltısı için yumurtalarını kümesten kendileri alırlar. Her öğrencimizin bahçesinde kendi bitkileri vardır bakımlarını kendileri yaparlar.

HİZMETLERİMİZ

Kurumumuzda her şey çocuklarımızın için öğrenmek, öğrenirken de eğlenmeleri için özel bir program hazırladık.

İNGİLİZCE

Okulumuzda haftanın dört günü İngilizce yapılmaktadır. Derslerde müzikle ve oyunla eğlenceli bir şekilde programı tamamlarlar.

AHŞAP TASARIM.

Çocuklarımız öğretmenleri eşliğinde haftada bir gün yapılmaktadır. Dersimize 3 yaş ve üstü alerjisi olmayan çocuklarımızla birlikte Ahşaplara şekiller verip onları şık bir görünüm kazanmalarını sağlanır.

EBRU SANATI

Ebru dersinin sakinleştirici bir etkisi vardır. Çocuklarımız bu ders sırasında

Ebru öğretmenimiz çocuklar için hazırladığı özel boya ve tekne, fırça ve kâğıtlarla çalışmalar yapılır. Çalışma sırasında özel boya önlükleri kullanılır.

BALE VE MODERN DANSLAR: Çocukların beden ve zihin gelişimlerini olumlu yönde gelişimlerini sağlayan etkinliktir. Haftada bir gün olup yaş düzeylerine uygun dans çalışmaları yapılmaktadır.

ALIŞTIRMA (Oryantasyon)DÖNEMİ

Bu dönem hem çocukların hem de ebeveynler çok zorlanırlar. Süreçte çocuklara çok dikkatli ve anlayışlı davranarak bu süreci en rahat şekilde geçirmeleri için yardımcı olunur. Bu dönem de öğretmene güven çok önemlidir. Süreç tamamlandıktan sonra sınıf ortamında arkadaşları ile tanışılır.

HİJYEN

Nano teknolojisi

SERVİS

Beylerbeyi ve çevresine talep üzerine servis hizmetimiz vardır.

YEMEK

Kurumumuzda çocuklarımızın beslenmelerine özen gösterilir. Sabah, öğlen, ikindi kahvaltıları özenle çocuklarımıza sunulur. Gıdalarımızın organik olmasına dikkat ediyoruz.

Yemeklerimizde asla margarin kullanmıyoruz. Çorbalarımız et suyu ya da tavuk suyu ile yapılmaktadır. Mevsiminde olan sebze ve meyveleri kullanmaya özen gösterilmektedir. Çocuklarımıza hazır meyve suları yerine mevsim meyvelerinden komposto ve hoşaflar yapıyoruz. Yoğurdumuzu kendimiz mayalıyoruz. Öğlen yemeklerinden birer numune alıp kavanozlarda buzdolabında saklıyor.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Okulumuzda MONTESSORİ EĞİTİM SİSTEMİ uygulanır. Eğitmenlerimiz alanlarda uzman ve tecrübeli kişilerdir. Sınıflarımızda 1 asil 1yardımcı öğretmen bulunmaktadır.

MONTESSORİ EĞİTİMİ

Zihinsel gelişimin en önemli evresi çocuğun ilk altı yılıdır. Bilinçsiz öğrenmeden bilinçli öğrenme evresine geçilen bu yıllar, geri dönüşü olmayan bir dönemi temsil eder. Bu yıllarda çocukların, öğrenmek ve bilgiyi emmekte olağanüstü bir duyarlılıkları ve zihinsel güçleri vardır. Montessori Eğitimi geleneksel modellerden farklı bir eğitim sistemidir.

* Eğitim, her çocuğa özel programlanır ve uygulanır.

* Çocuklar karışık yaş uygulaması ile kendi gelişim seviyelerine göre eğitim alır.

* Çocuk çalışmayı bitirmeye zorlanmaz.

* Yapılan hata öğretmenler tarafından gösterilmez, materyaller hata kontrolü içerdiği için çocuklar tarafından öğrenilir.

Montessori’de Çocuğun Hareket Özgürlüğü Vardır.

MONTESSORİ EĞİTİMİ ÇOCUĞA NELER KAZANDIRIR

* Dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir.

* Üretken olur.

* Toplumsal bir varlık olur.

* Kaygılarını en doğru şekilde nasıl dışa vurabileceğini öğrenir.

* Özgüvenini ve sorumluluk duygusunu geliştirir.

* Disiplini içselleştirir.

* Kendisine ve başkalarına karşı saygı duyar.

Arabacılar sokak no:24 BEYLERBEYİ

Tel : 0216 422 66 21

GSM: 0541 546 26 01

Facebook adresimiz:  https://www.facebook.com/guzidem.montessori?fref=ts

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM