Özel Mutlu Dünya Anaokulu


Özel Mutlu Dünya Anaokulu

Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuz, 2000 yılından bu yana, Koşuyolu Caddesi’nde geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımıza okul öncesi eğitim vermektedir. 500 m2 açık ve kapalı alanda, çocuklarımıza oyunla öğrenme sevgisi aşılıyoruz.

Sınıflarımız, eğitim kadromuz, fiziksel alanların kullanımı, eğitim programlarının uygulanması, Milli Eğitim Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak düzenlenmektedir. Son deprem yönetmeliğine uygun binamızda, sınıflarımız, yaş gruplarının her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir.

Sabah ve ikindi kahvaltıları ile öğle yemeklerimiz, uzman doctor tarafında hazırlanmakta, büyük ve aydınlık yemekhanemizde, hijyen şartlarına uygun bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır.

Okulumuzda eğitim 9:00 – 16:30 saatleri arasında olup, çalışan velililerimizi de düşünerek 7:30’da güne başlıyor, 18:00’e kadar açık kalıyoruz. Eğitim saatleri dışında öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde güne hazırlık ve dinlendirici etkinlikler yapıyor.

Neden Biz ?

Okul öncesi dönemde iyi hazırlanmış bir çocuk yaşam boyu başarılı olur. Bu doğrultuda amacımız, çocuklarımızın içlerindeki yaşam sevincini ve yaratıcılığını arttırarak yardımcı kullanmadan yaşamayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen, uyumlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

Bu dönemde çocuklarda yaşama koşulsuz bakabilme, büyüme, gelişme, öğrenme en üst düzeydedir ve kalıcıdır. Çocuklarda dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık, araştırma, durumları sorgulayabilme özellikleri vardır. Bunları koruyabilmek ve ileri yaşlarında canlı tutabilmek önceliğimizdir.

Kurucumuz

Kurucumuz Nazlı Edeer İlk öğrenimini Acıbadem İlk Okulu'nda tamamlayıp, Kadıköy Anadolu Lisesi'ne devam etmiş ve lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakültesine tamamlamıştır. Eğitim, yayıncılık ve organizasyon alanlarında 8 yıllık deneyimin sonrasında mutlu, yaratıcı, üreten, doğaya ve topluma saygılı, iletişim becerisi yüksek, araştıran, sorgulayan, öğrenmeyi seven bireylerden oluşan bir toplum hayaliyle 2013 yılında Mutlu Dünya Anaokulunu devralmıştır. 2000 yılından beri anaokulu olarak eğitim veren bu kuruma farklı deneyimleri ile katma değer sağlamış, anne olmasının avantajını işe yansıtmıştır.
Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi konulu yüksek lisans çalışması olan Nazlı Edeer, evli ve bir çocuk sahibidir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Her çocuk farklı ve özeldir. AMACIMIZ, çocuklarımızın içlerindeki yaşam sevincini ve yaratıcılıklarını arttırarak yardımcı kullanmadan yaşamayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen, uyumlu bireyler olmalarını sağlamaktır. Öncelikli hedefimiz, sağlıklı, kendisinin ve yaşadığı dünyanın farkında, duyarlı, değişikliğe açık, iletişim becerileri gelişmiş, sorun çözebilen, bağımsız olarak karar alabilen, özsaygısı oturmuş, güvenli ve ortak insani değerlere sahip bireyler yetiştirmektir.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ
ŸÖzgün bir programdır.
ŸBilim ve sanat temellidir.
ŸÇocuk merkezlidir.
ŸAile katılımı önemlidir.
ŸYaratıcılık ön plandadır.
ŸÇok yönlü gelişim esas alınır.

EĞİTİM ETKİNLİKLERİMİZ
Anaokulu eğitimimizin merkezinde OYUN yer alır.
«Anadili Etkinlikleri
«İngilizce
«Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
«Resim ve Sanat Etkinlikleri
«Müzikli oyunlar
«Bale ve Modern Dans
«Drama Etkinlikleri
«Fen-Doğa Etkinlikleri
«Mandala Çalışmaları

Branş Derslerimiz

  • Pazartesi - Çocuk Yogası
  • Salı - Müzik
  • Çarşamba – Sanat
  • Perşembe - Bale ve Modern Dans
  • Cuma – Cimnastik
  • Her gün İngilizce
  • Satranç

Aile Danışmanlığı ve Rehberlik Servisimiz
Anaokulumuzun ayrılmaz bir parçası olan rehberlik servisinde, çocuklarımızın bireysel farklılıkları gözetilerek, duygusal, sosyal ve kişilik gelişimleri takip edilir. Kendilerine özgü davranışları tahlil edilmekte, duygusal, bedensel ve toplumsal gereksinimleri aile danışmanlığı çerçevesinde değerlendirmektedir. Ailelerin ihtiyaç duyduğu her konuda destek vermekteyiz.

Okula başlamak, küçük bireylerin büyük adımlarından birisidir. Yeni başlayan öğrencilerin, oryantasyon sürecinizde aktif yer alan psikologumuz, eğitim hayatına başlangıçta sağlıklı bir adım atmaları için çocuklarımızı destekliyor. 

İletişim

Mutlu Dünya Anaokulu Koşuyolu
Cad. No:32 Kadıköy

Telefon : 0216 545 02 88
Gsm : 0530 521 67 87
www.mutludunya.com.tr
bilgi@mutludunya.com.tr

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM