Yavru Kuş Anaokulu

Yavru Kuş Anaokulu

YAVRUKUŞ ANAOKULUNA HOŞGELDİNİZ..

Sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Çocuğunuzla birlikteliğimiz hafta içi 08.00 / 18.00 saatleri arasında devam edecektir. Hafta sonları ve resmi tatillerde okulumuz kapalıdır.

Amacımız kucağınızdan kucağımıza konan yavrukuşlara güvenli yaşam alanlarında aktif öğrenme ve çoklu zeka alanlarina göre düzenlenmiş sınıflarda deneyimli öğretmenlerimizle oyunu yaşamı öğrenme aracı olarak sunmak.

Alanlarında deneyimli eğitmenlerimizden haftada bir gün belirli saatlerde dans-drama-müzik(orff ve ritim) ve haftada 4 gün ingilizce-kulak dolgunluğu ve düzgün telaffuz için ayrıca(Native Speaker) derslerimiz olacaktır.

Haftada bir gün çocuklarımızın gelişimlerini takip ederek size geri bildirim verecek çalışmalar yapacak psikolog desteğimiz olacaktır. Psikoloğumuz yıl içinde en az iki sefer sizlerle görüşecek ayrıca sizlerden gelen görüşme taleplerine de randevu sistemiyle yanıt verecektir.

Sınıf öğretmenlerimizle birlikte yaparak - yaşayarak öğrenme metoduyla sohbetler-anadili etkinlikleri- sanat çalışmaları - açık hava - oyun odasında serbest ve kurallı oyunlar - merak ediyorum - göster / anlat-spor-satranç - Scamper(beyin fırtınası),Gems (eğlenceli matematik) akıl oyunları, ekolojik çalışmalar, çoklu zeka, Reggio Emilia, Waldorf, Montessori öğretileri, spor aktiviteleri, mutfak atölyesi vs.. çalışmalarımız olacaktır.

Ayrıca gezi-gözlem-deney ve atölye etkinliklerimiz ve temalı partilerimizle hayatın eğlenceli yanlarınıda keşfedeceğiz.

Beş duyuya hitap eden çalışmalarimizla, ayakları yere basan mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Paylaşım ve öykü saatleri, hatırlama-planlama-uygulama-motor-kas hareketleri, erken yaşta matematiği kavrama-sosyalleşme ve bağımsız hareket edebilme etkinlikleriyle çocuklarımızın kendi kendilerine yetebilmelerini istiyoruz.

Yavru kuşlarımız anneanne mutfağıyla 3 öğün diyetisyen eşliğinde hazırlanmış menülerle beslenecektir.

Yavru kuşlarımız bol oksijenli bir ortamda geleceğe hazırlanacaktır. Bu hazırlık arzunuza göre haftanın 3-4-5 tam günü yada 3-4-5 yarım gün yada 2.5 saatlik oyun grupları olarak planlanmıştır.

Misafiriniz mi geldi ya da arkadaşlarınızla baş başa sohbet mi etmek istiyorsunuz? Misafir çocuklarımız için de günlük bakım programımız vardır.

Eğer arzu ederseniz çocuğunuzun ve yakınlarınızın doğum günü kutlamalarını da okulumuzda parti havasında kutlayabiliriz. Bu özel günlerinizi bizlerle planlayıp unutulmaz anılarınız arasına alabilirsiniz. (Ayrı ücretlendirme yapılacaktır.)

Servisimiz, stajer öğretmenlerimiz , ara elamanlarımız, aşcımız, bahçıvanımız, üniversite mezunu öğretmenlerimiz, sorumlu müdürümüz ve kurucumuzla sizlere düşlediğiniz hizmeti vermek için buradayız.

HEDEFİMİZ;

MUTLU ÇOCUKLARDAN OLUŞAN BİR DÜNYA...

İngilizce

Üsküdar Yavru Kuş Anaokulu

İngilizce derslerinde öncelikli hedefimiz, yavrularımızda bir yabanci dil farkındalığı yaratmak, bu dili sevmelerini ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktır. 
Çocuklarımız İngilizce’yi oyun oynayarak, şarkılar söyleyerek ve yaşayarak öğrenirler. Her konu ile ilgili farklı ve ilgi çekici oyuncaklar kullanarak, oyunlar oynatarak, görsel ve işitsel materyallerle İngilizce öğrenim süreci kuvvetlendirilir. Yaparak, yaşayarak, eğlenerek, doğru telaffuzla ve doğru zamanlarda pekiştirilen yabanci dil öğrenimi, böylece daha sağlıklı olur. 
Her ayın başında siz velilerimize gönderilen aylık İngilizce planları ile sizler de çocuklarımızın hangi konuları ve kelimeleri öğreneceklerini önceden bilerek takip edebilirsiniz.
Yavrukuş Anaokulu'nda İngilizce’ye atılan temeller, yavrukuşlarımızın tüm hayatları boyunca sağlam ve kalıcı olacaktır.

Temel Sanat Eğitimi

Üsküdar Yavru Kuş Anaokulu

Amacımız ritim, dans, resim, yaratıcı drama ve beden müziğinden yararlanarak çocukların bilişsel duyuşsal, devinişsel ve görsel alanda gelişimlerini sağlamak. Elementer müzik anlayışı ile Avusturya’da uygulanan ORFF,  SCHULLWERK  ve Macaristan’da uygulanan KODALY yaklaşımını kullanarak temel müzik eğitimi vermek ve ritim enstrümanı kullanmayı öğretmek.

Drama

Üsküdar Yavru Kuş Anaokulu

Oyuna dayalı bir grup çalışması olarak drama, çocuklarımız için yaşamı deneyimlemektir. Dünya drama ile daha basit ve anlaşılabilir olur. Dramatik eğitim, ister araç ister amaç olarak görülsün, yetkin ellerde çocuğa, zihinsel, fiziksel ve duygusal katılım yoluyla dramatik bir ortamda var olma olanağı sunacaktır. Bu ortam çocuğa kendi potansiyelini fark etme, kendini ifade etme, yaratıcılık gelişimi ve kendini başkalarının yerine koyarak düşünebilme gibi  becerilerin gelişimine önemli bir katkı sağlayacaktır. Bütün bunların yanı sıra drama, içinde yer alan bireyleri mutlu edecektir. Bu mutluluk sadece oyun oynamanın neşesinden değil, aynı zamanda farkındalığın gerçekleşmesinden kaynaklanır ve tamamlanır.

Plates

Üsküdar Yavru Kuş Anaokulu

Bilgisayar başında saatler boyu oyun oynayan  ,okula giderken bir yük gibi taşınılan çantalar, okulda hareketsiz saatler boyu geçen zaman ve yogun sınav takvımı neticesinde beden eğitimi derslerinin de seçmeli hale getirilmesi ile birlikte günümüzdeki çocuklarlar fiziksel ve ruhsal sıkıntılar yaşamaktalar.

Duruş bozukluklarının çocukluk cağında görülme oranı % 15 -% 20 iken bu oran ilkokul çağına gelindiğinde % 70 lere kadar yükselmektedir. Kassal gelişim süreçleri yavaşlayan,kas guçleri azalan bunun sonucunda duruşu bozulan fiziksel aktivite yapma kapasiteleri azalan sağlıksız bir nesil ortaya çıkmaktadır.

Çocuklar çoğunlukla vücutlarının tam anlamıyla farkına varmazlar. Çocuklar pilates ile zamanla vücutlarının farkına varıyor ve kas kuvvetleri artıyor.

Yavru Kuş Anaokulu Anaokullariburada.com Üyesidir.

Yavru Kuş Anaokulu hizmet kalitesini ve eğitim sistemini daha da ileriye getirmek , bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak , web ortamında bulunabilrliğini arttırmak amacı ile anaokullarıburada.com ile ortaklaşa projeler yürütmektedir.

Yavru Kuş Anaokulu İletişim

Adres : Cumhuriyet Mah. Uzundere Cd. ERDEMİR Sk.(Uzundere Sk.) No:15/C Bulgurlu Üsküdar/İstanbul (İhsan Erdemir Sağlık Merkezi'nin yanı)

Telefon: 0216 650 79 56

Cep :0544 650 79 56

E-Mail: info@yavrukusanaokulu.com

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM